Právě je čtv zář 20, 2018 7:57 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Akvarium pre masozravky
PříspěvekNapsal: stř lis 09, 2016 8:18 am 

Zdravim,

Som zaciatocnik v masozravkach. Dva roky dozadu som si kupil tri masozravky v Kauflande a ziju doteraz nejako zazrakom. Nedavno som si kupil aj knihu reku trochu sa do toho zahlbim. Nasiel som aj toto forum a zopar stranok. Tak som sa odvazil zo svojho 250 litroveho akvaria spravit novy domov pre masozravky.
Akvarium ma rozmery 116x49x50cm. Znovu som spojazdnil osvetlenie t5 ziarivkami. Tak mam tam teraz 3x39W spolu 117W a svetelny tok 9000lm. Na dno som dal keramzit a zalievam dazdovou vodou zo suda. Na noc otvaram aby som vyvetral a ochladil. Teplomer a vlhkomer je na ceste coskoro dorazi a budem vediet aj tieto udaje sledovat. Zatial su tam len dve rastliny. Ale uz mam na ceste objednavku z Ostravy. Ak by ste mali nejake rady alebo postrehy budem len rad.

Dakujem

https://goo.gl/photos/p8JBGHtj1yxuaPZy7

Předmět příspěvku: Re: Akvarium pre masozravky
PříspěvekNapsal: úte lis 29, 2016 10:40 am 

Čerstvě jsem se zaregistroval a hned se budu pokoušet radit... :lol:
Důvod je ten, že od pár masožravek jsem se dostal k současnému koníčku a to chovu skupinky tropických žabek. Anabází s akvárkem a několika masožravkami uvnitř jsem také absolvoval.
Akvárko máš v bytě nebo domě ? Jde o vytápění. Krycí sklo nahoře máš ? Co větrání ? Jde o to, že když v místnosti teplota rapidně v noci klesá (může být i přes den) a uvnitř akvárko přitápíš např.topným kabelem, akvárko se šíleným způsobem potí a dovnitř prakticky není vidět. Uvnitř, obecně, je téměř (proto jsem se ptal na odvětrávání) nevětraný, zatuchlý vzduch, radost pro plísně. Ani počítačový větráček nepomůže moc, navíc, doslova průvan asi ani pro kytky nebude extra příjemný.
Já už rezignoval a pořídil raději podobný typ TERÁRIA :
http://www.boalokvenc.cz/fotky/teraria- ... 0_deli.jpg

To znamená, že má vepředu odvětrávací lištu a na "stropě" také. Tudíž je zajištěno plynulé, nenásilné odvětrávání.

A zdejší odborníci na masožravky by se asi ptali, jestli jsou kytky ve tvém akvárku v květináčcích a ty jsou zahrabány do keramzitu nebo ne (není vidět)
- proč špirlici do uzavřeného prostoru, který ona nemusí
- proč se na noc otvírá akvárko na ochlazení, když láčkovka, pokud není horská, tak velké poklesy teplot také nemá v oblibě, snížení vzdušné vlhkosti asi taky ne...

A tak dále, a tak dále. Já, jako letitý naprostý začátečník (první koupená MR v r.1988 :mrgreen: ) bych laicky tipnul, že máš dohromady kytky s rozdílnými nároky.

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina