Právě je stř dub 25, 2018 2:06 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: něco proti velkému počtu much?
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 9:55 pm 

Ahoj mám možná až takový hloupý dotaz. Mám umístěné mucholpaky venku na parapetu a jakmile začne svítit sluníčko,tak je zde much tolik,že do všech nových otevřených pastí se v podststě chytí moucha a pasti se nedokaží vybarvit tak, jak by bylo potřeba nebo jak by se mi to líbilo. Vím, že mucholapka by měla lapit mouchy, jak to její název napovídá,ale přeci jenom nemáte někdo nějaký zlepšovák, čím by se daly alespoň částečně velké počty much odehnat? Díky moc

Štěpán

Předmět příspěvku: Re: něco proti velkému počtu much?
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 9:58 pm 

Nechal bych to tak. Pokud je to mucholapka, která byla dosud vevnitř v bytě bez potravy, je možné, že "má hlad" a snaží si ulovit tolik potravy, kolik dokáže. Stávalo se mi to taky, obzvláště na jaře, když jsem mucholapku delší dobu pěstovanou v paneláku a zimovanou v teple strčil na chalupě ven. Dobré dva měsíce měla všechny pasti zavřené a s kořistí. Pak to postupně sláblo a na konci jara, v půli léta byla zavřená tak jedna, nejvýše dvě pasti. Zní to trochu směšně, že "měla hlad", ale jak jinak si to vysvětlit. Od té doby, co zimuji mucholapky v chladu (0-10 °C) a od brzkého jara jsou venku, mi toto nedělají.

Vít Chudoba

Předmět příspěvku: Re: něco proti velkému počtu much?
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 8:17 am 

Díky za názor! Já jsem letos tedy také zimoval mucholapky na schodišťovém prostoru 0-10°,ale tak koncem března jsem vzal mucholapky na chvíli dovnitř na jižní parapet a ven jsem je dal asi před 3 týdny. Tak uvidíme, loni to bylo obdobné, ale to jsem měl nové rostlinky od Srbů, ale oni rostlinky mají ve skleníku, kde možná tolik much nebude (alespoň podle mého názoru). Podle mě pokud ty mouchy budou a budou se motat kolem pastí,tak tam asi skončí tak či tak. Ten nektar je asi neodolatelný, obdobné to je se špirlící.

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina