Právě je ned čer 16, 2019 3:35 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Ostatní témata týkající se pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: N.ventrata
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 5:47 am 
Registrován: pon kvě 04, 2009 12:50 pm
Příspěvky: 82
Bydliště: Most

Ahoj, budu mít nezakořeňený vrcholový řízek z N.ventraty, prý odolnější. A chci se zeptat jak ho zakořenit, jak se o něj starat atd.? Dík


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 6:40 am 
Administrátor
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:18 pm
Příspěvky: 446

Dát ho do sklinky s vodou a tak za 2 měsíce zakoření.

_________________
Milos Sula


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 7:23 am 
Uživatelský avatar
Registrován: pon led 07, 2008 11:08 pm
Příspěvky: 1153
Bydliště: Krumvíř

A opravdu nic jiného? :) Já už pár řízků umořila....(tedy ne ventratích)..


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 8:51 am 
Administrátor
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:18 pm
Příspěvky: 446

Řízkuju tak všechny druhy co mám N.sanguinea,N.ventricosa,N. x 'Ventrata',N.ramispina a zatím jsem neměl problém.Řízek s lahví je možné ještě uzavřít do igelitového pytlíku, aby měl větší vlhkost a umístit na zastíněné místo ( ne do tmy, ale taky ne na přímé slunce ).Vodu použít čistou, nepřidávat žádné hnojivo, nebo hormony.Spodní část řízku je dobré seříznout do Včka ze dvou stran, aby byl kontakt s vodou co největší a také to umožní rostlině vytvořit rychleji kořeny, které rostou právě z buněk kambia ( na příčném řezu stonkem lze kambium vidět jako kroužek uvnitř stonku ).

_________________
Milos Sula


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 9:17 am 
Registrován: pon čer 30, 2008 9:48 am
Příspěvky: 301
Bydliště: Zděchov

No tak já zakořeňoval ventraty do perlitu. Měl jsem asi 80 cm stonek, a rozsekal jsem ho na řízky cca 10 dlouhé s 3 až 4 listama...spodní dva jsem odstranil.....a báze jsem zaprášil uhlím. Zakořenilo vše krom vrcholového řízku(uhnil).....jindy ale vrcholový koření pěkně. Protože osní řízek nevypadá moc hezky, spíš jako seříznutá kytka, tak ho pak celý utopím v květníku a nechám čouhat jen vyrašený vrcholek......Z toho utopeného řízku pak časem raší další stonky.

Když si vzpoměnu na literaturu, kterou jsem vlastně jako kluk četl, tak to vypadalo, že v amatérských podmínkách se láčkovky vůbec řízkovat nedají....:-)


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 12:52 pm 
Uživatelský avatar
Registrován: úte pro 25, 2007 2:39 pm
Příspěvky: 124
Bydliště: Čeladná, Olomouc

Citace:
Když si vzpoměnu na literaturu, kterou jsem vlastně jako kluk četl, tak to vypadalo, že v amatérských podmínkách se láčkovky vůbec řízkovat nedají....


Ve starší a bohužel i v novějších literaturách často narazíte na informace, které nejsou až tak zcela pravda (teď nemyslím jen řízkování). A tyto "mýty", pak často odrazují pěstitelé od pořízení rostliny do sbírky. Naštěstí tu máme dnes fóra, na kterých se dozvíte mnoho zajímavých informací :wink:

Citace:
...umožní rostlině vytvořit rychleji kořeny, které rostou právě z buněk kambia...


Jen bych Miloši doplnil, že kořeny začnou vznikat i z jiných částí stonku: mezisvazkový parenchym, parenchym paprsků, floém i pericykl :wink:


Jinak obdivuji všechny, komu se řízkování povedlo - já měl vždycky smůlu. Ale zkoušet budu dál. :)


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 7:54 pm 
Administrátor
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:18 pm
Příspěvky: 446

Obrázek Obrázek

_________________
Milos Sula


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 9:02 pm 
Uživatelský avatar
Registrován: pon led 07, 2008 11:08 pm
Příspěvky: 1153
Bydliště: Krumvíř

:D Miloši , děkujeme, to je "supernázorné" ...! :D

Ještě poslední dotaz, vodu jim dáš destilovanou, nebo dešťovku? A měníš ji v průběhu ? Měla bych strach, že se voda za čas zkazí a kytka od ní začne uhnívat...


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2009 10:12 pm 
Registrován: čtv led 10, 2008 12:43 am
Příspěvky: 352
Bydliště: Liberec

No, to by mě, Miloši, taky zajímalo. Já jsem vždycky, pdobně jako Karlos, zakořeňoval do perlitu nebo spíš rovnou do substrátu pro láčkovky po předchozím zaprášení stonku řízku stimulátorem. Úspěšnost tak 50 % (někdy se povede, někdy ne). Jakou máš úspěšnost kořenění řízku, když zakiřeňuješ jen ve vodě?

Vít Chudoba


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2009 7:01 am 
Administrátor
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:18 pm
Příspěvky: 446

Používám vodu z reverzní osmózy. Přímo destilovaná voda asi není moc vhodná - podle mě je až moc čistá -> stačí do ní přilít trošku vodovodní, tím se obohatí o živiny.
Úspěšnost záleží hlavně na kvalitě řízku. Když uříznu růstové vrcholy, tak zakořeňují 100%. Čím níže je řízek odebraný, tím je úspěšnost menší ( záleží na druhu ).

_________________
Milos Sula


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2009 7:06 am 
Administrátor
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:18 pm
Příspěvky: 446

V Asii to dovedli ještě dál. Dělají si plováky z polystyrénu ( vyříznou kolečko ), které pak vloží na hladinu do sklinky a řízek prostrčí tím polystyrénem. Takže při odpařování vody řízek kopíruje hladinu vody a kořeny jsou pod vodou stále ve stejné hloubce - tím se o řízek nemusí delší dobu starat a dolévat vodu.

_________________
Milos Sula


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2009 3:34 pm 
Registrován: čtv led 03, 2008 3:03 pm
Příspěvky: 235
Bydliště: Praha 3

yMiloši. nevím jak je to u láčkovek, ale nejsem si jistý, že zakořeňování do vody je optimální cesta. Uvedu proč. Nově vznikající kořen (ať už na rostlině, nebo nově vzniklý na řízku) vytváří svoji architekturu a anatomickou strukturu podle podmínek ve kterých se aktuálně nachází. Takže když narazí v hlíně na mrtvýho krtka, bohatě se rozvětví aby vycucnul živiny, když vleze do vzduchové kapsy mezi kameny tak zesílí rhizodermis a prodlouží kořenové vlásky, aby pochytal nějakou vlhkost o tam atd... Kromě jiného v závislosti na průměrné vlhkosti substrátu a kolísavosti té vlhkosti kořen vytváří ochranné vrstvy (apoplastické bariéry), které brání kořen pře poškozením při vývech substrátové vlhkosti (přesněji řečeno vodního potenciálu daného prostředí). A problém je v tom, že u většiny kytek kořeny narostlé v hydroponii tyto bariéry nemají vyvinuté, nebe jen slabě vyvinuté a takové kořeny nejsou potom v substrátu příliž životaschopné. Dříve nebo později odumírají a musí být nahrazeny novými, které už v daném substrátu narostly. Takže takové to babičkovské zakořeňování muškátů a fuchsií do vody je ptákovina, protože ty kořeny ze sklýnky jsou jen první pomoc pro pár dní kdy odumřou a kytka během toho krátkého času založí nové. Jednu z mála výjimek z tohoto pravidla jsou třeba oleandry, které ve vodě koření nejlíp a přežití kořenů po zasazení je dobré. Ale že by byly láčkovky další výjimka, to nevím? To co jsi popisoval s polystyrenem dělají asiati i ve velkém? To by mohla být dobrá indicie pro rozhodnutí jestli je to tak správně či nikoliv.

... ale jinak vím, že tento způsob funguje a nezavrhuji ho úplně, jen nevím, jestli je opravdu optimální.

Jinak my ve škole řízkujeme do perlitu Luboš daněk to dlouhou dobu optimalizoval. Zkoušel epif. substrát, perlit a rašeliník. Substrát vycházel nejhůř, úspěšnost tak kolem 60-80%, kořeny průměrné. Úspěšnost byla nejvyšší u rašeliníku, zpravidla 90-95%, ale rozvoj kořenů byl také spíše průměrný. V perlitu dosahujeme úspěšnosti tak mezi 85-90%, zato vytvořené baly jsou doslova enormní. Řízek mixty je schopný udělat takový balík, že to do 10cm květináče nedáš, muší vzít 13cm nebo větší. Máme za to, že takto enormně rozvinuté kořeny potom rostlinám pomáhají při dalším rozvoji, případně při posílání zákazníkům. Řízkujeme tak i největší špeky typu N. lowii x truncata a zatím úspěšnost 3/3.

A dál potom ještě k té vodě. Pokud je reverzní osmóza správně udržovaná, pak by měla voda z ní být ještě čistší nez destilka. Destilka bmůže obsahovat zbytkové množství aniontů, které by v demineralizované vodě být neměly. Ale je to spojené s pečlivým sledováním vodivosti a častou výmenou filtrů...

_________________
web o masožravých rostlinách http://www.sarracenia.cz a nemasožravých rostlinách http://www.cistus.cz


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2009 6:43 pm 
Administrátor
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:18 pm
Příspěvky: 446

Díky Mirku za upozornění, to jsem nevěděl. Jak to dělají velkopěstitelé v Asii to nevím, bavím se jen o zkušenostech běžných Asijských pěstitelů z nichž to tak dělá poměrně dost lidí.Přiznávám, že jsem to nějak podrobně nezkoumal po zasazení do substrátu, ale nějaké na první pohled viditelné odumírání kořenů nepozoroval. N.ramispina mi ve sklince dělala bez problémů 5cm kořeny.Kolikrát mi voda téměř vyschla a přestože byli kořeny jen tak ve vzduchu, tak přežili bez problémů.U běžných druhů bych se toho nebál, kořeny jsou sice tenký, ale poměrně odolný - pokud úplně neuschnou. Problém by to mohl být u některých špeků.

K té vodě. Ano teoreticky by to tak mělo být.Prakticky to je podle měření jinak.Obyčejná RO co se prodává kolem 3tis. má horší kvalitu vody, než destilovaná voda ( nevím, zda je ovšem ta technická destilovaná voda z obchodu vyráběna destilací, nebo to je již jen historicky zažitý název a vyrábí se jinak... )

_________________
Milos Sula


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 31, 2009 6:25 pm 
Registrován: ned čer 28, 2009 4:10 pm
Příspěvky: 1

Mirek Srba píše:

Jinak my ve škole řízkujeme do perlitu Luboš daněk to dlouhou dobu optimalizoval. Zkoušel epif. substrát, perlit a rašeliník. Substrát vycházel nejhůř, úspěšnost tak kolem 60-80%, kořeny průměrné. Úspěšnost byla nejvyšší u rašeliníku, zpravidla 90-95%, ale rozvoj kořenů byl také spíše průměrný. V perlitu dosahujeme úspěšnosti tak mezi 85-90%, zato vytvořené baly jsou doslova enormní. Řízek mixty je schopný udělat takový balík, že to do 10cm květináče nedáš, muší vzít 13cm nebo větší. Máme za to, že takto enormně rozvinuté kořeny potom rostlinám pomáhají při dalším rozvoji, případně při posílání zákazníkům. Řízkujeme tak i největší špeky typu N. lowii x truncata a zatím úspěšnost 3/3.

...


Takže jsetli se můžu zeptat na přesný postup jakým to děláte ? Naplním sklenici perlitem, naliju do ní vodu a potom dám do pytliku řízek (oštřený růstovým stimulantem) ? Za 2 měsíce koření ? A potom zasadit obalené rašeliníkem do substrátu ? Děkuji.


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku: Re: N.ventrata
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2019 10:45 am 
Registrován: čtv zář 13, 2018 3:38 am
Příspěvky: 500

true religion jeans
adidas store
uggs outlet
adidas shoes
coach outlet online
pandora jewelry outlet
ugg
coach outlet
true religion jeans
coach outlet online
moncler sito ufficiale
new balance shoes
durant shoes
adidas yeezy boost 350
cheap jordan shoes
louboutin outlet
coach outlet clearance
ralph lauren pas cher
packers jersey
cheap jordan shoes
superdry clothing
coach outlet online
coach outlet canada
pandora charms
cardinals jerseys
nike outlet online
canada goose
coach factorty outlet store
nike factory store
pandora charms
reebok outlet
philipp plein outlet
coach outlet store
rangers jersey
cheap mbt shoes
adidas nmd
moncler pas cher
ralph lauren uk
fred perry
gucci outlet online
ralph lauren outlet
cheap jerseys
louis vuitton outlet online
moncler outlet online
ugg
vans sneakers
michael kors outlet
kobe 12
pandora jewelry outlet
coach bags
jordan pas cher
ugg boots sale
cheap ray ban sunglasses
chaussures christian louboutin
nike air max schweiz
orioles jerseys
adidas nmd
coach outlet clearance
minnesota vikings jersey
givenchy handbags
gucci outlet online
christian louboutin shoes
coach outlet store
moncler outlet online
nike outlet online
nike sneakers
coach factory outlet online
fitflops
yeezy boost 350 v2
air jordan retro
christian louboutin sale
yeezy shoes
pandora charms outlet
michael kors outlet store
pandora outlet
canada goose coats
nike roshe run
nike outlet store
coach outlet
michael kors outlet
pandora charms sale clearance
coach factory outlet
ravens jerseys
louboutin shoes
coach outlet sale
michael kors outlet canada
mcm outlet store
cnaada goose outlet store
suicoke sandals
canada goose coats
coach factory outlet online
nike outlet store
yeezy shoes
prada outlet
coach outlet online
kobe shoes
oakley sunglasses outlet
cheap jordans
tigers jerseys
kappa clothing
nike shoes
coach outlet
camisetas futbol baratas
tory burch outlet store
kobe shoes
san diego chargers jerseys
air jordan shoes
coach factory outlet store
moncler jackets
kate spade handbags
mont blanc
cowboys jerseys
ray ban sunglasses outlet
coach factory outlet online
adidas outlet
coach outlet online
coach outlet online
jordans
pandora outlet
canada goose outlet store
coach outlet online
louboutin outlet
nike factory outlet
ed hardy
giants jerseys
moncler coats
coach outlet online
true religion jeans outlet
nike outlet online
jimmy choo shoes
adidas wings
ugg outlet clearance
christian louboutin shoes
true religion outlet
mcm outlet
vans shoes
valentino outlet store
fila shoes
nike air max 90
coach outlet online
kyrie 2
coach outlet store
polo ralph lauren outlet online
christian louboutin shoes
vikings jerseys
fitflops outlet
coach outlet store
canada goose
coach factory outlet
ugg boots clearance
toms shoes
air max
nba jerseys for sale
ralph lauren outlet online
coach factory outlet online
coach factory outlet
hermes bags
soccer shoes
hermes
kate spade handbags
pandora canada
saints jerseys
true religion
mac cosmetics
polo outlet store
north face outlet online
coach outlet store online
nike outlet online
coach outlet canada
nike free run
coach factory outlet
coach outlet clearance
adidas nmd runner
nike outlet store
ugg boots
birkin handbags
mlb jerseys
giuseppe zanotti outlet store
air jordan retro
fitflops
air force 1
christian louboutin sale
moncler jackets
nike outlet
coach outlet online
north face outlet store
adidas nmd r1
chaussure louboutin femme
curry 4 shoes
canada goose outlet
true religion jeans sale
white sox jerseys
pandora charms sale clearance
mulberry bags sale
air max 2017
prada sunglasses
air jordan 3
coach factorty outlet online
air jordan uk
true religion outlet store
lacoste polo shirts
phillies jerseys
canada goose outlet store
pandora jewelry outlet
off-white clothing
instyler ionic styler
coach outlet online
nike shoes
kate spade outlet online
nike outlet
pandora jewelry
adidas outlet store
ugg outlet
canada goose
adidas ultra boost
coach outlet online
coach handbags
ralph lauren outlet
true religion outlet
cheap jordan shoes
ed hardy
prada outlet
pandora jewelry outlet
nike flip-flops
revolution 3
adidas yeezy boost
louboutin outlet
ralph lauren outlet
kate spade outlet
cheap snapbacks
discount oakley sunglasses
coach outlet online
coach factory outlet online
barcelona jersey
pandora charms
jordan 31
red sox jerseys
nfl jerseys
pandora charms sale clearance
swarovski jewelry outlet
true religion
louis vuitton outlet online
ralph lauren pas cher
miu miu shoes
coach factory outlet
prada outlet
jordan 4
coach factory outlet online
coach outlet store
nike max
adidas wings shoes
ugg outlet
air max
buffalo bills jersey
coach outlet online
ralph lauren outlet
ubiq shoes
michael kors handbags outlet
uggs canada
celine outlet
lululemon outlet
ralph lauren outlet online
coach outlet sale
coach factory outlet online
michael kors outlet clearance
patriots jerseys
coach factory outlet online
coach outlet store
dolce & gabbana sunglasses
canada goose coats
ed hardy
cheap jordan shoes
ed hardy outlet
polo ralph lauren outlet
cheap air max
kate spade outlet online
coach outlet online
air max 270
chrome hearts outlet store
kate spade outlet
kate spade outlet sale
michael kors outlet online
valentino outlet
raiders jerseys
snapback hats
pandora jewelry outlet
birkenstocks
birkenstock outlet store
new england patriots jersey
michael kors outlet online
coach factory outlet online
pittsburgh steelers jersey
louboutin outlet
coach handbags clearance
adidas outlet online
kate spade bags
pandora charms sale
louboutin outlet
salomon shoes
ugg italia
canada goose jackets
supra shoes
kate spade outlet online
coach outlet store online
coach factory outlet
christian louboutin shoes
christian louboutin shoes
jordan 3
michael kors outlet clearance
true religion outlet store
seattle seahawks jersey
coach outlet online
juicy couture
the north face jackets
hermes outlet store
pandora charms sale
indianapolis colts jerseys
ugg outlet
nike air force 1
adidas outlet online
gucci outlet store
mlb jerseys
air jordan
nike outlet store
lions jerseys
pandora jewelry outlet
coach canada outlet
off white clothing
fila
coach outlet online
air max 2015
pandora charms
kate spade outlet
cheap jordans
air max plus
le coq sportif
giuseppe zanotti shoes
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses
jaguars jersey
coach outlet online
canada goose outlet store
adidas ultra boost
fitflops sale clearance
adidas neo shoes
true religion outlet
fitflops
pandora charms outlet
coach outlet online
louboutin outlet
nobis jackets
cincinnati bengals jersey
yeezy boost 350
coach outlet online
true religion jeans
eagles jersey
air jordan shoes
air max pas cher
polo ralph lauren outlet online
fitflops sale clearance
ralph lauren polo
adidas shoes
ed hardy
coach factory outlet online
michael kors outlet online
nike outlet store
lacoste outlet
titans jersey
north face jackets
mbt shoes
air max
polo ralph lauren outlet
canada goose canada
angels jerseys
versace clothing
salvatore ferragamo shoes
columbia outlet
ralph lauren outlet online
coach handbags
bape hoodie
diamondbacks jerseys
mbt shoes outlet
curry 5 shoes
air jordan 14
air max shoes
ugg outlet
prada handbags
true religion outlet
canada goose sale
kate spade outlet store
birkenstock outlet
fitflops outlet
fitflops sale clearance
uggs outlet
kate spade outlet
nike basketball shoes
mbt shoes
nike blazer
yankees jerseys
christian louboutin outlet
miu miu shoes
coach handbags outlet
coach handbags
ysl outlet
michael kors outlet clearance
nike outlet
louis vuitton outlet store
hermes belt
rolex replica watches
fred perry
michael kors factory outlet
pandora charms sale clearance
cheap snapbacks
timberland outlet
pandora jewelry canada
michael kors purse
air jordan 4
jordan 12
michael kors outlet clearance
coach outlet canada
moncler jackets
true religion outlet store
true religion jeans
coach outlet clearance
kate spade outlet online
toms
pandora rings
coach factory outlet online
kevin durant shoes
kate spade outlet online
arcteryx jackets
moncler outlet online
mac makeup
ugg boots outlet
dolce & gabbana Outlet
oakley outlet
air max 2017
kate spade outlet
cheap jordans free shipping
adidas sneakers
michael kors outlet store
converse shoes
coach bags
jordan 12
reds jerseys
valentino
true religion outlet store
louboutin pas cher
celine outlet
nike factory store
coach outlet online
fitflops outlet
chi flat iron
oakley sunglasses outlet
cheap jordans
nike sneakers
moncler jacken
jordan shoes
uboutin shoes
chelsea jersey
cheap oakley sunglasses
ugg boots
coach purse
asics shoes
rolex watches
coach outlet store
cheap handbags
mcm handbags
marc jacobs handbags
denver broncos jersey
coach outlet online
fitflops
moncler jacka
nike tn
michael kors outlet online
pandora outlet
valentino shoes
jordan shoes for sale
foamposite shoe
coach factory outlet
devil rays jerseys
coach factory outlet
new balance outlet store
coach outlet online
adidas outlet store
air jordans
cheap mlb jerseys
michael kors outlet clearance
ferragamo outlet
coach factory outlet
pandora charms outlet
moncler jackets
asics running shoes
canada goose outlet
cardinals jerseys
fitflops sale clearance
north face outlet
cubs jerseys
canada goose coats
coach outlet online
adidas outlet online
ugg outlet store
moncler outlet online
coach factory outlet online
cheap ugg boots
uggs outlet online
coach outlet store online
balenciaga shoes
marlins jerseys
michael kors bags
fjallraven kanken
supreme clothing
ferragamo outlet
prada outlet online
air max 97
north face outlet
yeezy shoes
timberland boots
nike shoes
polo outlet
ugg pas cher
adidas yeezy shoes
air huarache
pandora charms
coach outlet online
dodgers jerseys
true religion outlet
tods outlet online
ugg outlet sale
adidas slides
moncler outlet online
nhl jerseys
air max 2017
malone souliers shoes
christian louboutin outlet
ed hardy outlet
coach outlet online
jets jersey
nike outlet store online
cheap jordan shoes
north face outlet store
manolo blahnik outlet
nike factory store
cheap jordans for sale
pandora jewelry store
under armour shoes
nike hyperdunk
air jordan shoes
kate spade outlet online
gucci outlet online
canada goose coats
city royals jerseys
louis vuitton
louboutin outlet
louboutin outlet
adidas outlet store
blue jays jerseys
red bottoms
patriots jerseys
yeezy shoes
cheap nfl jerseys
y3 shoes
mont blanc pen
coach factory outlet
coach outlet store online clearance
coach outlet store online
prada outlet
michael kors outlet clearance
canada goose outlet store
cheap nike shoes
nike kd 10
toms shoes
ralph lauren polo
houston texans jerseys
moncler
fitflops sale clearance
pandora jewelry
nike blazer
ed hardy outlet
air jordan shoes
hermes bags
true religion outlet store
browns jerseys
fitflops sale clearance
jimmy choo shoes
cheap mlb jerseys
twins jerseys
adidas ultra boost
nobis outlet
pandora jewelry canada
jordans
suicoke sandals
ralph lauren polo
miu miu handbags
nike free flyknit
cartier bracelet
polo ralph lauren outlet online
columbia outlet store
manolo blahnik
coach outlet online
gucci bags
asics shoes
ugg boots
christian louboutin
pandora charms
gucci outlet online
cazal outlet
converse shoes
coach outlet store
coach factory outlet
nike tn
fivefingers shoes
ecco outlet
coach outlet online
coach outlet online
ralph lauren uk
louis vuitton purses
nfl jerseys
coach handbags
michael kors outlet clearance
rolex replica watches for sale
uggs outlet
canada goose coats
coach factory outlet online
air max outlet
ralph lauren polo
ronaldo jerseys
true religion outlet
michael kors outlet store
coach outlet online
ralph lauren outlet
mbt shoes
coach outlet store
air jordan
ugg italia
seahawks jerseys
yeezy shoes
nike air force
coach factory outlet
michael kors outlet online
ed hardy shoes
ugg boots
clarks shoes
coach factory outlet online
valentino outlet
cheap air jordans
nike outlet store
guess clothing
true religion jeans
soccer jerseys
nike presto
mbt shoes
coach factory outlet
canada goose coats
birkenstock shoes
coach outlet online
polo ralph lauren
canada goose outlet
toms
lebron 13
pandora sale clearance
kate spade
adidas yeezy boost
cheap snapbacks
ralph lauren outlet
nike outlet online
toms outlet store
puma shoes
coach outlet store online
uggs
cheap soccer jerseys
kate spade outlet online
ralph lauren uk
balenciaga triples
coach outlet online
curry shoes
mulberry handbags
falcons jerseys
coach outlet online
brewers jerseys
christian louboutin outlet
coach outlet online
moncler outlet online
adidas superstars
oakley sunglasses outlet
ferragamo belts
birkenstock sandals
ferragamo outlet store
coach outlet online
coach outlet
clarks
air max
coach outlet store
nike air max 2018
bathing ape
christian louboutin outlet
cheap air jordans
nike roshe
coach outlet
polo outlet store
polo ralph lauren outlet online
juicy couture
michael kors bags
ralph lauren sale clearance uk
pandora charms
parajumpers jacket
uggs outlet
pandora charms
cheap nfl jerseys
adidas uk
ugg boots women
converse shoes
cheap jordan shoes
coach factorty outlet store
birkenstock sandals
uggs outlet
toms outlet online
vibram fivefingers outlet
coach factory outlet online
rockies jerseys
kobe 11
valentino outlet
broncos jerseys
190228yueqin


Offline
 Profil  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Ostatní témata týkající se pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


 Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 
cron