Právě je čtv zář 20, 2018 7:31 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rašelinisko vedľa mraveniska
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 8:28 am 

zdravím,
včera som obohatil moje rašelinisko o prvých obyvateľov, 3x mucholapka 4 saracénie a 2 rosičky. Teraz ráno som sa na ne išiel pozrieť. VŠETKY pasce mucholapky boli sklapnuté. Keď som jednu pascu odstrihol, bol v nej mravec! Keď som nazrel o saracénií bolo plno mravcov. Veľmi sa bojím, že či im moc koristi alebo mravec neuškodí. Čo vy nato?

Matúš

Předmět příspěvku: Re: Rašelinisko vedľa mraveniska
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 8:49 am 

Viděl jsem jednou, jak někdo zadělával láčky špirlic vatou - měl to však na balkoně, kde neprší. Osobně bych to ale neřešil v přírodě jim taky nikdo nepomáhá. Moje sarracenie bývají hodněkrát také plné mravenců - maximálně se tím zkrátí životnost pastí, mno co však vyrostou nové. U mucholapek se divím, že mravenec dokáže sklapnout past - mě se to ještě nestalo, moje mucholapky se tak malou kořistí nezabývají a přes léto jsou pro změnu plné vos ... jaká to nádhera :lol: .

PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 8:57 am 

mara :-D ty si ale :-D jedna mucholapka sa mi v tom rašelinisku zobrala kvitnúť ale má iba 3 roky, takže jej to asi radšej odstrihnem :-D

PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2012 8:42 pm 

Ahoj,
pokud se past rychle naplní velkým kvantem kořisti, tak zpravidla "uschne". Pokud ti teda kytka nevytvoří jen jednu výstavní láčku, tak je, podle mě, zbytečné ji ucpávat vatou :wink: .
S mravenci jsem se ve sbírce setkal několikrát. Kytkám neškodili, jen "vytahovali" malé semenáče špirlic, protože se zabydleli v jejich květináči a vynášeli na povrch substrát. Kytkám to ale nevadilo :) .
Pavel

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina