Právě je úte lis 13, 2018 9:55 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plíseň, květ a odumřelý oddenek MUCHOLAPKA
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 8:46 pm 

Zdravím,

masožravku jsem si pořídil cca v květnu loňského roku na výstavě masožravých rostlin. V jednom květináči byly dva oddenky, jeden větší, druhý menší. Od té doby je na parapetu východní strany ve sklenici s dešťovou vodou do 1/3 květináče, jak mi bylo řečeno. Přes zimu jsem udržoval pouze vlhký substrát. Vše bylo OK až teď na jaře jsem si všiml, že ten menší začíná nějak stagnovat. Nové listy vypadají, že rostou, ale jakoby se zastavili a za cca 14 dní vůbec nevyrostly (ani se nezvětšují pasti, nic). U té větší naopak pasti rostou, ale u jedné (dle tvaru zimní) se růst také zastavil a list odumřel. Kromě toho je květináč pokrytý plísní (nebo spíše bílou pavučinou). A aby toho nebylo málo, začíná mi tam růst květ. Dá se z něj nějak "udělat" druhá masožravka, když to s tou mou vypadá teď tak bledě?
Mé otázky jsou tedy následující:
1) Je jeden oddenek mrtvý, když už vůbec neroste?
2) Je to plíseň, popř. jak se jí zbavit?
3) Co dělat s květem? :)
4) Čím to, že se u některých listů prostě zastaví růst? Je to tím, že rostla ještě zimní, ale už je jaro? :)

Pro lepší představu k problému je zde foto:

http://www.image-upload.cz/upload/image ... C05725.JPG

Díky moc!!!

Předmět příspěvku: Re: Plíseň, květ a odumřelý oddenek
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 11:40 am 
Moderátor

Máš mucholapku v naprosto hnusném a znehodnoceném substrátu, navíc mucholapka tolik vody vůbec nepotřebuje ani v létě a to ani zvýšenou vzdušnou vlhkost. Takže ji přesaď, květ v takovémto stavu rostliny klidně ustřihni.
Co se týká plísně, není se co divit, příliš vlhka, málo světla a nejspíš i malý pohyb vzduchu. :wink:

Podle popisu jsem původně myslel, že jde o špirlice, když píšeš o oddencích, tady o žádné oddenky nejde.

Pořádně si pročti sekci o mucholapkách, nebo si to nastuduj na našich stránkách, všechno k tomu tady bylo již mnohokrát napsáno.

A co rostlině jednoznačně chybí nejvíc, je světlo.
:wink:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina