Právě je stř dub 25, 2018 9:47 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hydrometr/vlhkometr
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2012 5:58 pm 

Ano s měřením relativní vlhkosti je problém. Sám jsem si tím taky kdysi prošel. Začínal jsem s vlasovým vlhkoměrem (ty jsou nejlevnější), ale ten je dost lehko ovlivnitelný a přesně měří jen v rozmezí cca 30-70% pak jsou hodnoty už dost zkreslené. Nakonec jsem koupil meteostanici s teplotním a vlhkostním čidlem. Ta měří poměrně dost přesně, ale jelikož je používám ve vitríně s láčkovkami, kde je vlhkost od 80% výš, tak čidlo většinou tak po půl roce začne lhát. Už mám třetí. Když je dám mimo vitrínu, tak se po čase všechny srovnají, ale jak je dám zpátky, jedno ukazuje 93%, druhé 70°%, třetí 56%, takže jsem to vzdal. Teď to dělám tak, že když se vitrína zamlží vím že je tam nad 90 a když se odmlží je tam nad 80% :-) Kvalitní vlhkoměr, který něco vydrží taky něco stojí. Po tom co jsem zjistil, že mi láčkovky láčkují i při 40% v místnosti, jsem vlhkost přestal sledovat. :-)

Předmět příspěvku: Re: Hydrometr/vlhkometr
PříspěvekNapsal: sob čer 30, 2012 6:31 pm 

Na tu vlhkost stačí opravdu keramzit a možná trochu rašeliníku. Já tak pěstuji horské druhy, jako např. N. spectabilis, N. singalana, N. aristolochioides, N. rajah, atd.
V noci si vytvoří vysokou RVV sami, přes den jim v tom pomůže právě keramzit a rašeliník.
Jinak já je mám normálně v květináčích, teď jsem z důvodu úspory místa přešel na plast, ale jinak používám hliněný, který celý nasákne a taky pomáhá udržovat vysokou RVV a rostliny nejsou tolik přemokřené.

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina