Právě je úte zář 25, 2018 12:05 am

Obsah fóra » Obecná témata » Kompost

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EEE a blafy kolem
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 9:32 am 

Já jsem taky moc rád, že bude po osmi letech EEE ve Spojeném království. Když jsme tam byli v roce 2003 žehlin průser s naší EEE, tak jsme si tu výstavu opravdu užili a získali mnoho kvalitních kontaktů, které si držíme dodnes.

Že bude EEE u nás až bůh ví kdy mě vůbec nemrzí. Jak jsem četl na českých diskusních fórech, tak všichni, kteří volali po české EEE si to přáli jen proto, aby nemuseli jezdit daleko = aby jim někdo (?) mezinárodní výstavu přinesl pod nos. Hlasy, že by chtěl někdo něco zajímavého prezentovat, aktivně se zapojit jsem moc nezaznamenal.

Rozhodně radši pojedu za 2000 do UK než za 200 do Prahy na přehlídku českého bordelu a vzájemné nevraživosti. Třeba tohle a podobné bychom mohli světu dobře prezentovat:

http://www.darwiniana.cz/forum/read.php ... #msg-46421

Předmět příspěvku: Re: EEE 2011 - Velká Británie
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 11:09 am 
Moderátor

Mirku, moje řeč. Raději si zajet někam, kde to dělají kvůli kytkám, kvůli lidem a kvůli výměně informací. Vůbec mě nemrzí, jakou částku jsem vydal za letošní konferenci (i když doma na to mají trošku jiný názor :mrgreen: ).
Takové informace a hlavně osobní kontakty člověk opravdu jinde nezíská. Je jasné, že každý nemůže vydat za takový výlet šílené peníze, ale dá se to pořídit celkem levně, stačí chtít. Myslím, že i ty s tím máš dobrou zkušenost. No a komu je daleko Itálie, Belgie, Holandsko, Británie, tak ať si počká třeba na další německou EEE, to bude zase o kousek blíž.
Já to pořád vidím tak, že to není ještě tak dlouho, kdy jsme naopak nemohli vyjet vlastně nikam a dodnes jsem se toho nenabažil.

A ten odkaz, co jsi tu uvedl + další komentáře tamtéž či v "okolí" přesně ukazují tu malou českou ubohost. :wink:

PS - ...a nůžky jsou super!

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 9:35 pm 

Mirek Srba píše:
Rozhodně radši pojedu za 2000 do UK než za 200 do Prahy na přehlídku českého bordelu a vzájemné nevraživosti. Třeba tohle a podobné bychom mohli světu dobře prezentovat:
http://www.darwiniana.cz/forum/read.php ... #msg-46421

Je celkem legrace :D :D :D , jak se diskuze o pořádání burzy dostane do roviny nadávání na český bordel. Asi si sedím na vedení, ale co to má společného s tím, že někdo ukradne semeníky na Kosišti?
Myslím, že hlavní český bordel je v tom, že dvě naše společnosti pěstitelů MR na sebe navzájem házejí špínu a hledají možnost jak se navzájem zostudit :(

PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 9:53 pm 
Moderátor

Petr Vacek píše:
Myslím, že hlavní český bordel je v tom, že dvě naše společnosti pěstitelů MR na sebe navzájem házejí špínu a hledají možnost jak se navzájem zostudit :(

Ne, hlavní český bordel je v tom, jak na mezinárodním fóru reagovat na některé hovadiny, které se člověk dozví z úst mezinárodních představitelů aniž by o nich měl páru a nestačí se potom divit, natož aby měl chuť něco obhajovat, nebo dokonce bojovat za pořádání této akce u nás.
Špínu není třeba házet, hází se sama.
Nikdy jsme na mezinárodním fóru nenapadali druhý spolek, nikdy jsme nenapadali veřejně členy, kteří byli nebo jsou členy jednoho nebo obou spolků a nikdy jsem neumisťovali na stránky společnosti hovadiny o druhém spolku.

No a Mirek má holt asi již historickou zkušenost a o té prostě napsal.

PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 9:54 pm 

Souhlasím s Petrem... trošku si to tu ve své podstatě protiřečí.

Předmět příspěvku: Re: EEE a blafy kolem
PříspěvekNapsal: pon srp 16, 2010 12:14 pm 

Ani sabotáž, ani obchod, spíš důsledek hloupé a nedomyšlené medializace.
Pamatuji jak v osmdesátých letech, když začal vycházet časopis svazu ochránců přírody "Naší přírodou", došlo dobře míněnou reportáží k vyzrazení geologické a archeologické lokality Krušných horách.Tehdy se povedlo najít místo těžby polodrahokamů kterými je vyzdobena Svatováclavská kaple v chrámu S.Víta. Dokonce se tam našli zlomky achátových desek, které patřili ke kamenům v kapli. Byla to hezká reportáž, ale během dvou týdnů už se s kameny z této lokality kšeftovalo na burzách a vesele se drancovalo. Český svaz ochránců přírody z toho měl tehdy docela ostudu.
Tady to spíš vypadá na řádějí nějakého pitomce.

PříspěvekNapsal: pon srp 16, 2010 2:05 pm 

Jo, Fando, takovéhle věci se prostě stávají, víme to oba. Přiznám se, že těch achátových desek je mi líto skoro víc. PB i kterákoliv jiná kytka je přeci jen obnovitelný zdroj, pokud je zachována lokalita v dobrém stavu a o to se tady skupina lidí snaží. Takže sklízení / nesklízení semen mě nevzrušuje. To prostě jednou přijít muselo. Spíš mě vedí, že z toho je hned záminka k dalšímu házení špíny, viz dále. Ostatně u nás už to opravdu funguje tak, že půlka lidí to na ty lokality sází, druhá půlka to sbírá, takže je to pro spíš jen pro "pivní debaty".

Mě spíš mrzí a vážně mě to utvrzuje v přesvědčení, že se přestanu pro českou MR komunitu jakkoliv angažovat

Na jedné straně hrstka sebestředných vůdců, kteří se vymkli jakékoliv kontrole. Ti ventilují své umanuté postoje u nás i v zahraničí, čímž akorát škodí. Nebo si snad myslí, že tím něco (?) získají. Jejich protipólem je stádo naprosto lhostejných "členů", kterým je to úplně jedno a tváří se, že je vše v pořádku. Pod heslem "já pěstuju kytky, mě politika nezajímá" klidně k tomuto přihlížejí, nebo se i zapojí, trochu se přidají k očernění "komerčáků" a pak si přijdou pro slevu nebo bonus na kytky, za to že jsou členy.

-----

Posílat výživné komuniké do zahraničí, které nás všechny deklasuje = v pořádku. Nejlepší je, že jsem zjistil, že ani někteří členové SR neví, jakým stylem je vedena oficiální komunikace jejich spolku v těchto věcech. To víme jen my, kteří máme vitální mezinárodní kontakty a občas nám přijde nějaká perla s dotazem "Prosím Tě, co má tohle znamenat?"

A Ti členové se jen ptají, tak kdy už bude ta EEE u nás, abych nemusel jezdit tak daleko. = v pořádku.

Obviňovat někoho veřejně z vykrádání spolku a z fyzického vyhrožování vč. slíbených důkazů, které nikdo nikdy nakonec nezveřejnil = v pořádku.

Někdo sklidí semena na jedné z našich neslavnějších lokalit. No Bóže... Ale hned může někdo bez sebemenšího díkazu a kousku sebekázně napsat jestli to náhodou "není jen sabotáž z "druhé strany")" Cítí se autor jako hrdina? Čeká že mu teď davy zatleskají a představení mu poplácají po ramenou?
... čekal bych, že se dnes už každý bude snažit udržet křehké korektní vztahy a neutrální komunikaci.

Obviňovat mě ze sabotáží dřívějších výstav Darwiniany = v pořádku.
... pak je roztomilé, když se mě jeden z členů SR"D" zeptá, jestli až budou pořádat tu EEE, jestli jim přivezu kytky do expozice.

Obviňovat naše přední znalce MR ze sabotáže VAMRu a označovat je za nuly, nebo za obtížný hmyz = v pořádku.

= a ten seznam by mohl být mnohem delší. Pane Vacku - tohle myslím tím "český bordel". Pane Vacku, při vší úctě, už jsme se ostatně viděli...: Účastnil jste se přípravných jednání na EEE v letech 2002-2005? Znáte obsah aktuální komunikace? Zúčastnil jste se v roce 2005 přípravy EEE? Jaká je Vaše představa o Vašem zapojení do přípravy české EEE v aktuálních podmínkách, viz výše?

... a to nejsou otázky jen pro pana Vacka, který si trochu naběhl. Nechť si zkusí tyto otázky zodpovědět každý, kdo tyto řádky čte.

PříspěvekNapsal: pon srp 16, 2010 10:29 pm 

Jo ptal jsem se na fóru D, kdy bude EEE v Česku, protože jsem měl v hlavě, že se to někdy na rok 2011 plánovalo. Vypadá to, jako by bylo toto vlákno pokračováním ... Abych pravdu řekl, organizovat to nechci, masožravky nejsou mým jediným koníčkem, mám jich spoustu. Jsem prostě jen obyčejný pěstitel a sběratel jako naprostá většina z nás. Tato výstava a setkání mě nezajímá natolik, abych kvůli němu jel do Británie. Masožravky nejsou pro mě vším, tak si klidně počkám, až se tato akce bude konat například v Německu. Samozřejmě bych byl nejšťastnější, kdyby to bylo v Praze.

Petr B.

PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 9:22 am 

Myslím,že se CCPS mohla o kandidaturu ucházet bez ohledu na další společnost a údajné nejasné informace z druhé strany sama. Určitě by to byla jednak pěkná vizitka pro tuto poměrně novou společnost a mohla se ukázet více světu. Lepší reklamu si nedovedu představit a určitě by to byla i příležitost pro komerční pěstitele CCPS prodat plno kytek.
Dobře to tady napsal Kappik, většina lidí jsou pouze pěstiteli MR ale mají hlavně i jiné zájmy a činnosti (i já) a proto objízdění zahraničních akcí nemusí být zrovna ideální. Pak je zde také určité procento studentů a lidí, kteří třeba z finančním možností také nemají možnost se akce v zahraničí účastnit. Ale rozhodně bych si nemyslel, že nemají zájem a je špatné, že se nedostaví tam či onam..Třeba by naopak u nás mohli přidat ruku k dílu.
A protože dle příspěvků hore to vypadá, že těžko někdy dojde k nějakému souznění obou naších společností, tak se asi žádné větší společné akce nedočkáme. :( :(
A je to škoda, že vládnou jisté antipatie, rozhodně to není ku prospěchu masožravek.

PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 11:41 am 
Moderátor

Petr Vacek píše:
Myslím,že se CCPS mohla o kandidaturu ucházet bez ohledu na další společnost a údajné nejasné informace z druhé strany sama. Určitě by to byla jednak pěkná vizitka pro tuto poměrně novou společnost a mohla se ukázet více světu. Lepší reklamu si nedovedu představit a určitě by to byla i příležitost pro komerční pěstitele CCPS prodat plno kytek.

Jasně je napsáno, že se CCPS o akci ucházela již od roku 1997 i to, proč jsme nakonec podpořili kandidaturu GB.
Myslím, že naší zahraniční činností a spoluprací se světu ukazujeme dostatečně a víc není momentálně zapotřebí. S konáním EEE naše činnost nestojí a nepadá a není to pro nás tak "vysněná a nezbytná" akce, jako pro D, což jasně prozrazovala účast na jednání o konání příští EEE v Leidenu.
A osobně nevím, které komerční pěstitele máte u CCPS na mysli? Máte pocit, že to je snad společnost složená z komerčních pěstitelů? Trošku směšná poznámka, maximálně pro pobavení. Je totiž třeba zajímavé, že z vedení D na jednání nikdo nebyl, ale zato byla zastoupena dvěma komerčními pěstiteli....
:wink:
Navíc pokud někdo podobné akce chápe komerčně, je poněkud mimo mísu. Ale je to typická reakce a jeden z vašich často používaných argumentů (myšleno D)...ono totiž na podobných akcích, mimo jiné, nehraje vůbec roli, kdo z pěstitelů je nebo není členem čehokoliv, ale jen to, je-li ochoten zaplatit peníze za možnost 2 dny prodávat rostliny s rizikem dlouhé přepravy, možnosti poškození a nutnosti většinu z nich dostat zase zpátky
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS - co se týká souznění, to se uvidí, jeden z komerčních pěstitelů (ten výraz jste použil VY) z Darw přislíbil smírný kontakt ze strany vedení této společnosti, takže vesele a s napětím čekáme na to, co se stane a jak to zase vyzní do ztracena. Obraťte se na své vedení, ať vás podrobně informuje o tom, jak a o čem se ne meetingu jednalo a je po ptákách.
A mohu vás ujistit, že antipatie, které vládnou, jsou masožravkám naprosto ukradeny, ty tu byly před atlasem a budou i po něm....stejně tak před/po jakékoliv společnosti...

PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 12:56 pm 

Radek Kastner píše:
A osobně nevím, které komerční pěstitele máte u CCPS na mysli? Máte pocit, že to je snad společnost složená z komerčních pěstitelů?

Tohle mi nepodsouvejtě, to je pane Kastnere Vaše čistá fabulace!!!! Nicméně např. od pana Páska a pana Srby jsem zakoupil pěkné rostliny, pokud tedy nejsou komerční pěstitelé tak promiňtě, asi je přístě budou už rozdávat zdarma!
Radek Kastner píše:

Navíc pokud někdo podobné akce chápe komerčně, je poněkud mimo mísu. Ale je to typická reakce a jeden z vašich často používaných argumentů (myšleno D)...

To je pane Kastnere další podsouvání, já nepsal, že akci je nutné brát komerčně, nicméně si myslím, to co jsem napsal. Dále mi nepodsouvejte žádné argument D. nejsem se žádným s jejích členů v úzkém kontaktu.
Radek Kastner píše:
Obraťte se na své vedení, ať vás podrobně informuje o tom, jak a o čem se ne meetingu jednalo a je po ptákách.

Já se pane Kastnere nepotřebuji obracet na nějaké "své vedení", své názory a pohledy prezentuji sám za sebe, jediné co je k smíchu je Vaše dost ubohá ironie.

PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 2:46 pm 
Moderátor

Pokud jde o pouhou shodu jmen (dozajista může být Petrů Vacků více), omlouvám se, pokud ne, nemám důvod.

PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 4:40 pm 
Moderátor

Jen bych rád upřesnil, že CCPS byla vždy připravena pořádat EEE v ČR pro všechny pěstitele (a prodejce :wink: ) a nebyli jsme daleko od toho to pořadatelství nyní získat, neboť jsme nabídku dali první. I přes tuto naši nabídku, však bylo zástupci DW konstatováno, že si stejně udělají svojí akci, tak či onak - a toto byl v zásadě pro výbor EEE ten největší problem - tedy dvě souběžné akce, jedna oficiální EEE pořádaná CCPS a druhá neoficiální z trucu na jiném místě. Navíc, když zástupce DW veřejně prohlásil, že nám již vedení DW nabízelo spolupráci a možnost společného konání EEE a my jsme to odmítli (což není naprosto pravda), opět jsme pochopili, že prostě vyjádřením zástupců DW nelze naprosto věřit, neboť si účelově vykládají, co se jim v dané situaci právě hodí. Toto je další problém společného EEE (kterému se nebráníme), neboť kdo v současném vedení DW je důvěryhodný a s kým lze férově jednat, tak aby co se dohodne platilo???

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 5:32 pm 

Když to tak poctivě a opakovaně všechno čtu - tak díky za to, že jste podpořili Anglii.
Ty naše kytičky za to nemůžou, už dost toho co jim sami uděláme při naší " péči". A to jsem komerční pěstitel, protože co jsem do těch kytek už vložil mě tam určitě řadí. :lol:
V.K.

PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 5:37 pm 

Ačkoliv již dávno nejsem ve vedení ničeho, tak si dovolím za sebe doplnit. Ve vední DW jsou lidé, kterým by se dalo věřit. Ale je zde již mnoho let rozpor v tom, kdo je "papírově" ve vedení a kdo skutečně tvoří politiku této organizace. A v těchto věcech nemůže udělat pořádek nikdo jiný, než řadoví členové. A pokud jsou k těmto věcem lhostejní a nezajímají se o fakta a průběh některých věcí, tak bude stav setrvalý.

PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 5:39 pm 

Kamil Pásek píše:
že nám již vedení DW nabízelo spolupráci a možnost společného konání EEE a my jsme to odmítli (což není naprosto pravda),

Možná se vám to nenabízela nějakou, řekněme, oficiální cestou, ale sdělení v
Thrakii, že se D společné akci nebrání, by mohlo být dostačující... A moc jste se na to netvářili. A než mě tu ukamenujete, předem upozorňuji, že podrobnosti debaty už si nepamatuju.

PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 6:35 pm 

... to my ano. :?

PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 6:43 pm 
Moderátor

Katka Králová píše:
Kamil Pásek píše:
že nám již vedení DW nabízelo spolupráci a možnost společného konání EEE a my jsme to odmítli (což není naprosto pravda),

Možná se vám to nenabízela nějakou, řekněme, oficiální cestou, ale sdělení v
Thrakii, že se D společné akci nebrání, by mohlo být dostačující... A moc jste se na to netvářili. A než mě tu ukamenujete, předem upozorňuji, že podrobnosti debaty už si nepamatuju.

Ale to já si zase podrobnosti debaty pamatuji velmi dobře, a diskutovaná možnost, že bychom společně EEE pořádali, byla na obou stranách zamítnuta celkem rychle, což bylo asi jedno z mála, na čemž jsme se tam mohli bezpečně shodnout. :wink: A pokud od této doby došlo na straně DW k nějaké změně v názoru, pak nevím, proč jsme nebyli oficiálně osloveni s nějakou konkrétní nabídkou, jak deklaroval zástupce DW pan Ludo Verdyck při jednání o EEE v Leidenu. Tak či onak, není to určitě poprvé, co se vyjádření představitelů DW na venek i vně rozcházejí. Bohužel.

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 11:39 am 

Mám radost jako prase,
že je to tu zase...

... jen bych si dovolil upozornit, že Kamil není "komerční pěstitel", nýbrž "komerční badatel". To jen aby nebyly převraceny skutečnosti a již jednou vyřčené (napsané). Protože, bylo to asi takhle, ale nevím přesně, nepamatuji se, je nanic. I vodník Čochtan měl vše materiálně vyfutrované a když o něčem mluvil, tak hned dodal "tak, tak, ještě je mám schované". Mám ho rád, taky to mám ještě schované... takže kdyby někdo zapomněl: http://www.carniplants.cz/spolek.htm :wink:

to jen k té komerci, zbytek je mi fuk...

Něco z jiného soudku:
Rakousko:
Obrázek Obrázek Obrázek

Polsko:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Krkonoše:

Obrázek Obrázek

A můžete určovat, abyste přisli na jiné myšlenky a nemysleli na ptákoviny...

Na cestách jsme pili také tuhle dobrotu (pro mladší, kteří už neumějí azbuku " Kvas lidskyj chlebnyj No. 1 v Belarusi)

Obrázek

PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 2:36 pm 
Moderátor

Čau Davide.
Dost že žiješ. Super fotky, škoda jich pro kompost! :mrgreen: a moc dobře víš, že na orchideje jsem levý jako šavle a většina ostatního je pro mě nějaká "trávaů, maximálně snad poznám zubra evropského (Bison bonasus) a možná vlka obecného (Canis lupus) a to je tak všechno...

DejF píše:
Mám radost jako prase,
že je to tu zase...

... jen bych si dovolil upozornit, že Kamil není "komerční pěstitel", nýbrž "komerční badatel". To jen aby nebyly převraceny skutečnosti a již jednou vyřčené (napsané). Protože, bylo to asi takhle, ale nevím přesně, nepamatuji se, je nanic. I vodník Čochtan měl vše materiálně vyfutrované a když o něčem mluvil, tak hned dodal "tak, tak, ještě je mám schované". Mám ho rád, taky to mám ještě schované... takže kdyby někdo zapomněl: http://www.carniplants.cz/spolek.htm :wink:

To jsi snad ani nemusel, mám z toho pěkný svázaný sešitek, ale už hodně dlouho se na něj pěkně práší někde hluboko ve skříni a už jsem na to naštěstí většinou zapomněl, ale musím říct, že tohle mne fakt pobavilo a rozesmálo...ale jen jako taková drobná sentimentální vzpomínka "na staré dobré časy kolektivní spolupráce"....

Chlape drž se a ho´d sem sem tam nějaké foto, ať se věnujeme něčemu pořádnému...

PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2010 12:35 pm 
Moderátor

Dovolil jsem si zde doplnit Davidovu identifikaci zdejších fotografií z jiného vlákna...

DejF: A z jiného soudku, k fotkám jinde (kytky na kompostu)...
Rakousko: Nigritella rhellicani, Gentiana nivalis, Cyclamen sp.
Polsko: Neottianthe cucullata - docela špek, asi nejbližší jistá lokalita je až v Polsku u litevských hranic, pak až na východě (Sibiř atp., což už je přece jen zruky); Goodyera repens, Xylaria longipes, Clavicorona pyxidata, zvěřinec určil správně Radek
A konečně jsem po třech letech našel sklenobýl v Krkonoších.

PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2010 12:52 pm 

Radek Kastner píše:
Dovolil jsem si zde doplnit Davidovu identifikaci zdejších fotografií z jiného vlákna...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

Ty to všem strašně ulehčuješ, internet je o tom, aby se člověk proklikal k cíli a ne aby vše dostal až pod nos... :mrgreen:

PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2010 7:59 pm 
Moderátor

DejF píše:
Ty to všem strašně ulehčuješ, internet je o tom, aby se člověk proklikal k cíli a ne aby vše dostal až pod nos... :mrgreen:

Jo, jasně a ty jsi zase milovník hlavolamů a brouzdání...naštěstí spíše brouzdání volnou krajinou...
:mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: sob zář 04, 2010 6:36 pm 

len sa chem opytat, nevie niekto nahodou kedy sa bude konat EEE na slovensku,najlepsie v Krupine ,dakujem

PříspěvekNapsal: sob zář 04, 2010 6:39 pm 

:mrgreen: Já bych se chtěla také zeptat, nevíte kdy se bude EEE konat na moravě, nejlépe v Krumvíři ? I když, do Brna bych se snad také nějak dostala.... 8) :mrgreen: :twisted:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Obsah fóra » Obecná témata » Kompost

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina