Právě je pon čer 18, 2018 9:00 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zimování Saracénií
PříspěvekNapsal: ned lis 30, 2014 12:53 am 

Dobrý den potřebovala bych poradit ohleně zimování mých dvou sár :) bydlím v 7. patře v paneláku s balkónem v Brně, jde o sarracenia purpurea, mám je zasazené v květináčích velikosti cca 20cm a do teď byly spokojeně venku. S přicházejícíma mrazíkama ale začínám uvažovat co s nima, pročetla jsem hromadu diskuzí tady i na jiných stránkách ale nedobrala jsem se žádnému mně uspokojivému závěru co s nima. Uvažuju že bych je buď nechala na balkoně v nějaké krabici zateplené polystyrenem a nebo je přes zimu nechala i s květináčem v lednici. Nemáte někdo zkušenost se zimováním v podobných podmínkách, popř. nějaké rady co jiného s nima dělat? Ohledně pěstování masožravek jsem začátečník, ty svoje holky mám od léta a tak budu vděčná za jakoukoli radu :)

Předmět příspěvku: Re: Zimování Saracénií
PříspěvekNapsal: úte pro 02, 2014 8:08 pm 

Pokud se jedná o S.purpuera purpuera tak ji nechte venku, jestli se jedná o S.purpuere venosa tak s ní do bytu do tý nejchladnější místnosti .
Já jsem kdysi také bydlel v paneláku a sári jsem zimoval v mezipatře.

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina