Právě je úte pro 18, 2018 10:25 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Ostatní témata týkající se pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zimování
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2008 4:08 pm 

Vím, že už toho bylo napsáno spousty, ale člověk se ani po přečtení sta topiců nedobere "správné" odpovědi. Jde mi o zimování špirlic a mucholapek, které jsem měl přes léto volně venku. Ideální teploty pro zimování jsem schopen zaručit pouze v garáži, kde je jedno východní okno. Bude to světlo stačit ? Velice nerad bych kupoval zářivky, abych zimujícím kytkám přisvěcoval, když už jsou líné růst ;-) A nebo můžou být na balkóně(západ). Ale tam se bojím, že by mohly zmrznout. Kdo poradí ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2008 4:28 pm 
Moderátor

Pro zimovani spirlic a mucholapky postaci chladne okno, klidne v garazi. Co se tyka naroku na svetlo zimujicich rostlin, pak zasadne zalezi na teplote. Pri nizkych teplotach kolem nuly, mohou mit zazimovane rostliny naprostou tmu az sero, pri teplotach napr. kolem 15 stupnu a vyse, jiz nejake to svetlo budou vyzadovat. Temer smrtici je pro tyto rostliny kombinace pokojovych (=nad topenim) teplot a sediveho zimniho pocasi s nedostatem svetla.

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 01, 2008 7:25 am 

a ako to je s vlhkostou a zalievanim ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 01, 2008 8:15 am 
Moderátor

Při podmínkách zimování - nižší teplota, malá intenzita světla - je potřeba snížit intenzitu zálivky, pouze nechat mírně vlhký substrát. Na vlhkosti vzduchu tolik nezáleží, na druhou stranu při nízké teplotě (třeba v garáži) bývá obvykle i vyšší vlhkost vzduchu.
Není na tom nic zásadního - nepříjemné jsou pouze jen ty hraniční teploty(vyšší než je pro zimování vhodné), o kterých se zmiňuje Kamil, v kombinaci s nedostatkem světla.
:wink:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku: Re: Zimování
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 10:38 am 

Lidičky, :roll: ....už jste zazimovali kytky? .... Já jsem sarracenie schovala do špajzu už koncem října...a teď jaksi zima pořád ne a ne přijít...tak nevím jestli je ještě nemám vyndat, ať si užijí sluníčka... :lol: :lol: :lol:

Ne, že by se mi tedy po mrazu stýskalo...pro mne už by klidně mohlo být hned jaro...já jen aby ty kytky z toho nebyly zblblý..

Drosophyllum jsem ještě neschovala...pořád pěkně rosí venku...čekám až na ty první mrazy... :wink:

PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 1:04 pm 

Když koukám na předpověď, tak bych je už asi nevyndával, ať si užijou sluníčka. :mrgreen: Já zkusím Sarracenie nezimovat, snad to přežijou do jara. :?

PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2013 8:30 pm 

Dobrý den, když jsme u toho zimování, jsem začátečník a nemám možnost garáže či sklepa s oknem a ledničky se velmi bojím, řeším tedy jak přežít s mucholapkou první zimu. Mám pěkný parapet u okna v pokoji, kde od okna i pěkně táhne, což by mohlo být super, ale z druhé strany docela dost topíme, takže se z toho stává přesně to nejhorší přelomové místo na zimování. Mám ale jiný nápad. Máme v bytě stará dvojitá okna s dvěma skly a takovým tím meziprostorem, kde je chladno, ale nemrzne a zároveň je zde nejlepší přístup ke světlu. Podle teploměru, který jsem tam šoupla je v tom prostoru asi 16 stupňů, což také vypadá poměrně dobře. Ráda bych tam tedy mucholapku přesunula. Potřebuji jen názor někoho odbornějšího či zkušenějšího. Přikládám foto okna a toho meziprostoru, abyste jistě věděli o čem je řeč :)

P.S. Vidím na kytce, že už se pomalu ukládá ke spánku, ale přijde mi nelidské ji prostě ze dne na den přesunout z pokojové teploty do 16-ti stupňů poradíte mi jak na to? Jestli ji zvykat nějak postupně, nebo jak poznat ten moment kdy už bude opravdu zazimovaná a budu ji moct proste přesunout?

Děkuji - Klára H.

http://uloz.to/xyxfoGu2/2013-10-07-17-33-06-jpg

PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2013 8:38 am 

Meziprostor je ideální, šoupla bych ji tam hned a bez cavyků... :wink:

PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 11:40 am 

Moc děkuji za odpověď :) Vypadá spokojeně :)

PříspěvekNapsal: pon led 12, 2015 2:29 pm 

Pár let jsem měl mucholapky v meziprostoru okenních tabulí, ale jednou příšel mráz
-27°C a v meziprostoru se udělalo asi - 10°C, což bylo pro mucholapky smrtící. Přežilo jen pár kousků.
Domnívám se, že pro špirlice a mucholapky, by nemuselo být špatné zimování v úplně zakrytém pařeništi, nebo nějakém prostoru pod povrchem půdy. Ve finále jde hlavně o to, aby rostliny přežily období s rizikovými mrazy. V půli března už jim nic tak zásadního nehrozí. Koncem března se můžou dát do nevytápěného skleníku, nebo začít rychlit na okně.

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Ostatní témata týkající se pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina