Právě je čtv říj 23, 2014 3:59 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pasti u láčkovek
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2008 12:52 am 

Zdravím,tři láčkovky,stejné podmínky,přesto že N.ramispina a N.mixta krásně rostou i tvoří pasti,N.alata nepustí ani pastičku,ale roste jako z vody..Co s tím,nebo co s ní?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2008 6:45 am 

zkus ji lehce přihnojit na listy ředěným hnojivem na orchideje. může být totiž z něčeho vysílená (např. odnože) a proto neláčkuje.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2008 9:31 am 

Zdravim,tohle je skutečně divný.Pamatuju se,že se mi v dělo to samý.Někomu roste alata resp.její kříženci normálně v bytě,mě nechtěla ani v pokojovým skleníčku.Tak jsem ji přesadil,dal do vitríny,tzn.zlepšil RVV a světlo a rostla normálně a začala láčkovat-už jí nezasychaly zárodky láček na úponkách.Obávám se,že hnojením u láčkovek toho moc nezlepšíš,maximálně růst,ale ten máš v pořádku jak píšeš.Tady bych myslel,že Jakubova universální odpověď asi moc nepomůže.Na tvorbu láček to chce zlepšit to světlo nebo vlhkost a pak uvidíš.Mě taky některý druhy přestanou v zimě láčkovat(většinou ventricosový a fuscový kříženci)a jen rostou a vím,že je to nedostatkem světla a nejsem sám,na jaře se to většinou srovná.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2008 4:32 pm 

Po kliknutí na KV foto je možno zhlédnout tu Alatu co netvoří pasti,jsou to tři různě staré odnože-nemaj třeba malej květináč?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2008 4:55 pm 

Jo to je ona,ten kýbl??Tak to je jasný-jednak mi přijde málo světla,takhle dolu to prosvětlíš těžko,ale hlavně kytka je ve fázi,kdy tvoří šplhavé lodyhy,to je normální jev,kdy se v přírodě pne po okolní vegetaci,no a nahoře potom začne tvořit horní typ láček.Tady jsou 2 možnosti-buď si počkáš,až a jestli vůbec ti udělá horní typ láčky,anebo jí seřízni.Budeš mít spoustu řízků a ona dole opět obrazí buď od kořenů nebo ze spících oček.Aspoň si to nacvičíš a u vzácnějších druhů to už budeš umět,mě se to osvědčilo.V obou případech pak začne tvořit spodní láčky,po nějaké době.Velice pravděpodobně nemáš čistou alatu,ale spíš u nás velmi častou n.x ventrata(n.ventricosa x n.alata).Tyhle kytky rostou jako z vody a chce je to fakt držet na uzdě řezem,jinak ti zarostou celou vitrínu,nehledě na to,že vypadají poměrně nevzhledně.Jinak jsou prakticky nezničitelné a na osvojení pěstování jsou nejvděčnější. :lol: Co ti tu píšu jsou jen zkušenosti a myšlenky zkušenějších pěstitelů,který radili i mě a opravdu to funguje,to nejsou moje moudra,neboj :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2008 5:17 pm 

Díky za předané zkušenosti hned jsem klidnější.Boční přídavnou zářivku mám v plánu a brzy bude.Na to řízkování se moc těším,kdy je nejvhodnější doba se do toho pustit?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte pro 16, 2008 10:42 pm 

tiez sa mi stava, ze nejak rychlo rastu, cize bez obav ich mozem strihnu? nic sa im nestane... kde je lepsie? nikde dole , alebo radsej v strede??

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina