Právě je pát dub 27, 2018 7:26 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mucholapka - černání pastí
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2015 11:14 am 

Dobrý den,
mé mucholapce začaly černat pasti, následně odumře celý list.
Mám něco přes 1 měsíc, takže živiny má v půdě ještě od pěstitele- Mám ji na stole pod střešním oknem, takže i světla má dostatek.
Když jsem si ji přinesla, zkusila jsem ze zvědavosti na 1 pasti, jak sklapává a bez problému se do druhého dne otevřela, ale když jsem jí do jiné pasti dala mouchu, zčernala.
Nyní odumírají pasti sami od sebe, nové nevydrží déle než 3 týdny.
Děkuji za rady

Obrázek
Obrázek

Předmět příspěvku: Re: Mucholapka - černání pastí
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2015 2:12 pm 

To je normální , starý pasti chcípou :)

PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2015 8:24 pm 

Ale přijde mi, že nevydrží skoro nic. Jak dlouho 'žije' jedna past? A proč se mi doma nevybarví?

PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 9:35 am 

pokud ji máte měsíc, tak je možné, že se ještě aklimatizuje, během toho ty starý pasti často umřou, ale ty nový narostlý už vydrží.
pasti na vybarvení potřebují nějaký čas a opravdu hodně světla. víc než přímé slunce se mi zatím osvědčilo rozptýlené světlo, ale opravdu hodně. a barva záleží i na kultivaru a konkrétní rostlině - některý kultivary jsou jen zelený, jiný se vybarvují trochu, jiný zase hodně. tady pomůžou informace od předchozího pěstitele.

doporučuju pročíst i toto: http://masozravky.org/index.php?option=com_content&task=view&id=69&Itemid=58

PříspěvekNapsal: úte črc 14, 2015 4:52 pm 

Martina: Za oknem to nikdy nebude ono. Pro mucholapky je to nepřirozené prostředí. Chtějí vzduch, nejlépe přímé sluneční světlo po větší část dne, noční poklesy teplot, chladné zimování. Za okenní tabulí, i když tak mucholapky pěstovat lze, budou kytky prostě vytažené, bledé, choulostívé a ony rudé pasti, které se u typické mucholapky zbarvují spíše na podzim a v zimě, budou stále zelené. Kytka bde náchylná k hnití a td. To vše jen proto, že to pro ni není přirozné prostředí a nedostatek světla nese dost těžce. Venku, nebo ve větraném skleníku jsou výsledky mnohem lepší.

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina