Právě je sob lis 17, 2018 1:18 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Jak se vám ty návody líbí ?
Ale jó - ujdou ... 25%  25%  [ 3 ]
Některý postřehy se mi hoděj ! 75%  75%  [ 9 ]
... už jsem viděl lepší ... 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: jak jsem si postavil vitrýnku
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 9:44 am 

Na svoji stránku o mých MR jsem umístil dva návody - resp. obrazové průvodce celé stavby mého Paludária a Terária ... :wink:
Jsou udělané do tzv. "Klikací mapy", což je obrázek, na který se dá kliknout a v různých částech toho obrázku jsou dva odkazy na ty obrazový galerie ...
Mimo jiné jsem skusil udělat dvě 3D fotky z letošní výstavy v Brně a tak pokud máte 3D brýle .... - po kliknutí na náhledy se zobrazí v plné velikosti ...
:lol:

http://www.mojemr.wz.cz/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 10:38 am 

Ahoj, teda já koukám, máš to moc krásně udělané, ta stěna z té montážní pěny a tak....... taky sem přemýšlela že bych něco takového zkusila, a tak se tě ještě chci zeptat, jestli se ten písek, nebo štěrk cos na tu stěnu nalepil časem neodrolí nebo když vitrínku mlžíš tak jestli se nevyplaví? Jinak to vypadá moc pěkně a asi začnu taky něco takového projektovat :)

E-Mail: LucieBartonova@gmail.com
Web: http://nepenthes.blog.cz/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 10:52 am 

Ahoj !
Nejprve zdůrazním fakt, že si musíš opravdu dát pozor na mé "Tipy" nebo "Dodatky" (upozornění) pod jednotlivými fotkami. Tím silikonem jsem pečlivě namatlal cca 10cm čtverečných a pak řádně posypal pískem a uplácal, aby se ten písek do toho silikonu pěkně vmáčkl ... když byla celá zadní stěna hotová, tak jsem ji odnesl na zahradu a proudem vody pořádně "ostříkal". Samozřejmě, že místy jsem ten písek sundal až na tu pěnu a tak jsem tyto drobné flíčky musel znovu "opravovat", pak zase "osprchovat" proudem vody. Tedy - teď místy pěna prosvítá - na škodu to není - je světlá (světle žlutá) a tak s tím černým silikonem a pískem to dělá barevný reliéf - tedy lepší než jednobarevné pozadí. Návodů na tvorbu zadních stěn jsem našel na netu víc (např. terárium pro chameleona jsem dělal jiným postupem - návod je na mý stránce taky :wink: )
Třeba tady : http://www.paludarium.wz.cz/ jsou moc hezký stránky ! :wink:

Teď je situace taková - když přejedu prstem - sem tam se pár zrníček odrolí, ale při volném stékání vodopádu se neděje nic .... :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 3:25 pm 
Moderátor

Díky za obrázkové návody, máte to moc pěkné! Nezapomeňte sem dát fotku po čase, až to zaroste. :wink:

PS: Aldrovandka vám tam ale neporoste. Do té vody bych dal tak U. gibba. Mimochodem videl jsem krásné porosty U. sandersonii na pískovcových deskách a vypadá to nádherně, škoda že to pozadí nemáte více "zvrásněno", aby ji bylo kde uchytit.

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 4:10 pm 

Tak Lojzíček boduje :lol:. Je to mazák podle fotek.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 5:54 pm 

Taky dávám 100 bodů Lojzíčkovi :D
Koukám že Roboran a Plastin jsou stále v kurzu :D ..Vychovala jsem na něm mnoho havěti, (andulky, korely, krysy, užovky, činčily, kastorexy..). Z daleka nejhůře se podávají tyto přípravky hadovi.....No zkuste v tom omoučet živou myš, a přemluvit ji, aby se při tom až bude požírána co nejméně mrskala a nesetřepala si ty blahodárné vitamínky... :twisted:
Jinak, je to dobrá věc, ale rozhodně v tom nemusí být namočen každý cvrček, nebo kobylka:), je to pouze doplněk stravy(něco jako "marťánci")...takový cvrček má v sobě také mnoho vitamínů a minerálů a v mnohem přirozenější podobě...zkus se zeptat veterináře.

Bydlení má ale Lojzíček přepychové ! Chválím ! :idea: Chystám se také na nějkou tu vitrínku a máš tam opravdu prima tipy..

Předmět příspěvku: Re: jak jsem si postavil vitrýnku
PříspěvekNapsal: ned led 06, 2013 2:08 pm 

Tak po par letech pisu vysledek toho vyse inzerovaneho pocatku :)
Lojzicek neprezil velike stehovani v r.2009 a tak jsme si poridili Lojzu II. :) ten uz je v pohode a libi se mu u nas.
Ale - s paludariem bylo zle! :( vse krom mechu a U.giba pomalu odchazelo, pristavil jsem paludarko vice k oknu, pridal mu jeste jednu zarivku, pridal vetracek kvuli plisni, dokonce jsem nainstaloval akvarijni topitko pro eliminaci teplotnich vykyvu v zime a nic nepomohlo ... :( ani D.capensis tam nesla ... :( velmi dlouho jsem bojoval, ale brehy zarostly mechem a voda bublinatkou, ktera mimochodem velice hezky a bohate kvetla. Nakonec jsem rezignoval ... :( Paludarko sezralo moc elektriky a vsecky rosnatky v nem zasly, takze jsem ho vloni zrusil a mam v nem dva osmaky :D
Ja vubec nemam nejak stesti na pestovani MR. pres leto je to OK, dozenu do kvetu i narocnejsi rosnatky a mucholapka da dva\tri nove listy, ale prijde podzim a vsechno mi zajde ... :( vyzkousel jsem nepocitane moznosti jak je prezimovat, ale asi nemam ten spravny cit. Obcas mi na jare vzejde D.binata nebo D.intermedia a z paru temer uhynulych spirlic vymacknu pristi sezonu par lacek, ale uhyn je tak veliky, ze me to na posledni 4 roky temer uplne odradilo.
Jedine, z ceho mam opradu radost je S.purpurea od p.Paska (jiz jsem o tom psal tu na foru v jinem vlakne s obrazkama) ty mam sestym rokem venku a cim vic se o ne nestaram, cim vic je prehlizim, tim vic se jim dari. Tak jsem se rozhodl, ze jim za to poridim letos male raseliniste aby se nemuseli mackat v tom zakopanem kbeliku a mam jeste asi ctyri torza krizencu sarracenii a tak jim udelam skromne pohodli ve skleniku, kde je necham pristi zimu a zkusim zimovat tam.
Pred par lety jsem byl na navsteve u Mirka Srby (timto ho zdravim) a zanechalo to ve me nepopsatelny dojem! :) nebudu tu popisovat za jakych podminek pestuje on, ale zminim napr. jednu skutecnost, ze v otevrenem skleniku na zemi v bedynce ma i Heliamphory, ale jake !!! :) No a ja ne a ne dovest do jara v pohode obycejnou Capensisku ..... :(

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina