Právě je pon čer 18, 2018 2:25 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Byblis
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 12:23 pm 

Dobrý den,
letos jsem začal s pěstováním byblid. pěstuju byblis filifolia a byblis gigantea.

první dotaz. u byblis filifolia mám vedle sebe 4 kvetoucí rostlinky. četl jsem, že je cizosprašná. tak se chci zeptat, jestli stačí mít rostlinky pospolu a hmyzáci se postarají o opylení, nebo je třeba květům nějak pomoci?

druhý dotaz. u byblis gigantea mi rostlinka brzdí v růstu, a po vyzvednutí květináče z podmisky začíná substrát dost silně zapáchat.používám substrát bílá litevská rašelina:křemičitý písek poměr 1:1 květník plastový hranatý 10x10x9 cm drenáž jsem nedělal z důvodu, že byblidy pěstuju na vysoké hladině vody v podmiskách, stojí ve vodě do cca 3/4 výšky květináče. zalévám dešťovkou. je možné tuhle rostlinku přesazovat? někde jsem vyčetl, že byblidy mají citlivý kořenový systém a nedoporučuje se přesazování:(

děkuji za rady M. Stulík

Předmět příspěvku: Re: Byblis
PříspěvekNapsal: ned čer 03, 2012 6:56 pm 

Zdravím,
konečně jsem se dočkal květu u byblis gigantea :) chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s jejím opylováním? myslím jestli má vůbec cenu se pokoušet štětečkem pošimrat v květech a zkoušet samoopylení? nebo zkoušet rozdrtit prašníky z jednoho květu a pyl dopravit do jiného květu?

díky za jakékoliv informace

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina