MASOŽRAVÉ ROSTLINY
http://forum.masozravky.org/

Mucholapka podivná na balkoně? Jak na to?
http://forum.masozravky.org/viewtopic.php?f=4&t=2861
Stránka 1 z 1

Autor:  Jirin [ sob kvě 12, 2018 4:08 pm ]
Předmět příspěvku:  Mucholapka podivná na balkoně? Jak na to?

Ahoj,

koupili jsme synovi k narozeninám mucholapku podivnou, máme ji cca týden a je z ní nadšený. Přiznám se, že i já :) Dali jsme ji na balkon, je to jihozápadní strana, viz obrázek.

Obrázek

Trochu mě trápí to, že na ni nesvítí slunce dostatěčně dlouho, řekl bych několik hodin denně, protože je na zemi a ne na parapetu. Na parapetu, kde svítí slunce tedy podstatně déle, máme rajčata, bylinky a chilli papričky, ale protože bydlíme ve 4-tém patře a nechci riskovat, že někoho dole přizabijeme, když foukne vítr, musel jsem ty plastové květináče provrtat a upevnit napínacím drátem na ploty ke konstrukci balkonu. Viz další dva obrázky.

Obrázek

Obrázek

Můj dotaz tedy zní: Rozhodně bych se měl snažit tu mucholapku umístit na parapet a nenechávat ji dole na balkoně, že? Pak by asi bylo lepší, než tam dávat celé skleněné "akvárium", které má hodně kilo a bude trochu obtížnější ho zabezpečit proti pádu, lépe použít nějaké plastové nebo já nevím jaké, lehčí. Ono bych to asi mohl i zasadit do květináče místo rajčete, ale zase bych jí potřeboval nějak udržet vzdušnou vlhkost a uchránit ji před silným deštěm a větrem.

Nemáte někdo tip, jak na to na parapet na balkon paneláku ve čtvrtém patře? Nebo kde co koupit vhodného, ale ne skleněného, abych to mohl případně i jednoduše provrtat pro zabezpečení proti pádu? :)

Díky, jsem začátečník :)

Autor:  Miroslav Stulík [ úte kvě 15, 2018 12:04 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Mucholapka podivná na balkoně? Jak na to?

Dobrý den,
mucholapku jednoznačně ven z akvária. klidně ji nechte na parapetu zafixovanou k nějakému jinému květináči, ať na ni svítí co nejvíc slunko. i když na tohle ostré slunko si bude muset asi trochu zvykat. takže pomalu do polostínu a pak na pořádný výsmah ať se pěkně vybarví :)

Autor:  Jirin [ úte kvě 15, 2018 2:26 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Mucholapka podivná na balkoně? Jak na to?

Dobrý den,

cenná informace od zkušeného. Měl jsem zato, že má mít vysokou vzdušnou vlhkost, "psali na webech" :) Proto jsem ji dal do akvárka.

Nicméně jestli ji mohu zasadit do květináče stejně jako papriku nebo rajče, co tam už mám na parapetu, jen více zalívat, udělám to.

Díky.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/