MASOŽRAVÉ ROSTLINY
http://forum.masozravky.org/

Hnědnutí konců listů
http://forum.masozravky.org/viewtopic.php?f=5&t=2132
Stránka 1 z 1

Autor:  Stomart [ úte úno 22, 2011 6:16 pm ]
Předmět příspěvku:  Hnědnutí konců listů

Dobrý den,
jsem začátečník a mám první masožravku (týden). Bohužel jsem si všiml, že jí začínají hnědnout konce lístků a začínají pomalu odumírat láčky. Tak trošku tuším, v čem je problém, ale radši bych se ujistil od zkušenějších: 1. Všude se dočítám, že substrát nemá nikdy vyschnout - můj substrát je pořád dost vlhký, možná to s tím zaléváním přeháním (ten, od kterého jsem to koupil mi řekl, že mám dávat 1 cm vody do podtácku a když vyschne, opět dolít) 2. spíše zalévám, než vlhčím rozprašovačem.
Pro ukázku přikládám pár foto
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Autor:  Šarik [ úte úno 22, 2011 7:02 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Hnědnutí konců listů

:mrgreen: Pěkná, zdravá..! :mrgreen:
Tak hlavně ať ti neuhnije.... Pryč s tím kelímkem od másla...nebo co to je.... Láčkovky by měla mít vlhký substrát(neměla by vyschnout - to je pravda) ale rozhodně ji nenechávej stát ve vodě...jinak uhnijí kořeny .!

Má ráda vlhký vzduch...takže nejlépe uděláš, když jí do té široké podmisky co tam máš nasypeš keramzit a necháš ji stát na něm. Zaleješ kytku...voda proteče do podmisky a nasákne keramzit.... kytka nebude stát ve vodě ,substrát může prosychat a kořeny budou dýchat...a na listy se bude z keramzitu odpařovat voda a to je dobře... :wink:

Jo a jestli ji máš týden...nemůžeš po ní chtít zázraky... Potřebuje se aklimatizovat na tvé podmínky...může jí to trvat klidně dva-tři měsíce...než začne dělat láčky....a počítej s tím, že ta stará láčka jí uschne...To je normální.... Však ona ti pak na jaře udělá nové a krásnější.... když na ni nebudeš hrrr... :wink:

Autor:  Stomart [ úte úno 22, 2011 7:34 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Hnědnutí konců listů

Tak kelímek je již pryč :mrgreen: měl jsem ho tam z důvodu, aby mi kytka stála ve vodě a ta hnědá podmiska se mi zdála moc velká. Zkusím tam dát keramzit :wink: díky za radu :wink:

Autor:  Šarik [ úte úno 22, 2011 10:10 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Hnědnutí konců listů

:mrgreen: Jo, jo, chápu z jakýho důvodu tam kelímek byl :wink: ....ale to je špatně...tahle kytka ve vodě stát nemá... :wink:
8) Tak ať se jí daří....

Autor:  Stomart [ stř úno 23, 2011 4:49 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Hnědnutí konců listů

Můžu mít ještě dotaz? Jak často by se tedy měla zalévat a jak často jen rosit?

Autor:  Knox [ úte čer 16, 2015 2:37 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Hnědnutí konců listů

já jsem nikdy láčkovku nepřinutil láčkovat volně v bytě .... maximální výsledky u mé mirandy a rebeky 17cm velké pasti s životností min 3měsíce bylo až poté co jsem je vrazil do akvária .... NA STĚNU! :D tedy ze spodu mohl vzduch a ze zhora s automatizované zalévání pomocí čerpadélka za 150kč 2x denně přičemž bylo akvárium naplněné cca 15cm vody a nepky byly zavěšeny 20cm nad vodou .... po dvou měsících jsem žasnul.

Autor:  Knox [ úte čer 16, 2015 2:42 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Hnědnutí konců listů

mimochodem mám pocit že jde o mirandu .... tedy jednu z nejméně náročných a hlavně obřích láčkovek připrav se že když ti bude prospívat máš pak i půl metru dlouhé listy zakončené obroskými pastmi.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/