Právě je čtv lis 14, 2019 11:06 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Dotazy začátečníků

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc se špirlici a rosnatkou
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2018 8:46 pm 

Dobrý den, jsem úplný zelenáč, chtěla bych Vás požádat o radu, nevím kde dělám chybu. V krámu jsem objevila masožravky a nějak jsem si je zamilovala. Mám je teprve chviličku a mám je na parapetu v pokoji pod velkým oknem v květináči, ale nad topením.

Koupila jsem si láčkovku nepenthes [b](foto č.1) ta je parádní, mám ji ve vyšším skleněném válci, místo květináče. Té se daří bezvadně. Pasti jsou pěkně přes okraj. Už mi začala dělat i nové pasti. :) :) Tu jen zalévám, aby byl substrát lehce vlhký a několikrát denně ji rosím. Žádný problém. Teď jsem si koupila druhou láčkovku (foto č. 3) u té bohužel není název. Na tu nemám zatím skleněný válec, tak jsem jí šoupla do plastového kyblíku.
(substrát: molitan, trochu hlíny na pokoj. květiny, perlit, kamínky, substrát na orchideje - kůra, rašeliník.)

Ale mám problém, velký problém se špirlicí (foto č. 2). Když jsem jí koupila, tak měla hodně malých láčků na stojato. Hned jsem ji doma přesadila do dvojitého květináče. Zalévala jsem ji a rosila hned vedle láčkovky, ale pořád mi strádala, láčky začaly být placaté a usychaly, lehaly, tak jsem dávala vinu topení. Tak jsem ji přestěhovala do koupelny na okno, že je tam vlhčí vzduch a méně tepla. Ale problém neustále pokračuje :(, tak nevím jestli jí vadí stejný substrát jako mám u láčkovky. Suché zbytky láčků jsem odstranila. Hodně nám doma lítají malé mušky. Tak nevím jestli mi ty mušky nelikvidují kytku zespoda. Ještě jsem se dočetla, že ty špirlice na zimu nejsou tak pěkné, že se mají dát do chladna a nechat přezimovat a jen lehce zalévat, aby na jaře vykvetly.
(substrát: molitan, trochu hlíny na pokoj. květiny, perlit, kamínky, substrát na orchideje - kůra, rašeliník.)

A ještě jsem si koupila 9. 12. rosnatku (foto č. 4 a, 4 b, 4 c). a zas bez názvu.V krámu byla rovněž nádherná a přelitá vodou. V 10. 12. jsem ji proto nezalila, aby nechytla plíseň a byla na okně nad topením. A dneska 11. 12. vypadá, jako když by jí sežehlo teplo. Všechny konečky má uschlé a neorosené. Tak jsem ji dneska udělala místečko ve 3l sklenici, aby si udělala svoje klima hodně jsem ji zalila a orosila ve sklenici, tak doufám, že se zmátoří. U té špirlice rovněž uvažuji o 3l sklenici, aby si udělala svoje klima. Protože už nevím co dělám špatně. :(
(substrát: trochu hlíny na pokoj. květiny, hodně perlit a kamínky, substrát na orchideje - kůra, rašeliník.)

okolo květin mám sklenice s vodou, abych zvýšila vlhkost.

Děkuji Vám předem za odpověď a přeji Vám hezký den. :)

Koupila jsem si knížku Masožravé rostliny - podrobný návod k pěstování 2., aktualizované vydání. Tak mi konečně přišla. Ale přesto bych raději názor.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Dotazy začátečníků

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina