Právě je čtv čer 21, 2018 5:46 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Ostatní témata týkající se pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Řízkování N. inermis
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2011 4:06 pm 

Preji vsem navstevnikum fora pekne odpoledne.
Pred dvema tydny jsem prerusil svou rocni nepritomnost a vratil se domu. Jiz lonsky rok mi inermiska rostla pomerne rychle, ale nyni se mi uz nevejde do vitriny a ja se pravdepodobne budu muset uchylit k rizkovani. Krome par ventrat a dalsich obycejnych krizencu jsem zatim z tech mene beznych lackovek rizkoval jen N. glabrata a u te se mi chytil jen vrsek, zatimco kminek uhynul. Z kvetinace vyrazila pozdeji nanovo. Pro moje ne prilis bohate zkusenost s rizkovanim horskych lackovek se chci zeptat, co byste mi doporucili v pripade N. inermis. Me nejvetsi dilema je okolo toho, kde bych mel provest rez na matecni rostline, abych mel co nejvetsi sanci, ze obe casti rostliny preziji. Rizek pravdepodobne namazu korenovym stimulatorem a zapichnu do raseliniku. V tom se dari i matecni rostline. Pro dokresleni pridavam fotku cele rostliny. Rostlina roste z kvetinace v pravem spodnim rohu.
http://postimage.org/image/26q12762s/
http://postimage.org/image/34ucrs0w4/

Dekuji,
Ondrej Sehnoutka

Předmět příspěvku: Re: Řízkování N. inermis
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2011 11:33 pm 

Ahoj Ondro, vítej zpátky doma. Já bych nešel do rizika s řezáním, ale zkusil bych hroužení. Vím, že by to v tvé vitríně mohlo jít. Udělat si pár květníků se substrátem pro láčkovky a stonek inermisky vést přes tyto květináče. Dá se stonek fixovat i kouskem drátu. Nahoru rašeliník a počkat tak dva měsíce, jestli pustí kořínky. Uříznout se dá potom taky, pokud to nepomůže. S inermiskou nemám zkušenosti, ale tento postup jsem aplikoval zdárně na ampullárku. Uznávám, je to nížinná nepka, navíc pověstná svým přisedavým způsobem života, ale třeba by to na tu inermisku taky mohlo zabrat.

Vít Chudoba

Předmět příspěvku: Re: Řízkování N. inermis
PříspěvekNapsal: pát črc 08, 2011 8:05 pm 

Ahoj Vitku, dekuju za radu. Ja bych tu inermisku klidne jeste nechal rust, kdyby uz nebyla ke stropu te vitriny a nemackala by se mi tam. Za ten rok co jsem byl pryc zacala dost splhat a kdyz jsem se vratil, byla uz namacknuta na skle pod svetlama. Ted mam trochu jinou vitrinu nez jsi u me videl. Konkretne jsou to tri vitrirny. Jedna je vyssi nez ty dve ostatni a je spis pro lackovky ktere rostou vice do vysky. Pak tam mam jednu na heliny a jednu na zbytek lackovek. Docela se jim tam dari. Bohuzel tu inermisku jsem musel uriznout tak jako tak, protoze ta uz maxima dorostla a nevim, jestli by se mi u tech svetel nespalila. Myslim ze to je dost silna rostlina, aby to rizkovani prezila. Pripadne tam mam jeste dve male inermisky od Wistuby ktere rostou jako z vody, ale stejne bych o tuhle nerad prisel. Pak dam vedet jak se kytce dari.
Jeste jednou dekuju,
Ondra

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Ostatní témata týkající se pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina