Právě je sob srp 18, 2018 10:12 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Postřik pro venkovní rašeliniště
PříspěvekNapsal: pát čer 20, 2014 10:28 am 

Zdravím kolegy pěstitele a rád bych vás požádal o radu ohledně postřiku špirlic ve venkovním rašeliništi. Po nějakém čase jsem se na chvíli vrátil domů a našel jsem sáry v poněkud zuboženém stavu. Proti slimákům v rašeliništi používám biologickou ochranu pomocí parazitických hlístic, která funguje naprosto dokonale. To je důvod proč mám obavy použít chemii. Myslím, že mospilan by můj problém rychle vyřešil, ale mám obavy právě o hlístice. Nemáte někdo náhodou zkušenosti se současným použitím chemie a parazitických hlístic? Minulý rok jsem měl takto napadenou jednu rostlinu. Našel jsem na ní nějakou zelenou housenku a po té už byl klid. Letos jsem ale nikde žádného škůdce nenašel. Děkuji za každou radu.

ObrázekObrázekObrázek

Předmět příspěvku: Re: Postřik pro venkovní rašeliniště
PříspěvekNapsal: stř čer 25, 2014 8:17 pm 

něl jsem naprosto stejně zdecimované sáry na rašeliništi. jak loni tak letos. někde tu jsou i fotky na fóru z loňska. a chytal jsem na sárách slimáky. letos jsem zvolil netoxické granule proti slimejšům a jsem spokojen :)

PříspěvekNapsal: stř čer 25, 2014 10:28 pm 
Moderátor

I ja používám granule proti slimákum s dosti dobrým úspěchem.

/Ferramol/

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

PříspěvekNapsal: stř čer 25, 2014 10:35 pm 

Ahoj Pavle, zdravím Tě po delší době. No pěkně Ti to spásají - na "oreophilách"?? to budou (podle charakteru žíru) pravděpodobně housenky motýla, na "purpurea" to budou spíše slimáci, které máš jak čtu vyřešeny. Proti housenkách lze použít běžné insekticidy prodávané v malobalení - Karate (se Zeon technologií - jiný již asi nebude k sehnání), Fast K nebo M či Decis. Vždy raději v koncentraci určené na okrasné rostliny (viz. etiketa). Jinak na housenky raději Mospilan nebrat - je určen na savé škůdce (mšice, molice, mery, puklice, červci atd.), než na žravé (ale vzhledem k jeho síle by si poradil možná i s nimi ve vyšší koncentraci).
Držím palce do úspěšného boje.
Daniel

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina