Právě je úte črc 17, 2018 12:59 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 7:19 am 

Takže keď to nejako zhrnieme, okrem Ventrata ktoré odporúčate pestovať v pohode na parapete? Nejaké tipy?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 9:42 am 

No tak já mám na parapetu N. × mixta, ampullaria, ventrata, kříženec asi ´velvet´ a měl jsem i rafflesianu, ale tu mi usušili na troud. Mixta a ventrata teď dělá normálně láčky, nejlépe v létě a na podzim, ale jakmile se začne topit.......konečná. Radiátory sálají teplý suchý vzduch. Začíná to schnutím víčka, pak obůstí a v lednu je po láčkách. Na druhou stranu trvanlivost láček na parapetu celkově není nic moc. Jak necháte kytku přisušit, víčko se už často nenarovná. Dle mého by šla na parapetu třeba i N. rajah.....zkusil bych to a nebál se jí. Jde o to to sem tam porosit.....Listy jsou na parapetu větší, a úponky delší než v uzavřeném folníku či akvárku.....každopádně někdo si může dát ke kytkám mlhovač...a brát to vážně, to pak poroste na parapetu cokoliv a v koutě plíseň.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 5:01 pm 

Tak Karlos říká pravdu. Dle mého by se dala pěstovat většina láčkovek na parapetu volně v bytě. Chce to prostě zkoušet a zkoušet. N.Miranda mi tvoří odnož a ta odnož má už 7 listů 3 listy už tvoří láčku a pěstuji jí normálně v bytě po nedávném přesunu z vitríny do volného obýváku na stropní hák. Má i 3 zárodky láček které se zvětšují!!! S tou N.rajah bych to zkusil ale nemám ji tak to musí zkusit někdo kdo jí někdo pěstuje na několika anglických www stránkách jsem viděl že jí pěstitelé pěstují volně a má skoro 1 metr, ale nevím. Venku bych to asi také nezkoušel protože by jim nemuselo dělat dobře větrné počasí. Přece jen jsou to rostliny tropické a v pralese kde rostou nefouká tak silný vítr.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 6:14 pm 
Moderátor

Tomáš Vursta píše:
S tou N.rajah bych to zkusil ale nemám ji tak to musí zkusit někdo kdo jí někdo pěstuje na několika anglických www stránkách jsem viděl že jí pěstitelé pěstují volně a má skoro 1 metr, ale nevím. Venku bych to asi také nezkoušel protože by jim nemuselo dělat dobře větrné počasí. Přece jen jsou to rostliny tropické a v pralese kde rostou nefouká tak silný vítr.

Jako vtip to není špatné, řekl bych, že spousta láčkovek roste na světlinách a někdy dokonce na holých vrcholcích hor - v chladu a celkem na silném větru - vítr není nic, co by mělo rostlinám škodit.

Co se Anglie týká, její ostrovní podnebí (včetně relativně vysoké vzdušné vlhkosti) umožňuje pěstovat mnoho masožravých rostlin celoročně dokonce i venku, případně ve sklenících bez složitého vytápění.
:wink:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 6:49 pm 

Nevím. Ale co v takovém pralese tam podle mě moc nefouká protože když je tam tolik stromů a keřů tak ten vítr do nitra pralesa neprojde nějak závratný maximálně vánek. Je pravda že u horských láčkovek je to jinak protože jsou na výše položených plochách kde není tolik stromů tam musí foukat rozhodně více.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 6:51 pm 

Dotaz: Jak velké tvoří láčkovky volně v bytě pasti??? Mě láčkovka vytvořila 30 cm velikou láčku a takových jich tam je asi 6 co mají okolo těch 25-30cm.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 29, 2009 5:51 pm 

Toto téma mě docela přesvědčilo že to de a tak to taky zkusím.
Tomáši podívej se někdy na fotky z přírody a zjistíš že spousta láčkovek i nížinných roste na okraji různých světlin a šplhají do korun stromů za světlem,jsou rostliny které se chovají jako pravé epifyty.Taky jsem viděl fotky láčkovek jak rostou v příkopu u silnice.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 29, 2009 6:55 pm 

já už jsem se podíval a je pravda že jim jistě navadí vítr a některé láčkovky rostou i na přímém slunci jako třeba N. mirabilis, N. albomarginata, N. alata.

Opravdu je bezva pěstovat je volně v bytě. Někdo ani nemusí mít vitrínu.
Já jsem koupil novou láčkovku N. ampullaria je to poměrně mladá rostlinka. Láčky má asi 4-7cm velké a těším se na to až bude větší a bude dělat láčky kolem 12-20 cm.

Předmět příspěvku: Re: Láčkovky volně v bytě
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 10:42 am 

Můžete mi doporučit nějaké druhy láčkovek pro pěstování volně v bytě? Mám východní nebo západní okno a kvůli prostoru asi nebudu moct mít nějak extrémně velké druhy.
Máte někdo nějaké tipy?

Venca

PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 4:09 pm 

tak rozhodně bys mohl zkusit N. Ventrata, N. Mirabilis .... rozhodně by se našli i jiné druhy ....

PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 10:39 pm 

Já si asi před rokem pořídil N. Ventricosa a N. Maxima. Obě jsou poměrně mladé, láčky dělají asi 5cm velké. Mám je na parapetě u radiátoru a momentálně mi dělá láčky jen N. Ventricosa. N. Maxima asi před měsícem přestala láčky vytvářet, ale listy rostou hezky.

PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 8:20 pm 

dobry den, chtel bych se zeptat koupil sem lačkovku asi před rokem a ta mela asi deset velkych kalichu ale pomalu ty kalychy usichaly az my nezbyl ani jedem lačkovku mam povešenou v okne ktere je na jih , kazdy den ji rosim deštovou vodou a udrzuji supstrat pořad vlchky lačkovka teda roste ale netvorí si nove kalichy a ja se nemohu nikde dočist proč, prosim poradte my nerad bych o ni přisel :(

PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 4:01 pm 

Ahojte všichni...
Masožravé rostliny Nepenthes pocházejí z tropického pásu planety, ovšem ten se dělí na nížiné klima a na klima horské mezi těmito zónami se nachází ještě přechodné
nížiné klima: vysoká teplá vzdušná vlhkost a teplo se během roku nějak nemění, velké množství dešťových srážek.
horské klima: vysoká studená vzdušná vlhkost a teplota se mění během dne např: 23°C přes den a v noci kolem 17°C. Teplota se během roku mění v závislosti na povětrnostních podmínkách, stanoviště rostliny, oblačnost atd...
srážek je poskromnu, ale zato vysoká, chladná, těžká vlhkost vzduchu.
Tyto masožravé rostliny rostou většinou na okrajích buď deštných pralesů nebo na okrajích chladných horských lesů a některé i na skalách. ( pokud si někdo myslel, že Nepenthes roste někde uprostřed pralesa tak většinou je na omylu a když tak rostlou epyfitně v korunách stromů)...
S Nepenthes se můžeme setkat volně v zemi na kanárských ostrovech, které mají téměř tropické klima a je zde i vysoká vzdušná vlhkost ( působení teplého golfského proudu a studeného proudu vytváří vysokou vzdušnou vlhkost ) ale setkáme se zde většinou s horskými druhy.

PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 4:43 pm 

dekuji za radu :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina