Právě je pát srp 18, 2017 5:27 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř bře 11, 2009 8:29 am 

Vítku,
vím, kde ji tady v Liberci prodávají. Nevím, jestli to je ta samá série, ale kdysi jsem si ji taky pytel koupil a bylo to v pohodě.
Ještě jsem chtěl říct, že člověk, který má doma pár kytek na okně, asi těžko bude kupovat 250 l velký pytel od velkoprodejce ale bude to každý rok pytlíkovat po troškách. Takže jestli třebas Agro prodává tu kvalitní rašelinu právě v 250 l pytlech, je pro něj bezpředmětné.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř bře 11, 2009 8:59 am 

Tak jsem nakonec koupila rašelinu od AGRO, ale bohužel ne tu bílou. Uvidím, jak se v ní bude rostlinám líbit. Určitě napíšu nějaké postřehy. Ale po přesazování jsem z hrůzou zjistila, že mám nějak moc masožravek. Ani jsem nepostřehla, kdy se mi jich tu tolik sebralo.:o) A veleúspěšně se mi rozlézají po pokoji a zabírají všechen volný prostor. Vždyť já kvůli nim dávám i pryč televizi...kdybych mohla dát pryč postel, to by bylo místa!!!:o)))

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2009 7:38 pm 

Ahoj, poradite me nekdo, prosim, kam pro bilou raselinu v Brne? Na par mistech jsem se ptal a nic. Vim, ze ji maji v Hornbachu..jenze jenom to 250l baleni od AGRO CS a to je pro me zbytecne moc. Takze jestli nekdo vite, tak.... :o)

Diky, Kamil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2009 8:58 pm 

Ahoj,
tohle velke baleni jsem sehnal pouze jednou u nas v Liberci v Baumaxu a mohu rict, ze to byla zatim nejlepsi raselina, do ktere jsem sazel. Je mi jasne, ze jestli jsi malopestitel, tak je to velike baleni, ale rozhodne je to dobry substrat.

Kamil píše:
Ahoj, poradite me nekdo, prosim, kam pro bilou raselinu v Brne? Na par mistech jsem se ptal a nic. Vim, ze ji maji v Hornbachu..jenze jenom to 250l baleni od AGRO CS a to je pro me zbytecne moc. Takze jestli nekdo vite, tak.... :o)

Diky, Kamil

http://rosnatky.cz
http://lithops.cz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2009 9:26 pm 
Moderátor

Zkuste v Brně nějaké zahradní centrum, ne supermarkety. V Olomouci ve Florcentru mají bílou rašelinu od 10l, třeba to tam bude podobné, tedy pokud je tam podobné zahradnictví.

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 7:19 pm 

opitaj sa v tich predajniach ci ju nevedia objednat väcsinou maju tu moznost ale neobjednavaju ju lebo ju nevedia potom predat ja ju tied kupujem tak ze poprosim aby ju objednali ta pani je velmi ochotaa a stale mi ju objedna

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2009 9:38 am 

Ahoj, dekuju Vam za rady. Nakonec jsem to vzal z druhyho konce. Zavolal jsem jsem do BBcom (vyrobce z Letohradu) a preptal jsem se, komu do Brna dodavaji. No a tak jsem se dostal k Agro Turany. To jsem teda nasel i predtim, ale podle stranek jsem si myslel, ze je to jenom velkoobchod. Jenze jak se rika: "Myslet znamena h.... vedet". :o) Volal jsem tam a maji i 20l pytle, takze pro me ideal.

Kamil

Předmět příspěvku: Re: Kvalitní rašelina
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2010 4:21 pm 

ahojte, pouzivate niekto vrchoviskovu raselinu zn.Bora??? zhanam uz totiz nieco do zasoby na vysev po stratifikacii a pomalu pripravu na jar a neviem ako u vas, ale u nas sa momentalne vela druhov raseliny nepredava, tak nieje velmi z coho vyberat... tak som sa chcel spytat, ci s nou niekto mate skusenosti... vdaka

PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:47 am 

Prosím Vás, co děláte se starým substrátem? O víkendu začnu postupně přesazovat rostliny, které se probudily. A už jich není málo a tak předpokládám dost substrátu, který bude na vyhození...Trochu mám problém, že bydlím v bytě. Ale říkám si, že když jej vysypu na trávník u baráku, nic se nestane. Nebo to není dobrý nápad?

PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 2:46 pm 

Quendi píše:
Prosím Vás, co děláte se starým substrátem? O víkendu začnu postupně přesazovat rostliny, které se probudily. A už jich není málo a tak předpokládám dost substrátu, který bude na vyhození...Trochu mám problém, že bydlím v bytě. Ale říkám si, že když jej vysypu na trávník u baráku, nic se nestane. Nebo to není dobrý nápad?

Prosím tě jen to ne!!! Můžou tam být nějaká zapomenutá semena a mohlo by se stát, že kolem vašeho baráku začnou nevyzpitatelně bujet různé masožravé rostliny, které by se dál nekontrolovaně šířily po okolí a nikdo neví, jak by to mohlo pokračovat. Rapidně by ubylo hmyzu a hlodavců, psi by měli pokousané nohy a malé děti? To si ani nechci představit. Nejlepší asi bude nechat ten substrát spálit alespoň při teplotě 10000 stupňů, jinak bychom mohli čelit nedozírným následkům. :D :D :D

PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 2:58 pm 

No spíše jsem přemýšlela nad nějakým ekologickým způsobem využití:) Třeba jestli přidáním do kompostu se pak dá nějak znovu využít..jestli to nakonec hodím do záhonku před barák, spíše by se měla bát sousedka, jestli ji kytky nepojdou protože PH bude jiné.

PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 10:57 am 

Ale děvče,klidně to tam mrskni! Keřům ani kytkám trochu rašelí neuškodí,spíš naopak.Ovšem za předpokladu,že nemáte okolo baráku háj vápnomilné flory :lol: :lol:
Já bych se toho nebála :D

PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 10:09 am 

Většina substrártů, které se prodávají v obchodě v četně zahradního jsou směsi, kde hlavní složkou je rašelina a navíc ta rašelina, kterou my používáme není speciálně určená pěstitelům masožravek ale zahrádkářům pro vylepšení jejich substrátů. Takže sousedce akorát přilepšíš. A pochybuji, že sousedka každý týden měří PH půdy před barákem. :D

PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2014 7:09 pm 

Zdravím,
prosím vám, nevíte někdo, kde bych mohl v Praze sehnat bílou rašelinu od výše zmiňovaného Florcomu? Již pár dní hledám na internetu a obcházím obchody a zahradniství, ale zatím neúspěšně. :(
Sháním velké balení 250l, ale i menším bych rozhodně nepohrdnul. :)

Díky,
Vojta

PříspěvekNapsal: ned bře 12, 2017 8:21 pm 

Ahojte, chcel by som sa opýtať, ci neviete kde v prahe sa dá kúpiť kvalitná raselina, najlepsie praha 9. Vďaka

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Pěstování v bytě, skleníku a nebo venku; techniky pěstování

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina