Právě je pon čer 25, 2018 2:55 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mlhovač
PříspěvekNapsal: sob led 31, 2009 3:18 pm 

Dobrý den objednal jsem si mlhovač do teraria ale nevim jestli tomu mam dávat deštovou vodu co davam květinam a nebo normalní z vodovodu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2009 1:11 pm 

ja dávám obič vodu a možná že už to víš/víte/ale mlhovači se musí jednou za čtvrt roku měnit keramický disk pokud máte mlhovač zaplí pouze cca 2-3hod deně stačí jednou za půl roku

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2009 1:14 pm 

a jaký model mlhovače máte

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2009 7:40 pm 

Mlhovací přístroj ML-015

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2009 7:47 pm 

tak ten mam taky a obič voda tomu stači

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2009 9:50 pm 

Nezáleží na typu mlžiče. Všechny fungují na stejném principu. A co se týče vody - destilovaná voda se prý moc nedoporučuje z důvodů malé vodivosti a tak nemusí dojít k sepnutí a fungování mlžiče. Prostě nepozná, že tam je voda tak nesepne. U normální vody by neměl být problém. Opotřebení disku záleží na frekvenci a délce zapnutí. Pokud se bude zapínat denně jen na pár minut, tak vydrží i pár let. Pokud to bude pár hodin za den, tak třeba jen půl roku.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2009 10:28 pm 

Ano presne ako pise Dalibor destilovana voda nemusi zopnut rele. Ja mam exo terra mlhovac a ten pri pouziti destilovanej vody nefunguje. Musi sa pouzit voda s vyssou vodivostou. Takze som pouzival zmes normalnej vody a destilovanej vody. Mlhovac funguje uz 2 roky bez akejkolvek intervencie.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 16, 2009 7:20 am 

Já používam deštovku ale před tím než ji do nádoby naliju tak ji přes hadřík filtruji, aby se tam nedostala nějaka ta špína která by mohla poškodit disk.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 16, 2009 7:30 pm 

taky že já sem myslela vodu z kohoutku

Předmět příspěvku: Re: Mlhovač
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 8:07 pm 

ahojte, nepoužívate niekto tento typ ? http://www.akvashop.sk/fogger-tvorba-hm ... Path=11_14 ... žial na slovenských stránkach som našiel len ten, tak som sa chcel opýtať, či s ním niekto nemá skúsenosti, či je dobrý, či vydrží atď.

PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 12:37 am 

To je mlžič ML-011, který se tu na fóru již zmiňoval (viewtopic.php?f=4&t=1475) Mám ho již řadu let a spokojenost. Další info ve zmiňovaném vlákně.

Vít Chudoba

PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 6:47 pm 

já mám mlžič ml-015 a je fakt super

PříspěvekNapsal: sob dub 10, 2010 12:54 pm 

môžem sa opýtať, ako sa prejavuje opotrebenie membrány? neviem, čo sa mi s tým tvoričom hmly stalo, ale vymenil som vodu(používam mäkkú. dažďovú), vložil tvorič späť do nádoby, zapol ho a on netvoril hmlu. Ten malý prúd vody, čo vytriskuje nahor tam bol, ale hmla žiadna. skúsil som vymeniť membránu, nepomohlo. neviete v čom by to mohlo byť? alebo sa rovno obrátim na predajcu?

PříspěvekNapsal: sob dub 10, 2010 10:11 pm 

Mě se to stalo taky s jedním levnějším typem. Jen stříkala voda a nemlžil asi po 14 dnech provozu. Tak jsem ho vyndal z vody a nechal týden vyschnout, zase týden šel a pak přestal, tak jsem koupil kvalitnější (ML-011).

PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 2:56 pm 

stačí dávat tu normální vodu

PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 10:08 pm 

Dobrý den, možná je to dotaz trochu mimo mísu, ale mám mlhovač ve vitrínce a chtěl bych se Vás zeptat jak často a na jak dlouho se vám pouští. Nemám ponětí jak to mám nastavit aby tam měli vlhkost tak akorát. Bohužel nemám vlhkoměr abych se mohl alespon podle toho orientovat.

PříspěvekNapsal: čtv zář 02, 2010 7:52 am 
Moderátor

Filip Urban píše:
Dobrý den, možná je to dotaz trochu mimo mísu, ale mám mlhovač ve vitrínce a chtěl bych se Vás zeptat jak často a na jak dlouho se vám pouští. Nemám ponětí jak to mám nastavit aby tam měli vlhkost tak akorát. Bohužel nemám vlhkoměr abych se mohl alespon podle toho orientovat.

Tak si zkuste vlhkoměr pořídit, ty jednoduché se momentálně cenově pohybují už mezi 70-100Kč.
Jinak záleží RVV na velikosti vitríny, na způsobu větrání a na umístěných rostlinách, na typu osvětlení atd.

Obecně dokáže mlhovač (bavíme-li se o těch "malých typech") zvednout RVV jen na velice krátkou dobu. Takže pokud ho tam máte jen kvůli efektu, proč ne, pokud chcete ale vlhkost zvednout dlouhodobě/trvale, je daleko lepší a praktičtější mít přímo ve vitríně vrstvu vody nalitou třeba přes keramzit, aby se zvětšila odpařovací plocha.

Jestli se nepletu, Zdeněk Aksamit tady někde na fóru ukazoval i zabudování mlhovače přímo do prostředí podkladu vitríny a tím se vyhnul mimo jiné i nutnosti častějšího dolévání vody do nádoby s mlhovačem.
:wink:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 1:36 pm 

Ja mam ve vitrine vrstvu raseliny a na ni raselnik, staci to nebo je lepsi ten keramzit s vodou? (to jsem jeste nezkousel) Prijde mi ze vitrina je stale dost sucha. A k tomu vlhkomeru, nejaky poridim, predpokladam ze nemusi byt nijak slozity, ze staci jen obycejny s rucickou, podle toho co jste psal. Mlhovac jsem kupoval kvuli dlouhodobemu zvedani vlhkosti, takze jsem se trochu netrefil, ale chybama se clovek uci... :D Jinak mockrat dekuji za predchozi vycerpavajici odpoved :)

PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 3:58 pm 
Moderátor

I to by mělo stačit, záleží na množství vody, pokud je ale rašelina dlouhodobě ve vodě, celkem snadno se "kazí" - znehodnotí se a začne zapáchat, udělá se z ní takové bláto.

Keramzit jsme tu zmiňovali proto, že je to JEDEN z možných způsobů, jak udržet vysokou vlhkost, u keramzitu ke znehodnocení nedochází a navíc se celkem jednoduše vyměňuje třeba při čištění vitríny...

Použití některých materiálů je vždy ale také na pěstiteli = jak chce aby vitrína vypadala atd.

Tož asi tak.
:wink:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2012 1:09 pm 

ahojte,vsimol som si,ze vela ludi na Vasom fore si chvali ml-015. Na SK fore o tom malo kto vie a skoro nik nema skusennost s tym typom,viete mi poradit,aby som nekupoval macku vo vreci?Oplati sa?Chcem to dat do akva-terarium nemam. Dlzka 700-sirka 300- vyska 480

PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2012 7:24 pm 

Jak píši v tomto vlákně výše, mám tenhle mlhovač již asi 6 let. Za celou dobu jsem nemusel měnit membránu a mlhuje stále dobře. Mám podobně velkou vitrínu jako Vy a mlhovač ji během 5 minut zcela zaplní hustou mlhou. Co je ale potřeba dodržet, je optimální výška vody nad mlhovačem (cca 1-2 cm), jinak nemlhuje. Pozor také na spotřebu vody - nechávám ho zapnutý tak 6x za den vždy na 15 minut a spotřeba kolem 1-2 litrů vody. Mám ho v plastové krabičce cca 30x10x10 cm a co dva dny dolévám vodu. Pro lepší rozptýlení mlhy používám větráček z PC. Vše je na 12 V, takže nehrozí úraz el. proudem. Takže spokojenost.

Vít Chudoba

PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2012 8:31 pm 

dakujem za velmi dobru odpoved,vies mi poslat fotky?koli inspiracii,lebo to ma este caka a neviem ako sa do toho pustit.

PříspěvekNapsal: pát srp 10, 2012 9:41 pm 

Tady je pár fotek, ale omluvte kvalitu, bylo to focené narychlo webkamerou v noťasu.
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Vít Chudoba

PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 10:20 pm 

Pokud se pozorně podíváš na obrázky obou mlhovačů, všimneš si, že každý má jiný počet Led diod a jinak umístěnou membránu. Jinak v nich žádný jiný důležitý rozdíl není.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina