Právě je úte zář 25, 2018 12:04 am

Obsah fóra » Obecná témata » Hospoda: hovory o všem jiném

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hromadná objednávka
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2009 2:38 pm 

Zdravim všechny pěstitele...chtěl jsem se zeptat nejvyšších představitelů :) nebo nejinformovanějších lidí jestli se na jaro nechystá nějaká hromadná objednávka ze zahraničí? Díky za odpoveď Dlouhán

Předmět příspěvku: Re: Hromadná objednávka
PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2009 8:45 am 

Promiň, Martine, je to trochu mimo mísu. Jen si zase potřebuji postesknout, že dospělé H. chimantensis, oddělky H. exappendiculata, většina lokalizovaných špirlic, lepší láčkovky a další výběrové položky z mé nabídky opět bez výjimky zmizely v zahraničí a to i přes to, že většina našich pěstitelů má na kytky 20% slevu (+ možnost další slevy množstevní).

Pokud máš zájem o konkrétní druh, doporučím Ti zeptat se konkrétních předních pěstitelů, třeba rostlinu budou mít.

Vzhledem k tomu, že potenciál našich pěstitelů je jaký je mi přijde prostě zbytečné kytky dovážet a druhou stranou zase vyvážet. Ale možná je to o tom, že co je za plotem je prostě lepší.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2009 10:47 am 

Ahoj Mirku. Jedná se mi o láčkovky a druhy o které bych měl zájem jsou u nás buď nedostupné nebo dosti předražené. Proto sem vznesl dotaz na objednávku ze zahraničí. Vesměs každý rok se nějaká uskutečnila a tak jsem byl zvědavý jestli nebude i následující jaro. Ale jinak se měj šéfe :) a dík za reakci když nikdo jiný neodpovídá... :(

PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2009 12:06 pm 
Moderátor

Dlouhán píše:
Zdravim všechny pěstitele...chtěl jsem se zeptat nejvyšších představitelů :) nebo nejinformovanějších lidí jestli se na jaro nechystá nějaká hromadná objednávka ze zahraničí? Díky za odpoveď Dlouhán

Nevím, které nejvyšší představitele, a hlavně čeho, jste měl v dotazu na mysli. Hromadné objednávky, které i na tomto fóru proběhly, byly vždy soukromou aktivitou některých pěstitelů, např. Kamila Páska.
To mimo jiné znamená, že hromadnou objednávku může v podstatě zorganizovat kdokoliv a účast na ní nabídnout dalším pěstitelům.

Jinak souhlasím s Mirkem, doma je rostlin nepřeberné množství....
:wink:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2009 1:00 pm 

Mirek Srba píše:
Promiň, Martine, je to trochu mimo mísu. Jen si zase potřebuji postesknout, že dospělé H. chimantensis, oddělky H. exappendiculata, většina lokalizovaných špirlic, lepší láčkovky a další výběrové položky z mé nabídky opět bez výjimky zmizely v zahraničí a to i přes to, že většina našich pěstitelů má na kytky 20% slevu (+ možnost další slevy množstevní).

Pokud máš zájem o konkrétní druh, doporučím Ti zeptat se konkrétních předních pěstitelů, třeba rostlinu budou mít.

Vzhledem k tomu, že potenciál našich pěstitelů je jaký je mi přijde prostě zbytečné kytky dovážet a druhou stranou zase vyvážet. Ale možná je to o tom, že co je za plotem je prostě lepší.

Zdravím,

tu H.exapendiculatu jste v nabídce vůbec neměl a nemáte. Pravda je, že jste mi o ní loni psal, že bude, a já čekal, kdy se oběví v nabídce a tu H. chimantensis jsem si od vás loni kupoval (asi jsem výjimka) a jelikož jsem o ni přišel, uvažuji, že bych si ji příští rok na DOD znovu koupil (zatím ji máte stále v nabídce).

Ještě k tématu tohoto vlákna,
asi to je ohraná písnička ale myslím si, že je lepší, než dělat hromadné obědnávky, orientovat se na EEE. Kytky tam jsou levnější, než když se klasicky objednávají. Pokud tam nemohu jet osobně třeba i z finančních důvodů, přád se můžu s někým domluvit, že mu dám peníze a on mi tu konkrétní kytku přiveze. Předpokládám, že ten dotyčný je také pěstitel a že vybere to nejlepší, jako by to kupoval sobě. Tento způsob mi přijde jako jeden z nejlevnějších, jak získat vzácné kytky.

R.P.

PříspěvekNapsal: pát říj 30, 2009 8:11 pm 

cau sleduj cpuk forum, myslim ze pred mesicem se konala hromadna objednavka z bornea a ted se chysta velka objednavka z australie

http://www.cpukforum.com/forum/index.ph ... opic=34380

Petr

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát říj 30, 2009 10:13 pm 
Administrátor

Dlouhán: o jaké nepky máš zájem ?

PříspěvekNapsal: ned lis 08, 2009 7:24 pm 

Například N.dubia,hamata,hurrelliana,flava,jamban a jim podobný...Pročpak se ptáš Miloši?

PříspěvekNapsal: ned lis 08, 2009 9:37 pm 
Administrátor

Aha tak tyhle pecky zrovna nemám, krom N.dubia ( z nově objevené lokality ), kterou mám , ale zatím ne namnoženou.Pokud bys měl zájem i o jiné druhy jako N.talangenis,N.veitchii Mt.Murud,N.insignis Biak island,N.maxima "wavy form" Mt.Sesean,N.gymnamphora,N.pectinata "Loesung Toengkut" atd. tak mohu nabídnout.

Obsah fóra » Obecná témata » Hospoda: hovory o všem jiném

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina