Právě je pát čer 22, 2018 7:45 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: umírající láčkovka
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 9:09 pm 

Dobrý den, večer. Potřebuji nutně pomoc ohledně mojí N. x Ventrata. je to sice na pěstování jednoduchá rostlinka (prý), ale jsem začátečník. Rostlinku jsem dostal z obchodu řekl bych v dobrém stavu. Velké, krásně barevné láčky, krásně zelené listy. V láčkách však nebyla žádná tekutina a časem všechny láčky oschly. Nečekal jsem ale, že mi začne umírat celá rostlina. Postupně mi hnědly listy odspodu, ale teď už mi jeden výhonek celý hnědne a listů je jen pár a druhý výhonek se zatím drží. Sice taky pár listů umřelo, ale ještě je dosti zelený oproti výhonku vedle. Láčkovku dostatečně vlhčím a zalévám, teď je dokonce v akvárku, kde držím vlhkost na 80-90%. Jelikož byla z obchodu, tak byla v dosti hustém substrátu a ještě jak byla zřejmě přesazována do toho většího truhlíku, tak ji nechali v netkané textilii, takže byly oba výhonky v malých balících. minulý týden jsem ji přesadil do substrátu pro láčkovky, den nechal ve stínu a potom dal zpátky na své místo. Akvárko je naproti jižního okna bez přímého dopadu slunečních paprsků na rostlinu. Je to moje první láčkovka a rád bych, aby mi přežila :( Pokud mi někdo poradí, budu mu moc vděčný :( Jsem již bezradný

Předmět příspěvku: Re: umírající láčkovka
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 9:19 pm 

také jsem zapomněl dodat, že nějakou dobu byla svěřena do rukou opatřovatelů v době, kdy jsem se o ni nemohl starat a byla zalévána vodou z kohoutku. nemáme tady příliš tvrdou vodu, ale i tak. myslíte, že to mohlo být tím? dá se s ní ještě něco udělat? :(

PříspěvekNapsal: úte lis 05, 2013 6:39 pm 

A co dát sem fotku? Ventrata je opravdu snadná láčkovka, ale: Zkus si představit optimální skleníkové podmínky, teplotu, vlhko, světlo. Tam roste výborně i v rašelinovém substrátu! Dokonce snáší i slabé hnojení. Pak se dostane k nějakému pěstiteli co ji má na okně a láčky mají vytrvat? Láčky nejsou na dlouho, těch se kytka zbavuje jako prvních, až pak listy. Na novém místě je třeba počkat na láčky nové. Rostlina též nesnáší příliš mokro, nesmí stát ve vodě, nesmí se často zalévat, spíše až substrát začne po povrchu lehce osychat. Vlhkost stačí 60% a více, může občas klesnout i níže. Tento druh se i doma na okně snadno množí řízky. Ty zakořeňují např v rašeliníku nebo perlitu, pod fólií. Řízky mohou být i třílisté, myslím že by zakořenily i jednolisté, ale nezkoušel jsem. Tato láčkovka též dobře obráží z báze a snáší řez, takže je to opravdu snadná odrůda do bytu. Pokud jde o jižní okno, neměl by být problém, pokud se tam stíní. Je ale třeba stínit kompletně, ne jen rostlinu, jinak se tam udělá teplo a sucho(kaktusové podmínky).
Můj odhad je, že jsi kytku ulil a přišla o kořeny.

PříspěvekNapsal: stř lis 06, 2013 5:26 am 

Děkuji moc :)

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina