Právě je úte říj 16, 2018 5:26 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hnijící cibulka mucholapky
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2014 6:19 pm 

Dobrý den,

již jednou, cca půl roku po zakoupení nové rostliny jsem se dostala do situace, kdy začaly hnít cibulky. Doslova jsem rostlince mohla vytahávat jednotlivé listy, které byly dole úplně rozbředlé a zbytek cibulky mazlavý. Nicméně se rostlina nechápu jak přes zimu vzpamatovala a ačkoliv za celé léto příliš neprospívala žije. Není tomu ani rok a situace se opakuje, ačkoliv není ještě tak kritická. Jak je toto možné? Jak tomu případně předejít? Nikde na internetu jsem nemohla najít uvedenou příčinu, ani první pomoc či prevenci. Ráda bych uvedla, že mucholapek mám víc a u žádné se nic podobného nikdy nestalo, rostou jako o život a mají stejné podmínky. Uvedená rostlina přesto, že je z profi obchodu, její rašelina se mi od začátku příliš nezdá-mohlo by to být tím? Je řešením přesazení? Vypadala a vypadá tak křehce, že jsem se tohoto zásahu bála.

Moc děkuji předem za případné a nejlépe rychlé odpovědi, nerada bych o rostlinku přišla.

Klára

Předmět příspěvku: Re: Hnijící cibulka mucholapky
PříspěvekNapsal: stř zář 10, 2014 11:00 am 

No já bych nanic nečekal a přesazoval. Ani bych se nedivyl kdybys našla v rašelině žížalu nebo háďátka.A pod pojmem profi obchod si mám představit co, nějaký obchodní řetězec nebo pěstitele který se zabývá jejich prodejem.

Předmět příspěvku: Re: Hnijící cibulka mucholapky
PříspěvekNapsal: stř zář 10, 2014 1:42 pm 

Rostlina byla bohuzel zakoupena u znameho a jinak kvalitniho prazskeho pestitele :/ Dekuji za radu, presadim :)

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina