Právě je čtv dub 26, 2018 10:23 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zasklený balkon v paneláku
PříspěvekNapsal: čtv led 24, 2013 11:09 am 
Administrátor

Zdravím,
máte někdo zasklený balkon v paneláku a současně zateplený byt ( tj. vyměněná okna ). Zajímalo by mě kolik tam tak bývá teď v zimě v noci teplota, zda to alespoň o trošku tu teplotu to zasklení zvýší tj. zd as etam pak dají pěstovat špirlice a mucholapky i přes zimu. Ale předpokládám , že to samotné zasklení asi nepomůže.

Předmět příspěvku: Re: Zasklený balkon v paneláku
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2013 10:59 pm 

rozdiel je od 3 do 7 °C

PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2013 11:46 am 

Ahoj
Zasklení balkonu jsem si právě z tohoto důvodu nechal udělat, protože mě nebaví tahat pořád kytky z paneláku do práce do chladné místnosti.
Bohužel zatím ho mám chvilku a bez těsnění mezi skly a bez zacpaného otvoru pro odtok vody z balkonu (takže mi přiměřeně větrá).
Ale když min nebo předminulý týden šla v noci venku teplota pod -10 stupňů celsia tak na balkoně mi to pod nulu nešlo. Kamarád v domě který má zasklený balkon už radu let, tak mi tvrdil, že předloňskou zimu, kdy byly v lednu extrémní mrazy a teplota šla venku na - 20 °C, tak že mu krátkodobě klesla teplota lehce pod nulu. Ale on tam nemá kytky, takže tomu bych na 100% nevěřil neb tam tu teplotu nehlídá.
Pokud na zasklení nespěcháš, mám na balkoně čidlo, meteostanici a pamatuje si min max teploty. Za rok budu vědět víc.
Osobně mám spíš větší strach, že na jaře, když ještě nebudeme plně zasklení otvírat přijde slunečný den, já zapomenu, nechám skla zadělaná a díky sluníčku se mi tam vše uvaří.
Zdeněk

PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2013 1:36 pm 

Dokud jsem bydlel v paneláku tak jsem mě zasklený balkon zhruba 12 let.Zimoval jsem na něm jak masožravky, kaktusi tak orchidee vcelku bez větších problémů.Dokud jsme neměli zateplený barák tak tam teplota klesala pod 0 jen za největších mazů a to k-2C.
Po zateplení se situace trochu zhoršila a to v průměru asi o 5 stupňů dolů.Plastová okna se dávali až loni a tak nemohu sloužit,protože jsem tam již v tu dobu nebyl.Ve spodní části balkonu jsem měl 2 komorový makrolom jednoduchá skla . Dost také záleží na orientaci lodžie, Ta moje byla jiho východní. Přidávám jednu fotku jak to vypadalo v zimě.
Nikdy se mě nestalo že bych kytky připálil nebo dokonce uvařil.Je také zajímavé že i když venku bylo -10C a svítilo sluníčko tak jsem otvýral dveře na lodžii a vytápěl přesni byt, jak sluníčko přes sko pálilo.
Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2013 3:28 pm 

Vím, že to nepatří přímo do tohoto vlákna, ale určitý "nápad" v tom je ... :)
My máme ve skleníku ten "kapalinový" typ ... 8)
http://www.profizahrada.cz/a/cz/3286-sk ... race-oken/

Ono moc prodejců na netu není, ale třeba tady je mají (dole na stránce):
http://www.skleniky-pareniste.cz/skleni ... slusenstvi

PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 9:25 am 
Administrátor

Aksamit Zdenek:
díky moc, takže to asi nebude mít smysl, myslím, že s plastovými okny to půjde ještě níže, protože přes ty staré se to aspoň trošku vytopilo. S těmi novými okny tam pak může být i klidně -10C i více a to už je na zimování docela dost.Tj. jak píše rascaba2 při -15C tam pak může být -12C až -8C.

PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 2:23 pm 

ja mam zaluzie na balkone a mam to odskusane - ten rozdiel v °C.Este jedna vec,zavisi aj od toho,aka je svetova strana

PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 10:33 pm 

Balkon jsem musel zateplit pětkou polystyrenem, okno mám staré verandové s jednoduchým sklem. Přitápím malým 600ti watovým přímotopem, ale kdybych nevytápěl, tak se teploty pod nulu nedostanou. Je orientovaný na jih, kdy v létě dobře stíní vzrostlé kaštany. Podotýkám, že je to převážně na orchideje, takže topit musím, ale když je opravdu festová zima, tak květináče na parapetu u okna přimrzají, přímotop nepřímotop. No, rosnatky to zvládají. :D
Fotka je dělaná chvíli po zateplení, takže kytek je tam dáno zatím pár.
Obrázek

PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 11:50 pm 

Pěkná pidi zimní zahrada....
Mám dotaz na všechny, které si takhle nadstaví byt... není pak v pokoji větší tma?

PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 2:38 pm 

Šárko není.Kytky jsem pěstoval i nadále na parapetu v obiváku a kupodivu rostli líp. Nejspíš to bylo tím že zmizel pod okny takový ten průvan, jak paneláková okna ne(těsnila).
Miloši pokud mužeš tak tu lodžii zaskli.Získáš s tím další velice zajímavý prostor pro rostliny, určitě tam půjdou dobře temperáty,některé sáry,rosnatky a nejspíš i mucholapky.Navíc jsem lodžii používa asi tak od března do listopadu jako obytný a pracovní prostor.

PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2013 8:09 am 

Zdravím,

před časem se u nás (resp. u babi) také zateploval panelák a zároveň se nechaly zasklít všechny balkony, které jsou na chodbě. Jedná se o balkony orientované na sever. Bez problému tam zimuji špirlice a mucholapky již třetím rokem, zatím bez ztrát.
Teploty se tam pohybují většinou nad nulou, v mrazech kolem nuly. Když bylo loni kolem -20°C, tak došlo ke zmrznutí vody v podmiskách, ale ta během dne zase roztála.

Velkou výhodou tohoto balkonu "na chodbě" je, že pokud má přijít větší mráz, babi nechá trochu nastevřené dveře. V bytě bych to rozhodně nedělal :)

Co se týče mě, tak jsem s tím naprosto spokojenej, teda až na ty muškáty, co tam zabíraj místo :D

Martin

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina