Právě je ned črc 15, 2018 10:23 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pozadí do vitríny
PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 3:19 pm 
Administrátor

Lignocel je naprosto neutrální, pokud se odsolí.

PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 3:48 pm 

Miloš Šula píše:
Lignocel je naprosto neutrální, pokud se odsolí.

Jak si to mám prakticky představit? Lignocelovou kostku namočit, posolit, vyvařit nebo ?

PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 4:06 pm 
Administrátor

Lignocel, případně kokosové chipsy jsou ten nejhorší substrát pro cokoliv , jelikož obsahují příliš mnoho solí. V každém návodu k nim máš i postup jak je odsolit ( namočit do čisté vody na pár hodin a vyždímat - několikrát po sobě ).
Když se ti je ale podaří pořádně proprat, je to vynikající substrát.

Miloš

PříspěvekNapsal: pát zář 03, 2010 6:30 am 

Ahoj. Márty mrkni na mé stránky - ( http://www.tropickepaludarko.wz.cz/stav ... casti.html )
Před 3 roky, když jsem přemýšlel o stavbě pozadí v paludáriu, mě poradil tehdejší technik z www.akva-exo.cz Jan Stěnička, abych použil prosátou rašelinu. Pokud totiž použijete lignocel nebo kokosová vlákna, může to být nebezpečné při pohlcení spolu s potravou např. u žab a plazů. Já tehdy neplánoval v paludárku nějaký chov exotů ( a ani dodnes tam nic nechovám), ale přesvědčil mne svými několikaletými zkušenostmi v podobě výstavby pozadí terária pro šípové žáby v pražské zoo v restauraci Archa a podílel se i na pracích ve Fata Morganě.
Pozadí mi ve vitrýnce spolehlivě funguje už třetím rokem.
Dělal jsem jej na podlaze ve vodorovné pozici...předem jsem si rozmístil kusy korku (podklad pro epifyty) , připravil několik misek s materiály (prosátá rašelina,písek zrnitosti 1-3 mm,jemný štěrk atd.)....rozmístil květináče (fungují jako šalunk, lze je poté vyřezat pryč a vzniknou tak kapsy), jejich otvory prostrčil drenážní hadičky( důležité!!) a teprve potom začal stříkat pěnu na příslušná místa. Po vytuhnutí PUR pěny, jsem štětcem nanášel postupně kompaktní vrstvu nejlépe černého akva silikonu , dobře kryje a neprosvítá, je důležité si nanést pouze takovou plochu (to jest asi 25x25 cm), kterou jste schopni hned zasypat materiálem a můžete do něj vtlačit pochopitelně i kusy borky korku, kamenů,jemné pláty břidlice =stálé a odolné materiály . Po zaschnutí celého pozadí jsem jej převysál luxem a hotovo.
Dnes už je stejně jedno, interiér mi zarostl tak, že už není vidět ani vodopád, ani pozadí. :mrgreen:
Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 7:58 pm 

Zdravím, také řeším stěny do skleíku, něco už mám v hlavě, ale nějak nemůžu nikde narazit na zahradnickou plsť. nevíte někdo nějaký odkaz, kde by se dala sehnat? už jsem prošel všechny zahradnický markety v okolí, i zahradní centra a tam ani neví, o co by se mělo jednat.

děkuji za info M. Stulík

PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2012 4:30 am 

Zdravím. Píšete skleník, ale asi máte na mysli vitrínu....pokud chcete něco co nasává ze dna vitríny vodu, zkuste něcopodobného...http://www.robimaus.cz/cs/provazy-site- ... 00305.html

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina