Právě je úte zář 25, 2018 2:39 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Dotazy začátečníků

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: heliamfora
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2015 9:14 am 

Prosím o radu. Koupila jsem si na výstavě heliamforu. Respektivě řekla sem jaké můžu nabídnout podmínky a heliamfora mi byla doporučena. Bohužel ji začaly usychat vršky listů. Nevím co dělam špatně. Moje podmínky jsou střešní okno na sever,dešťová voda,teplota kolem 22°C a rosení tak 2-3x týdně.Navic je ve sklenené nádobě (taková široká váza ničím nepřikrytá). Láčkovky a tučnice v těchto podmínkách rostou super. Co můžu udělat pro záchranu heliamfory?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Předmět příspěvku: Re: heliamfora
PříspěvekNapsal: stř zář 30, 2015 6:43 pm 

Prosim nikdo nevi? Co sem tady na foru pročítala tak sem zřejmě moc zalévala a mohlo dojit k tomu ze kořeny uhnili ale zdali se mi bejt v pořádku.je možne rostlinku nak zachranit?? Děkuji

PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2015 6:25 am 

Zdravím,
mne sa nezdá vhodné pestovať heliaphoru v otvorenej váze lebo ta vlhkosť asi nebude postačujúca. Mne rastú v prikrytom akváriu pri teplote okolo 20 °C mám tam pustené v ventilátoríky z PC a rosiace zariadenie, ktoré každé 2 hodiny zapne na 8 sekúnd a rastie v pohode. Ešte je otázka či rastlina nestojí vo vode lebo to jej neprospieva. Bola presadená do vhodného substrátu? Vyzerá to na nutansku ale istý si nie som. Pri zmene podmienok je normálne že niektoré pasce začnú usychať.

PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2015 7:56 pm 

No prave že ve vodě stala.při nakupu přimo od pěstitele mi bylo řečeno že minimalne 2roky nemusim přesazovat.co sem hledala po netu a fotky tak meli heliamforu jen za oknem ve vetsi misce s vodou.takže radši akvarko?

PříspěvekNapsal: pát říj 02, 2015 7:08 am 

Určite by som ju nenechal stat vo vode pokiaľ nemá dobrú drenáž a teoreticky môže byť tam kde je len je potreba ju zakryť no nie úplne aby tam bol pohyb vzduchu. Na fotkách ju môžu mať aj voľne ale to by museli mať vysokú vzdušnú vlhkosť. Tiež potrebuje dosť silné osvetlenie. Ak na ňu praží slnko celý deň môže sa ľahko prehriať tak na to pozor. Najlepšie je ju pestovať pod umelým osvetlením.

PS: Ja vždy presádzam rastliny, ktoré kúpim do nového substrátu. Neviem odkiaľ je tá rastlina resp. od koho ale ak ju predával mal by to vedieť. :)

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Dotazy začátečníků

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina