Právě je ned led 21, 2018 5:24 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Ostatní témata týkající se pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 12:32 am 

Výborně, jakékoliv organizační návrhy vítám....mé obchodnické schopnosti se blíží nule :oops:
---jsem dobrá spíše přes ručičky :lol:

K těm hranatým květníkům---nešlo to, chce to jiný materiál,zkoušela jsem to, udělala i pár bonsajových misek.., ale velké úsilí, mizerné výsledky..Tak raději točím na kruhu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 12:37 am 

Pro: Vít Chudoba

Snažím se s tím foťákem, posílám fotky mailem, ale nevím jestli nejsem v tomto ztracenej případ...s technikou si fakt moc nerozumím. :oops:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 12:50 am 

Ale vždyť ty fotky jsou pěkné! Naprosto krásně zobrazují, co je třeba! Jen bych ještě poprosil o adresu té Vaší dílny, abych se mohl podívat do mapy, jak to mám k Vám daleko :) Ještě jedna otázka - je pro Vás lepší dělat třeba 50 stejných květináčů a nebo je to jedno? Např, ty mé menší asi nikdo chtít nebude a jestli byste mi třeba 5 kousků mohla udělat? Chtěl bych je zkusit na láčkovky, takže co nejvíce malých děr po obvodu celého květináče. Něco podobného, jako máte vyfocený ten květináč na orchideje. Šlo by to? Na přesných rozměrech rozhodně netrvám, zkrátka plus mínus centimetr. A ještě jednou smekám před Vaší šikovností!

Vít Chudoba

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 1:35 am 

Právě že dělat stejné mi dělá delší dobu obtíže...to víte, duše umělce :D
Klidně může být pět menších i více děravých.
Jen bych poprosila , jestli to tu nějak technicky půjde a lidé mi mohli poznačit o jaké mají zájem, abych nějaké třeba nedělala zbytečně a pod.
Ale možná to necháme ještě tak za dva dny, nejdříve zjistím jestli je zájem a o jaké typy.

Ještě jednou bych připoměla vlastnosti materiálu:
Páleno při nižších teplotách, to znamená:
Pórovitost = vzduchu i vodě propustné, není mrazuvzdorné(v pórech led trhá), mohou se více zasolovat než nepropustné

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 1:39 am 

Ještě ta adresa : jižní morava, okr. Břeclav, Krumvíř, "Hrnčírna Krumvíř"

Na mapě hledáno nachází se tato vesnička mezi Brnem a Hodonínem na půli cesty :)

Předmět příspěvku: Květináče
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 7:50 am 

Cítím se tak trochu zodpovědný za toto téma, které jsem nadhodil a proto se k tomu chci hlásit i organizačně.
V první řadě díky Šárce za tu nabídku, která je podle mě velmi zajímavá.
Díky taky příteli Chudobovi za tuto komunikaci se Šárkou, která nám ukázala, že to organizačně nelze řešit přes fórum.
Proto nabízím :
- navštívím Šárku a její dílnu, prohlédnu vzorky, případně zkonzultuji změny a projednám s ní organizační otázky.
- budu vás všechny zájemce informovat na fóru
- jsem ochoten, od zájemců kteří budou chtít, shromáždit požadavky/ tak do 14 dnů/ projednat se Šárkou, případně nabídnou zájemcům doobjednávku,
aby objednané množství bylo pro výrobce zajímavé
- mohu na sebe i vzít finanční stránku věci
- podle termínu výroby jsem schopen objednávky odebrat od dodavatele a přivézt je třeba na nějakou společnou akci / např. valnou hromadu/ nebo se s každým odběratelem individuálně domluvit. Asi bych to ze stejných důvodů jak píše Šárka neposílal poštou.
Veškerou komunikaci bych s jednotlivými odběrateli vedl přes soukromé zprávy.
Jde mi především o to abych Šárce zjednodušil organizaci akce a vytvořil jí prostor pro její práci.
Samozřejmě, že tím nevylučuji možnost odběratelů si vše zajistit přímo s dodavatelem.
Jedinou podmínkou je, že s tím budete vy a Šárka souhlasit.
Prosím o vaše vyjádření / myslím bez ankety/.
Ještě jednou díky Šárce a všem, kteří zde pomohli. V.K.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 11:45 am 
Moderátor

Díky moc Šárce i panu Kmoníčkovi.
Určitě bych jeho návrh uvítal, líbí se mi jeho "rekognoskace bojem".
Určitě se přidám a pokud to bude jen trochu možné, budu i nápomocen. Osobně bych se asi také (díky prostoru), klonil spíše k těm menším květníkům, ale přece jen se budu v pololetí stěhovat a potom, děj se vůle boží!

Co se týká odtokového otvoru, myslím si, že spodní tam není.

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 12:02 pm 

1)co nabídl Vašek se mi jeví jako z jiné planety,moc si toho vážím,že ještě někdo takový je :wink:
2)studnička má minimálně 2 druhy květináčů,ty co mám já ten spodní otvor uprostřed mají (tušim že jsou pro epifyty,ale to bych kecal),je to tenhle typ(není moc vidět,ale pro ilustraci nebo jako pomoc najít je nastránkách BZ v Liberci snad stačí)

http://sjatkac.webovastranka.cz/image/5 ... G_0643.JPG

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 2:21 pm 

Šárko, na těch speciálech je dno bez díry.

OFF TOPIC
Pak bych se rád zeptal, jak je to s tou teplotou pálení. Mám tomu rozumět, že když pálíte na nižší teplotu, tak je to v podstatě pouze jako přežah? Lze takto vypálený květník dál vypálit ještě jednou na vysokou teplotu, aby se dosáhlo parametrů těch originálů? Nebo je pak problém v materiálu? Ptám se, protože bych se případně asi mohl dostat k malé elektrické peci, pro kterou není problém 1300°C.
Díky

http://rosnatky.cz
http://lithops.cz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 5:03 pm 
Moderátor

Dekuji, myslim, ze je to vyborny napad, ze si to pan Kmonicek vezme na starost, alespon usetrime Sarce cas a nervy od komunikace s kazdym jednim zajemcem. Já tedy svoji poptavku poslu uz SZ.

Jinak moc dekuji Sarce, to je proste obdivuhodne, takovy fortel a ochota to pro nas a nase kytky udelat!

PS: Jinak nektere ty "specialni" kvetinace spodni otvor maji a nektere ho proste nemaji. To uz si asi musi kazdy rozmyslet sam, jakou konstrukci bude pozadovat....

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2008 10:03 pm 

Také bych bral nějaké na nepenthesky. Pokoušel jsem se navrtat díru do keramického květináče z obchodu. Jednu díru jsem vrtal asi 15 minut. Navrtal jsem asi 3 a když jsem dodělával tu 4. tak se mi to rozpadlo a zůstalo mi v ruce pár částí. :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2008 12:49 am 

Pro Václav Lenk:
Pálíme pouze na tuto "přežahovou" teplotu, protože náš materiál už vyšší nesnese (vpeci jinak není problém zatopit na víc).

Jsme dílna s historickou (asi 100 letou) tradicí v tomto místě.Bereme materiál "na kopci za vesnicí" a upravujeme si ho sami, i proto jsou ceny poměrně nízké. Jiné firmy hlínu kupují, nebo míchají z materiálů od specializovaných firem, ti si pak podle druhu hlín mohou více dovolit co do tvarů výrobků i vlastností...Myslím, že není problém oslovit nějakou jinou dílnu ve vašem okolí, která dělá ručně, na tom "speciálu" opravdu nic záludného není, jen si ho nedovolím nabízet z našeho měkkého... :?
Jinak jsou naše květináče odzkoušeny mnoha a mnoha lety pěstování normálních kytek. Já sama jsem v masožravkách teprve chvíli, mám je všechny v plastu, ale jak Vás tak všechny"poslouchám" , asi začnu experimentovat.. :lol:

Děkuji panu Václavu Kmoníčkovi za nabídku, chtělo by to shromáždit co nejdříve (ať to do jara stihneme :lol: ) Jinak další várka by mohla být pak až koncem června...je to s náma na dlouhý lokte.
Ale myslím že ty malé epifytníky můžu klidně už točit, ne?

Jinak, aby bylo jasněji, majitelem firmy(a tvrdou totalitou vládnoucí) je můj otec, já jsem tam jen na vedlejšáku.(I když určité slovo tam mám :twisted: )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2008 12:58 am 

Ještě jsem si vzpomněla...taková malá rada k hliněným květináčům (určitě bych na to pak zapoměla).
Než se poprvé osadí, musí se květináč celý ponořit do vody (třeba do kýblu) a nechat tzv. "vysyčet".Za syčivých zvuků nasaje květináč do všech pórů vodu a nebude ji pak ubírat čerstvě zasazené rostlince.
Možná je to pro Většinu samozřejmost....pak se omlouvám..., ale většinou jsem byla překvapena, kolik lidí to nedělá a pak se diví, že první týdny po přesazení květník pije, ale kytka strádá...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2008 10:06 am 

to Šárka-samozřejmost to není,např.já to nevěděl,kdyby mi to syčelo tak budu koukat,kde udělali soudruzi z NDR chybu,děkuji za poznatek :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2008 11:48 am 
Moderátor

Taky se musím přiznat, že mne to ani nenapadlo, někam je ponořit. Zase jsem chytřejší...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2008 7:04 pm 

:D To jsem ráda, že jsem přispěla svou troškou do mlýna :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2008 1:02 am 

TO Saša : "A zase jsou krok před náma. Kolik času jim dáme?"

Do konce týdne vás budu informovat o podrobnostech kolem akce " Květináče".
Vzhledem k tomu, že se chceme připravit na jaro, nachystejte si své požadavky.
Oslovím vás. Ve čtvrtek se sejdeme se Šárkou a vše vyjasníme.

Předmět příspěvku: Květináče pro členy CCPS
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2008 8:14 am 
Moderátor

Informace pro členy CCPS. Díky velkorysosti Šárky Foretníkové budou mít členové společnosti při hromadném odběru slevu na květináče ve výši 10%.
Bližší podrobnosti se objeví na našich stránkách v průběhu tohoto týdne.
Šárce opravdu děkujeme a věřím, že se nám podaří zviditelnit i jejich dílnu mezi pěstiteli a navázat dlouhodobou spolupráci.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2008 4:43 pm 

Chtěl bych tímto tuto diskuzi ukončit.
Navštívil jsem jsem tuto hrnčírnu, dohodl jsem systém objednávání a dodávání květináčů a
společně jsme vybrali základní sortiment.
Domnívám se, že kvalita vzorovaných květináčů je odpovídající našim potřebám včetně
jejich trvanlivosti ve vlhkém prostředí nebo ve vodě /měkké/.
S ohledem na nutnost zadat zakázku co nejdříve, prosím o zvážení vašich potřeb a předat mě
na E-mail nebo soukromou zprávou váš požadavek.
Myslím si, že to určitě stojí za to zkusit. Ceny jsou velmi příznivé.
Další informace a nabídka je v sekci nabídka.
Děkuji všem, kteří se na této akci podíleli.
V.K.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 25, 2008 6:14 pm 

Citace:

Ještě jsem si vzpomněla...taková malá rada k hliněným květináčům (určitě bych na to pak zapoměla).
Než se poprvé osadí, musí se květináč celý ponořit do vody (třeba do kýblu) a nechat tzv. "vysyčet".Za syčivých zvuků nasaje květináč do všech pórů vodu a nebude ji pak ubírat čerstvě zasazené rostlince.
Možná je to pro Většinu samozřejmost....pak se omlouvám..., ale většinou jsem byla překvapena, kolik lidí to nedělá a pak se diví, že první týdny po přesazení květník pije, ale kytka strádá..

Chtěla bych to připomenout, pro ty, kteří už mají květináče doma...

Šárka

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob dub 19, 2008 2:11 pm 

Zdravím vespolek, nerad narušuju kontinuitu debaty ale potřeboval bych slovo odborníka. V Hypernově jsem narazil na rozměrově perfektní hliněné květináče, tak jsem jich hned 5 vzal s vidinou jak se v nich budou skvěle vyjimat drosery, pak jsem si přečetl toto vlákno a nebyl si jistý jakouže technologií je to páleno, tak jsem je pro jistotu nechal chvíli ve vodě a pak do nich dal kytky a pozorováním zjistil že budou patrně na měkko pálené- jsou po vnějších stěnách stále mokré ale co mě trošku zarazilo je že ty květináče když jsou takhle vlhké tak jsou cítit- nesmrdí, jen je z nich lidově řečeno ta hlína cítit, vim, je to blbý dotaz ale nikdo jste se o něčem takovém nezmínil, tak nevím jestli to je normální. díky moc za odpovědi!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob dub 19, 2008 3:56 pm 

Pokud ti nevadí ten zápach, tak bych to asi neřešil. Po čase vyměníš jen květináče (až se ti rozpadne nebo uvidíš, že se květináč chová nějaké nežádoucně) a je po starosti... A když vím, že jsi je tam dával dneska, tak bych se nebál je přesadit do plastových třeba zítra.. ještě si nezvykly na nové růstové podmínky, takže si toho ani nevšimnou, že byly dvakrát přesazovány ;)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob dub 19, 2008 4:25 pm 
Moderátor

Taky si myslím, že by to neměl být problém.

Pro rosnatky se mi ale spíše osvědčily květináčky plastové. Hliněné časem degradují na povrchu - vystráží se na nich soli a začnou růst řasy - trpí estetika. :wink:

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob dub 19, 2008 4:44 pm 

Díky moc, jde mi jen o to aby nebyly ohrožené rostliny.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Ostatní témata týkající se pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina