Právě je sob pro 07, 2019 2:14 am

Obsah fóra » Info-Centrum » Společnosti pěstitelů masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Vítali byste nabídku semen běžných druhů masožravých rostlin přístupných zdarma členům společnosti?
Ano, rád bych tuto možnost získat semínka využil. 80%  80%  [ 33 ]
Ne, mám moznost si bezne druhy obstarat jinde. Semená banka v této podobě pro me nemá smysl. 20%  20%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 41
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Semenná banka CCPS - nápady a provoz
PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2008 10:11 am 
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:48 am
Příspěvky: 577

Uvažujeme o pravidlech provozu semenné banky společnosti CCPS, které se ujme Martin Faměra společne s Jardou Chvojkou.

Původní úvaha je taková, že by byla především orientovanána spíše na začátečníky (z darů pokročilejších pěstitelů), a semínka by byly pro členy zdarma. Nečlenům by se neposkytovali vůbec. Množství objednaných porcí ročně by mělo být nějak omezeno, abychom se vyhli spekulacím. Abychom se vyhli zbytečné administrativě a nadbytečné mejlové komunikaci a účtování, tak objednavatel bude muset poslat na adresu sem. banky ofrankovanou obálku se svojí adresou a příslušnou poptávku - která se mu nabalená vrátí poštou. Nabídka a pravidla budou na stránkách společnosti. Společnost uhradí pouze sáčky a samolepící štítky, balení semen zprostředkují dobrovolnící a nebo dárci.

Máte nějaké další nápady, jak by to mělo fungovat nebo nějaké připomínky k tomuto?

Několik poznámek:

1. Není ambice konkurovat sem. bankou komerčním nabídkám - předně to není možné, neboť nebudou na vzácnější materiál dárci.
2. Nebudeme za peníze společnosti překupovat semena z jiných nabídek a rozbalovat a distribuovat minoritě členů z důvodů administrativy, nákladů. Pokročilí pěstitelé si mohou tento materiál sami zakoupit, poukud o něj stojí. Stejný případ i s "hromadným nákupem" několik málo zájemců, toto nebude zajišťovat sb a vázat tím svoji kapacitu, na tom se mohou domluvit jednotliví zájemci individuálně a sami si to zajistit.
3. Obecně bychom se rádi vyhli jakýmkoliv podezřením, že semenná banka nebo přesněji vedení nějak "kšeftuje" se získaným materiálem a k tomu ty vzácnější položky mohou svádět. Existovalo podezření, že takto to mohlo fungovat v DW, s tím, že distribuce vzácnějšího materiálu šla mimo semennou banku a nebylo jasné, kdo a čím jménem tento materiál získal. (Pamětníci si pamatují příslušné posty (nyní smazané) na jiném fóru. Mohu upřesnit.) Takže tomu se chceme za každou cenu vyvarovat a dělat to pokud možno co nejprůhledněji.
4. Ze semenné banky by měla mít prospěch většina, ne jednotlivci. V tomto případě bychom chtěli podpořit skupinu začínajících pěstitelů. Samozřejmě bychom rádi získáváli semena v zahraničí a budeme to dělat, tedy pokud nám je někdo daruje (na výměnu toho asi moc nabídnout nemůžeme), ale pak by to mělo být v dostatečném množství, aby se pokud možno dostalo na všechny zájemce - členy.
5. Nelze ale vyloučit, že sem. banka spontanně obdrží nějaký vzácnější materiál v omezeném množství, pak by se zřejmě spravedlivě rozlosoval mezi zájemce, při nějaké příležitosti.

_________________
Kamil Pásek

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky


Naposledy upravil Kamil Pásek dne pát bře 14, 2008 7:58 pm, celkově upraveno 1

Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2008 10:42 am 
Administrátor
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:18 pm
Příspěvky: 446

Nevím jestli to je dobrý nápad, ale nebylo by dobré třeba pravidelně k časopisu přibalovat pár semínek ( buď pouze těm zájemcům,kteří si o to napíšou, nebo všem ). Distribuce semínek by tak nestála zájemce žádné náklady navíc, jen by tam byl 3 měsíční odstup do vydání nového čísla. Já myslím, že binaty, nebo capensisky, či další běžné druhy o kterých tu je řeč by se na to snad našly...ale zas je otázka, co s těma semínkama udělají pokročilejší pěstitelé, kteří o ně zájem mít nebudou ( pokud by se to posílalo všem ).


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2008 10:47 am 
Registrován: pát pro 28, 2007 9:52 am
Příspěvky: 307
Bydliště: dejmetomu Praha

No Kamile,to zní velmi dobře.Všechny "sporné" body nebo místa,kdy by mohly vznikat nejasnosti jsou tu myslím podchycené.Jenom otázečka-až se bude banka "otvírat",jakým způsobem se bude plnit??Kdo co pošle nebo se vypíšou položky a lidi se dohodnou kdo,co a kolik toho pošle??U mě "hrozí" semena popř.gemmy rosnatek a možná špirlic a je mi jasné,že větším zkušenějším pěstitelům kontkurovat nemohu,nicméně i já bych rád přispěl tím,co budu moci,protože myšlenka,že to bude grátis těm začínajícím je skutečně bezva :wink:
Tak jenom tuhle maličkost,kdybys ještě objasnil...díky
Saša


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2008 12:33 pm 
Registrován: stř led 09, 2008 6:41 pm
Příspěvky: 329
Bydliště: Praha 4

Já si stejně pořád myslím, že SB je zbytečná. Kdo má nějaká semínka navíc, dá to do nabídky - třeba tak, jak to udělal Radek: členům cécépes za ofrankovanou obálku - a kdo bude mít zájem ozve se. Možná by stálo zato (i když fórum není pod společností) napsat nahoru do nabídky (nebo poptávky, nebo obojího), ať se začátečníci nestydí a klidně si písnou že chtějí semínka běžných druhů a on se jim snad někdo ozve. Odpadá administrativa, ale jestli má Martin moc času, tak to klidně dělat může :D.
Sice by pro ostatní bylo jednodušší semínka poslat najednou Martinovi a ať se stará dál, ale ruku na srdce:
1/ kolik lidí si objednává třeba kapenzisky
2/ kolik lidí posílá vzácnější druhy v takovém množství, že je nezvládne rozdělit do těch "tří porcí"

Toť můj názor. Mějte se.

_________________
DejF
www.carniplants.cz


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2008 5:52 pm 
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:48 am
Příspěvky: 577

Děkuji za náměty. Chtěl bych ještě uvést, že návrh pro pravidla zpracoval Martin Faměra, z jehož textu jsem pro svůj příspěvek čerpal. Jde nám o další inspiraci. Další nápady máme, ale nechceme vše prozrazovat hned v úvodu, neboť se prý nápady kradou. :wink: Takže spíše až za provozu.

1. Rozesílka s časopisem - už jsme si to zkusili - aby to nebyl pro mnoho lidí danajský dar a negenerovalo to další problémy.... Navíc někteří jistě o daný druh nemusí stát. Možná použít jen v případě, že se bude jednat o dostatečně atraktivní druh pro většinu...a semen bude dostatek pro všechny. Navíc distribuce časopisu je od SB oddělená - další komplikace.

2. Semennou banku bude spravovat Martin, ze začátku bude jistě brát všechno, co mu nabídnete - později podle stavu "skladu". Děkujeme předem.

3. Zbytečnost semenné banky - pro pokročilé určitě, pokud nám do ní něco zázračně "nespadne". Naopak pro začátečníky - členy v tom vidím přínos, že budou mít kumulováno cca 15-20 (možná více) základních druhů na jednom místě, a snadno k dostání. To nikomu samozřejmě nebrání hledat a dávat poptávky, ale znáte to - musíte být ve vhodnou chvíli na správném místě (v době kdy je inzerce aktuální), a nabídka je vždy omezená. Samozřejmě lze dále nabízet a poskytovat cokoliv a kdekoliv a jakkoliv (třeba zdarma) mimo SB společnosti - pokud toho máte málo, nebo se to zkazí (gemmy), je toto ta správnější možnost. Navíc Vám to ale generuje administrativu a další práci, to si musí každý rozmyslet, zdali to pro dobrou věc udělá a jak - jako napr. v minulosti Radek, apod....

_________________
Kamil Pásek

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2008 5:08 pm 
Registrován: čtv led 10, 2008 12:43 am
Příspěvky: 352
Bydliště: Liberec

Taky bych se spíš přikláněl k Dejvovi. Do sekce "Nabídka" dát vlákno třeba "Semenná banka", kde by byl seznam semen se jménem, kdo je nabízí (případně i cena, když je někdo bude chtít mermomocí prodat). Zájemce z řad členů CCPS by napsal příslušnému člověku a domluvil by se s ním dál na přímo. Aktualizovat seznam by mohl buď někdo z moderátorů nebo každý. Transparentní, bez administrativy, jednoduché. Pokud by společnost získala nějaká semena ze zahraničí nebo od jiných dárců, byl by u semen uveden jako zdroj CCPS a tato semena by se mohla shromažďovat třeba u Martina.

Vít Chudoba


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2008 5:50 pm 
Registrován: pon led 07, 2008 1:11 pm
Příspěvky: 372
Bydliště: Řevnice

Zatím se tady diskutuje nad semennou bankou, vymýšlí se způsoby jak pomoci začátečníkům. No, mně by vlastně zajímalo, jako u každýho projektu, jestli už vlastně ta cílová skupina existuje. Prostě, jestli už se lidem ze SR ozval někdo, kdo by po těch semínkách kapenzisky toužil a nemohl je sehnat jinak než přes Semennou banku. Aby se vlastně tvořila věc, kterou by lidé opravdu potřebovali.
Te´d vůbec neříkám, že jsem pro nebo proti. Jo a chválím Martina Faměru, že se přihlásil o tu práci.


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2008 6:00 pm 
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:48 am
Příspěvky: 577

Aha, tak toto je naprosto spravny postreh: tedy polozme anketni otazku. :lol:

Zacatecnici, clenove spolecnosti, pratele,

Vitali byste tu moznost si zdarma vybrat cca 20 druhu zakladnich druhu MR ze semenne banky spolecnosti?

...a mam tu jeste jednu, bonusovou: :wink:

Pokrocili pestitele, darovali byste semenne bance neco ze svych prebytku, prave pro zacinajici?

_________________
Kamil Pásek

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2008 6:34 pm 
Registrován: stř led 09, 2008 6:41 pm
Příspěvky: 329
Bydliště: Praha 4

Milane díky,
s tím objednáváním kapenzisek jsem to myslel stejně, jen jsem nebyl pochopen, ostatně jako častokrát :D :D :D . Zamyslím se nad způsobem vyjadřování - slibuji.

Nenašel jsem tu anketu. Ne, že bych chtěl hlasovat, ale zajímalo by mě to :D .

_________________
DejF
www.carniplants.cz


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 31, 2008 2:41 pm 
Registrován: sob bře 29, 2008 7:56 pm
Příspěvky: 47
Bydliště: Plzen

Zdravim, ja osobne bych teto nabidky velmi rad vyuzil. Me 3 kyticky jsou na muj vkus malo a za kazdou dalsi, trebas v podobe seminek, budu moc vdecny.


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 31, 2008 4:15 pm 
Registrován: stř led 09, 2008 6:41 pm
Příspěvky: 329
Bydliště: Praha 4

Tomáš Peterka píše:
Zdravim, ja osobne bych teto nabidky velmi rad vyuzil. Me 3 kyticky jsou na muj vkus malo a za kazdou dalsi, trebas v podobe seminek, budu moc vdecny.


Tak proč nejste vidět v "poptávce"??? Jak jsem psal výše - kdyby se lidi nestyděli, tak je SB zbytečná :oops:.

Jinak mohu nabídnout semínka kapenzisky, mucholapky a Utricularia bisquamata, kdyžtak se ozvěte, ale není jich tolik, abych to dával do nabídky - proto čekám, jestli někdo shání.

_________________
DejF
www.carniplants.cz


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 31, 2008 5:03 pm 
Uživatelský avatar
Registrován: pon led 07, 2008 11:08 pm
Příspěvky: 1153
Bydliště: Krumvíř

Chtěla jsem hlasovat do ankety, ale nějak mi to nejde.. :roll: ...antitalent.

K SB bych se chtěla také vyjádřit...Můj názor je takový, že ať to bude uskutečněno jakoukoliv formou..je důležité, aby tu tahle možnost pro začátečníky byla..Každá společnost potřebuje omladinu a je krátkozraké uzavírat se do úzkého okruhu známých..Takováto možnost levných semínek, přebytků nám může tu "cílovou skupinu" vytvořit..on málokterý začátečník je tak oprsklý, že by si napsal o semínka zdarma sám napsal.
Já bych si třeba z nabídky, (pro ostatní BĚŽNÝCH rosnatek)také něco vybrala (třeba D. venusta, D.rubrifolia,nebo capesis-Red, by se hodily do sbírky..)a mohla bych už také něčím přispět (D. aliciae, spathulata, capillaris, collinsiae..)

Také(z vlastní zkušenosti), začátečník nemá přehled, co je běžná a co méně běžná kytka..pro něj jsou všechny úžasné a převzácné, než mu přestanou "chcípat" :lol: :lol: (....těch capillarisek, co jsem umořila... :twisted: )


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 31, 2008 8:23 pm 
Registrován: sob bře 29, 2008 7:56 pm
Příspěvky: 47
Bydliště: Plzen

to DejF: vice mene muj prispevek mela byt odpoved na otazku Kamila Paska... Jakmile se bude mym kytickam darit lepe a budu mit jistotu, ze je nebudu zbytecne trapit, tak se zacnu po nejakych seminkach shanet. Respektive v soucasne dobe stratifikuju sve prvni sary, takze nez si zacnu shanet semena ve velkem, urcite bude jen dobre, kdyz si vyzkousim co vse to obnasi. Tu mucholapku bych si ale jeste nechal projit hlavou :wink:


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 01, 2008 7:16 am 
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: čtv pro 20, 2007 1:39 pm
Příspěvky: 2089
Bydliště: Bystrovany (Olomouc)

V podstatě na podobném systému fungování (pro hlavně pro začátečníky), jsme se vlastně v rámci CCPS dohodli. Martin Faměra se toho ochotně chopil, máte-li tedy někdo nějaká obvyklejší (i neobvyklejší) semena k dispozici, neváhejte ho kontaktovat, postará se o distribuci pro zájemce a dle pravidel.
Předem díky

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 01, 2008 9:46 am 
Registrován: stř led 09, 2008 6:45 pm
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha, Olomouc, Plzeň,

Ahoj všem,
asi bych se k SB mohl taky vyjádřit. Semenné banky jsem se ujal a podmínky provozu jsou již zpracované. V blízské době je vyvěsím na stránkách CCPS. Pro členy CCPS budou semena zdarma a posílat je budu za ofrankovanou obálku. Semena se tedy dostanou k vážným zájemcům.
Pokud máte někdo přebytečná semena MR, popř. jiných rostlin, můžete mě kontaktovat na mail: mafam@post.cz.

Přeji pěkný den, Martin

_________________
Martin Faměra
mafam@post.cz

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku: Semenná banka v provozu
PříspěvekNapsal: úte črc 01, 2008 8:22 am 
Registrován: stř led 09, 2008 6:45 pm
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha, Olomouc, Plzeň,

Vážení přátelé,
semenná banka CCPS o.s. je již v provozu. Prozatím je zdarma k dispozici členům společnosti 11 položek MR. Druhy jsou určeny spíše začátečníkům, ale doufám, že se podaří brzy doplnit nabídku i o druhy náročnější. Blžší informace (jak a kde objednávat semena) naleznete zde:

http://masozravky.org/index.php?option= ... Itemid=128


Rád bych poprosil všechny, kdo mají přebytečná semena MR, popř. jiných zajímavých rostlin, zda by poskytli své přebytky Semenné bance. Děkuji.

Pěkný den

_________________
Martin Faměra
mafam@post.cz

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku: Semena na setkání v Praze
PříspěvekNapsal: pát srp 22, 2008 9:01 am 
Registrován: stř led 09, 2008 6:45 pm
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha, Olomouc, Plzeň,

Vážení přátelé,
jelikož se blíží setkání CCPS v Praze, chtěl bych Vás upozornit na možnost objednat si semena na tuto akci - ušetříte za poštovné. Pokud má někdo zájem o semena, nechť mi napíše e-mail na adresu mafam@post.cz. Psát můžete do 4.9. 2008. Počátkem týdne (tj. od 25. 8.) budu aktualizovat seznam semen v SB.

Pokud má někdo nějaká semena v přebytku a chce je Semenné bance poskytnout, může je také vzít na setkání do Prahy.

Přeji pěkný den a těším se na setkání, Martin

_________________
Martin Faměra
mafam@post.cz

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku: Doplnění semen
PříspěvekNapsal: pát led 02, 2009 3:25 pm 
Registrován: stř led 09, 2008 6:45 pm
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha, Olomouc, Plzeň,

Vážení přátelé,
doplnil jsem do seznamu nová semena, zejména rodů Sarracenia, Ibicella, Proboscidea a Pinguicula. Seznam a pravidla pro objednávání semen naleznete na stránkách společnosti CCPS, o.s. v sekci "Semenná banka".

_________________
Martin Faměra
mafam@post.cz

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Naposledy upravil Martin Faměra dne pát led 02, 2009 3:31 pm, celkově upraveno 1

Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku: Aktualizace semen v SB
PříspěvekNapsal: pon led 19, 2009 2:56 pm 
Registrován: stř led 09, 2008 6:45 pm
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha, Olomouc, Plzeň,

Vážení přátelé, členové CCPS,
do Semenné banky přibyla nová semena. Úplný seznam naleznete zde: www.masozravky.org

_________________
Martin Faměra
mafam@post.cz

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku: Změna adresy SB
PříspěvekNapsal: úte črc 14, 2009 5:46 pm 
Registrován: stř led 09, 2008 6:45 pm
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha, Olomouc, Plzeň,

Vážení pěstitelé,
z důvodu stěhování jsem byl nucen změnit adresu semenné banky společnosti. Své požadavky na semena zasílejte na následující adresu:

Mgr. Martin Faměra
Katedra geologie Přf UP Olomouc
Tř. 17. listopadu 1192/12
771 46 Olomouc

Všechny potřebné informace naleznete zde: www.masozravky.org

_________________
Martin Faměra
mafam@post.cz

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 4:04 pm 
Registrován: stř led 09, 2008 6:45 pm
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha, Olomouc, Plzeň,

Vážení kolegové,
na stránkách společnosti CCPS visí aktuální seznam semen v SB. Pokud se chce někdo z Vás podělit o letošní sklizeň semen MR, jednou z možností je poskytnout je SB. Vítána jsou především semena druhů, která v SB prozatím nejsou. Předem děkuji všem dárcům.

_________________
Martin Faměra
mafam@post.cz

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 28, 2009 4:50 pm 
Uživatelský avatar
Registrován: pon led 07, 2008 11:08 pm
Příspěvky: 1153
Bydliště: Krumvíř

Do SB můžu přispět semeny D. indica...Mám je poslat poštou, nebo to stačí až na setkání v říjnu? Také mám gigantické množství semen Ibicela a Proboscidea, Capensisek a spathulata, které už v SB jsou, chcete čerstvá, nebo je mám vysypat do rašeliniště? :-) :-)


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 28, 2009 5:03 pm 
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: čtv pro 20, 2007 1:39 pm
Příspěvky: 2089
Bydliště: Bystrovany (Olomouc)

Také můžu něco dodat, teď jsem sklízel mucholapky....
:wink:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku: Náměty
PříspěvekNapsal: úte zář 29, 2009 10:13 am 
Uživatelský avatar
Registrován: stř kvě 20, 2009 3:44 pm
Příspěvky: 32
Bydliště: Olomouc

Dobrý den

Myslím že semenná banka je pro začínající pěstitele výborná věc.

1) Je tu sice možnost si napsat do poptávky, ale nevím jak ostatní začínající, ale u mě to bylo a zatím je tak, že přesně nevím co bych chtěl, ale když uvidím něco co mě zaujalo, tak začínám zjišťovat, jestli jsem schopen to " upěstovat " nebo je to zatím nad mé možnosti.

2) Byla by možnost, aby začínajícím kteří o to mají zájem přišel email která semena přibyla ? Nebo možnost seřadit nabídku podle více kritérií, né jen podle názvu, ale napřiklad podle datumu přidání. Tak dvakrát do měsíce se tam dívám vidím že proběhla aktualizace, ale co je tam nového a co už tam bylo, tak to si nepamatuju :roll:

3) Pokud je semenná banka vesměs pro začínající, nešly by přidat k názvům fotky ? Pro zkušené je to zbytečnost, ale začátečník většinou hned googluje a když je tam přez 30 položek je to dost času.

4) Náročnost na pěstování + do jaké skupiny patří. Například že jsou to Australské stínomilné rosnatky a link na pěstování.

Body 3 a 4 tyto informace jsou samozřejmě už dost často jinde zpracovány, jen doplnit přímý link na místa kde tyto informace jsou. Opět usnadnění práce začínajícím a možná i zmizí z fóra pár dotazů jestli můžu mít spolu v akvárku mucholapku špirlici capensisku nepku ...

Zdeněk

PS: když už mám tak "blbý nápady" Pokud by byly fotky k dispozici upravím je na požadovanou velikost a případně i přidám na určené místo. Abych jen nevymýšlel práci a přidal taky ruku k dílu ;-). Klidně bych i nafotil, ale zatím toho ve sbírce moc k focení nemám :roll:


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 29, 2009 6:55 pm 
Uživatelský avatar
Registrován: pon led 07, 2008 11:08 pm
Příspěvky: 1153
Bydliště: Krumvíř

:D 8) :D !!!! Zdenku...velmi chválím obzvláště tvé PS ..!!!! Jakákoliv aktivita vítána! :wink: Myslím, že tvé připomínky nejsou od věci, ale kouká z toho spousta práce, kterou by mohl určitě udělat někdo méně obvyklý...někdo nový, neopotřebovaný....s bezvadnými nápady... :D


Offline
 Profil  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Obsah fóra » Info-Centrum » Společnosti pěstitelů masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


 Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 
cron