Právě je pát zář 21, 2018 7:17 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hnědnutí Mucholapky
PříspěvekNapsal: ned srp 19, 2012 9:58 am 

Dobrý den
Mám Mucholapku podivnou a v nevědomosti jsem ji dal na jeden den do akvária přikrytého folií ve které byly díry. Od té doby mi začala hrozně hnědnout a jakoby měknout. A hnědne dál. Staré ale i mladé listy.
Jinak ji zalévám dešťovou vodou, mám ji na balkoně a snažím se, aby byla co nejdelší dobu na přímém slunci.
Myslíte, že ji ještě mohu nějak zachránit, nebo že to hnědnutí není způsobené tím akváriem?

http://img.fileup.cz/?di=013454434617

A také se mi zdá, že si chytá moc potravy. vůbec ji nepřikrmuji, ale ona má každou chvilku chycený nový hmyz. Může to být i tím?
Co s tím?

Děkuji všem za radu a omlouvám se, jestli takováto otázka byla již ve fóru zodpovězena, hledal jsem odpověď, ale nenašel jsem ji a proto jsem se rozhodl založit nové téma.

Díky

Naposledy upravil Tom dne pon srp 20, 2012 7:18 am, celkově upraveno 3

Předmět příspěvku: Re: Hnědnutí Mucholapky
PříspěvekNapsal: ned srp 19, 2012 11:44 pm 

Byla by dobrá nějaká fotka, jak ji pěstujete. Pravděpodobně ji máte v příliš velké vzdušné vlhkosti. Mucholapka uzavřené nádoby nesnáší, lepší se jí daří volně na parapetu blízko okna nebo ještě lépe venku.

Vít Chudoba

PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 6:39 am 

Normálně ji pěstuji na balkoně, jen jeden den jsem ji nechal v tom akváriu.

Myslíte, že nevadí to, že "loví" více než je doporučováno?

Mech který roste v rašelině spolu s Mucholapkou usychá......co to znamená?

Může to být přelitím, nebo špatnou půdou?
Květina je téměř nová a půda je původní.

Hnědé listy jsem ustříhal ale ostatní hnědnou dál......

Obrázek

PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 10:11 pm 

Kytka vypadá v dobré kondici. To je normální, že staré listy usychají a nové se tvoří. Pokud jste ji koupil v nějakém hoby marketu, doporučuji ji přesadit. Návodů a rad, jak pěstovat mucholapku je tu na fóru celá řada, stačí jen hledat. To, že mech usychá, bych neřešil. Je možné, že je substrát příliš suchý (květináč by měl stát přes léto ve vodě, mírné vyschnutí vody v podmisce nevadí). Podle toho, jak je bledá, to vypadá, že toho sluníčka moc nemá (nebo aspoň v minulosti neměla). Doporučuji přesadit, dát do podmisky s vodou na balkon na slunce a uvidíte, jak se jí bude dařit.

Vít Chudoba

PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 12:01 pm 

Pochybujem,ze by si kupil mucholapku v kvalitnej raseline,preto sa ti tvori mach.Presad ju do normalnej kvalitnej raseliny a nechaj ju na balkone,alebo na parapete,kde ma dostatok cisteho vzduchu

PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 12:09 pm 

Jenomže mě hnědnou i mladé listy.
Zalévám ji několikrát denně do misky.
Možná, že to bude rašelinou. Určitě ji zkusím přesadit.

Některé lístky hnědnou odspodu, ale všiml jsem si, že listy, které měli nachytanou kořist hnědli i jakoby od středu pastí.

Květinu jsem koupil v místním květinářství. Byla krásná, velká rozrostlá a pasti měla velké a uvnitř červené.
Kupoval jsem ji den od dovezení dodavatelem.

Děkuji za rady.

PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 12:19 pm 

uplne staci,ak rano nalejes do podmisky vodu,tak aby kvetinac stal vo vode cca 1,5 az 2,5 cm.Kvetinarstva maju prevazne mäsozravky z Holandska,kde su rychlo vypestovane na predaj.Pokial ti cerna pasca z vnutra,moze to byt aj koristou ktora sa v nej rozklada.Pokial nemas skodcu v raseline,presad ju,pomali ju zvykaj na priame slnko,ne ze ju hned tam vyhodis,bude mimo z toho a nechaj ju par dni sledovat ako sa bude spravat.Vodu davaj dazdovu,prevarenu,alebo destilovanu-potravinarsku NIE chemicku,ktoru kupis na benzinke

PříspěvekNapsal: úte pro 31, 2013 10:21 pm 

I když je tohle už dlouho co se posledně odpovídalo, přesto k tomu dodám toto: všechno co zde lidé psali za rady, neznamená že mucholapka normálně poroste. Sice nejsem děda vševěd, přesto co se zde psalo, vyplívá že rostlina je místnosti, kde je sucho než ona vyžaduje. Pěstovat mucholapku v paneláku moc nedoporučuju. V cihlovém baráku je většinou mnohem více vlhkosti než v paneláku. I já jsem se s tím musel smířit a rozloučit se s mucholapkou, když bydlím vlastně v suchém bytě. I mně se to stalo a to vícekrát. I přestože terárko doma mám.

PříspěvekNapsal: stř led 01, 2014 12:05 pm 
Moderátor

K výše uvedenému podotýkám, že mucholapka v pohodě snáší hodně nízkou, opravdu hodně nízkou vzdušnou vlhkost...dokonce menší, než je obvykle v panelovém domě. Klidně kolem 30% RVV.
:wink:

Problémy u mucholapek jsou většinou způsobené nedostatkem světla v kombinaci s vysokou teplotou a pokud jde o v obchodě koupené rostliny, ty jsou navíc náchylné i kvůli hnojení.

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina