Právě je stř črc 18, 2018 10:55 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Žloutnutí listů a zasychání pastí
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 12:10 pm 

Dobrý den,
mám Nepenthes Alata a ač nemá žádé extra podmínky, už dva roky se jí daří poměrně dobře, vyhání nové lístky a tvoří hezké, ač menší pasti. Teď jsem ji poprvé přesadil, prostříhal a nechal jen to pěkné, neodumřelé. Ovšem po přesazení začaly žloutnout listy, nejprve ty bez láček, teď už i ty, na kterých by se láčky vytvořily. Na normální odumírání je to dost rychlé. Mohlo by to být i teplotou (Jak se teď oteplilo, více a déle větrám) a průvanem? Rostlina je umístěna na okně, světla má dost, vlhkosti snad také, ale možná je tam teď víc průvan. Myslíte, že to může být tím, nebo to spíše souvisí s přesazením?
Pro ilustraci pár fotek z minula: http://johanna-magdalena.rajce.idnes.cz/Moje_ratolesti_II./
a teď : http://johanna-magdalena.rajce.idnes.cz/Plocha/
Moc děkuji za odpověď.

Předmět příspěvku: Re: Žloutnutí listů a zasychání pastí
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 12:42 pm 

Problém bych možná viděl v substrátu, zdá se mi dosti těžký a vlhký. Jakou jsi použil směs?

PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 1:31 pm 

Rašelina, písek, polystyren 2:1:1. Ale přemokřený by být neměl. Po přesazení ho udržuji jen vlhký, zalévám buď každý den jen trošku nebo jednou za dva dny. Rozhodně nezalévám víc, než před přesazením. Takže myslíte, že to může být substrátem?

PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 3:50 pm 

Jistý problém by mohl nastat u písku, osobně ho nepoužívám k láčkovkám a nevím jakou zkušenost s tím mají ostatní. Ještě je otázka jaký je to písek? V tomto složení se mi zdá substrát ještě pořád dost těžký. Já používám substrát vzdušnější a lehčí, někde jsem to tady už psal.

PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 5:07 pm 

No písek je to křemičitý. Co tedy stím, přesadit? A substrát zlehčit větším množstvím polystyrenu, molitanu a? Někde jsem četl, že se do substrátu přidává i borová kůra a dřevěné uhlí. Doporučíte mi prosím skladbu substrátu?

PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 5:13 pm 
Administrátor

Může to být reakce na přesazení ( poškození kořenů ) a nebo taky na soli v substrátu.
Po přesazení trvá tak 3 měsíce a někdy i více ( v závislosti na poškození kořenů ), než se rostlina stabilizuje.Substrát by měl být vzdušný - něco jako u orchidejí.Jinak ta rostlina je N.x 'Ventrata' nikoliv N.alata.

PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 6:08 pm 

Aha, děkuji za informaci, mám jí z květinářství a prodali mi ji s cedulkou alata, tak žiji v nevědomosti :shock: ...Každopadně postup zvolím následující: přesadím do vzdušnějšího substrátu a budu věřit, že se zmátoří. Děkuji všem za rady.

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Nemoci a škůdci masožravých rostlin

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina