Právě je ned dub 22, 2018 7:36 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Láčkovka - měknutí listů
PříspěvekNapsal: pon lis 24, 2014 8:46 pm 

na tyhle potvůrky nejsem žádný expert. nikdy jsem s nimi, zaplaťpánbůh, neměl tu čest :)
ale vůbec se mi nelíbí ten substrát. urychleně bych ji přesadil do něčeho vzdušnějšího. a taky bych zkusil malinko změnit podmínky. třeba víc světla, nebo pohyb vzduchu okolo rostlinky, méně zálivky. prostě něco, co by té rostlince mohlo pomoci :)

PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 5:03 pm 

Bjela: nazývat tohle bakteriózou a hledat na ni lék je, jako kdybyste na základě špatné diagnózy chtěla léčit nemoc špatným lékem. Tohle je prstě reakce na blbej substrát, který vypadá naprosto špatně a je hlavním důvodem proč kyka strádá, Dokonce i ti roztoči si vybírají nemocné kytky víc než zdravé. Ulpěla jste na představě baktérie a nechcete se jí pustit.
Přesazení je jediná šance. Možná už je taky pozdě, ale láčkovek je v obchodech celkem dost.

PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 7:44 pm 

Dobře, dobře. Já na tom nelpím, jenom opakuju, co mi bylo řečeno, nikde jsem nepsala, že to tak je nebo není. Přesadím do jiného substrátu. Určitě už jste mi to tu psali, nedala jsem na vás. Je dobré to přesadit do směsi rašeliny s perlitem? A případně jeho koncentrace? Někde jsem četla, že tak +/- třetinu perlitu a zbytek rašelina, může být? Díky moc

PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 10:01 pm 

frknul bych ji do klasického substrátu pro láčkovky, aby to bylo dost vzdušné :) osobně bych viděl ten poměr opačně. rašeliny max 30% k perlitu přidat i trochu nadrceného polystyrenu, kousky molitanu, keramzitu apod.

PříspěvekNapsal: stř lis 26, 2014 7:00 pm 

Dobře, díky moc :) Když teď čtu v čem má být, tak to je teda chudinka v tom stávajícím substrátu, snad ji ještě stihnu zachránit..

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina