Právě je úte zář 25, 2018 4:01 am

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Dotazy začátečníků

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nepenthes Ventrata netvoří dlouhodobě láčky
PříspěvekNapsal: sob led 18, 2014 8:11 pm 

Zdravím,

již půl roku pěstuji doma nepenthes ventrata, krásně tvořila velké láčky, ale najednou z ničeho nic to jednou skončilo. Zárodek láčky vždy zaschne a zčerná. Světla má dost, ne přímé slunce (rozptýlené přes makrolom), zalíváno dešťovou vodou, vlhkost 60-70%, substrát pro láčkovky. Koupil jsem ji loni v březnu v Hornbachu s usychajícíma láčkama a s velkou slevou. Jediný co mě potom napadá je, jestli v tom Holandsku nerostla v nějakých chemický steroidech a jednou jí prostě došly zásoby. Je pravda, že hmyzu moc nenachytá, ale to snad není důvod, nebo si myslíte něco jiného? Ve stejné místnosti jsou orchideje a rostou nádherně, kvetou atd. a láčkoovka nic, jen spousta listů.

ps:(jak se sem vkládají fotky?)

Filip

Předmět příspěvku: Re: Nepenthes Ventrata netvoří dlouhodobě láčky
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 12:08 pm 

Já pěstuji ventratu zcela bez problémů pěstuju ji tak aby na ní svítilo maximum přímého světla, vlhkost pořád kolem 92%, substrát typu co nabídne příroda a domácnost tzn. uhlí, kůra z borovice , kterou jsem sehnal jako opadanou v lese, rašelina a polystyrén.
Ve stejných podmínkách se mi daří pěstovat i lehce složitější druhy jako např. N.ampullaria zvláště N.ampullaria je háklivá na nedostatek místa . Tvojím problémem mohou být saví nebo žraví škůdci zkontroluj pořádně svoji rostlinu na přítomnost škůdců.

PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 12:44 pm 

Můj typ je, že rostlinu pěstuješ poblíž ústředního topení. V takovém případě ti i při relativně vysoké vlhkosti přestane tvořit láčky.
Mám to vysledované za léta praxe. Během léta mi rostliny normálně tvořili láčky, ale na podzim a obzvláště přes zimu je přestali tvořit. Bylo to způsobeno tím, že se začalo topit a rostliny tudíž začali být ve stresu ze sálavého tepla a přestali stvořit láčky.
A co se týče chem. sr...k, tak je to úplně normální postup při velkovýrobě. A je pravda, že většinou po půl roce tyto látky dojdou a poté se rostliny začnou aklimatizovat na "nové" podmínky.
Pokud by se jednalo o škůdce, tak ti by nešli po láčkách ale po listech, takže bych hledal známky přítomnosti na listech, kde by se měli objevit malé skvrny, podobně jako po vpichu injekcí.

PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 2:18 pm 

Po škůdcích ani stopa, možná se opravdu musí jen aklimatizovat, topení je taky možnost, ale ona přestala láčkovat už v létě. Spoléhal jsem na tu aklimatizaci, ale už je to nějak dlouho. Tak se možná aklimatizovala a začalo se topit, je fakt, že do místnosti teď ještě přibyl krb. Uvidíme na jaře, tak zatim a díky.

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Dotazy začátečníků

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina