Právě je sob pro 15, 2018 5:17 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Drosophyllum - pomoc
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2018 9:05 am 

Chcel by som skusenejsich pestovatelov poprosit o pomoc-skusil som zasiat semienka drosophyllum lusitanicum-prvykrat, bez predoslych skusenosti-metodou dvoch crepnikov. Na moje potesenie a prekvapenie jedna rastlinka - z cca 5 semien - vyrastla, dosiahla vysky cca pol cm...tesil som sa uspechu niekolko dni a jedneho dna z vecera do rana zmizla bez stopy. Pozorovanim crepniku sa mi zdalo, ze som videl maleho takmer priesvitneho cervika-mohlo sa stat, ze take nieco dokaze rastlinku cez noc zozrat? Vedel by dakto pomoct?

Předmět příspěvku: Re: Drosophyllum - pomoc
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 12:00 pm 

Dobrý den,
jestli jste viděl na povrchu substrátu malého průhledného červíka tak by to měly být smutnice. červíci mohou mít 8 mm. jedna malinký rosnolist zdlábnout nedokáže, ale pokud je jich tam víc tak s tím nemají problém. po květináči by Vám také měly pobíhat a poletovat malé, cca 5 mm veliké mušky. pomáhá prolít substrát mospilanem. tyhle potvůrky obvykle řádí při výsevech rosnatek, ale u rosnolistu jsem s nima ještě nikdy problém neměl.

na dospělé smutnice se používají žluté lepové desky, které se zapichují přímo do květináče

snad jsem pomohl

PříspěvekNapsal: stř kvě 23, 2018 8:21 pm 

Pomohol...dakujem... skoda ze som tie larvy nevidel skor...no nic..este su semienka v zasobe. Len mi je luto, ze to bol uplne prvy pokus o vysev a skoncil takto.
Pripadne nejaka prevencia neexistuje?

PříspěvekNapsal: sob kvě 26, 2018 8:03 am 

no prevence jsou ty žluté lepové desky zapíchnuté přímo do substrátu poblíž rostlinek. a nebo případně prolít substrát namíchaným mospilanem

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina