Právě je pát kvě 25, 2018 7:25 pm

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Dotazy začátečníků

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mucholapka podivná na balkoně? Jak na to?
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2018 4:08 pm 

Ahoj,

koupili jsme synovi k narozeninám mucholapku podivnou, máme ji cca týden a je z ní nadšený. Přiznám se, že i já :) Dali jsme ji na balkon, je to jihozápadní strana, viz obrázek.

Obrázek

Trochu mě trápí to, že na ni nesvítí slunce dostatěčně dlouho, řekl bych několik hodin denně, protože je na zemi a ne na parapetu. Na parapetu, kde svítí slunce tedy podstatně déle, máme rajčata, bylinky a chilli papričky, ale protože bydlíme ve 4-tém patře a nechci riskovat, že někoho dole přizabijeme, když foukne vítr, musel jsem ty plastové květináče provrtat a upevnit napínacím drátem na ploty ke konstrukci balkonu. Viz další dva obrázky.

Obrázek

Obrázek

Můj dotaz tedy zní: Rozhodně bych se měl snažit tu mucholapku umístit na parapet a nenechávat ji dole na balkoně, že? Pak by asi bylo lepší, než tam dávat celé skleněné "akvárium", které má hodně kilo a bude trochu obtížnější ho zabezpečit proti pádu, lépe použít nějaké plastové nebo já nevím jaké, lehčí. Ono bych to asi mohl i zasadit do květináče místo rajčete, ale zase bych jí potřeboval nějak udržet vzdušnou vlhkost a uchránit ji před silným deštěm a větrem.

Nemáte někdo tip, jak na to na parapet na balkon paneláku ve čtvrtém patře? Nebo kde co koupit vhodného, ale ne skleněného, abych to mohl případně i jednoduše provrtat pro zabezpečení proti pádu? :)

Díky, jsem začátečník :)

Předmět příspěvku: Re: Mucholapka podivná na balkoně? Jak na to?
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 12:04 pm 

Dobrý den,
mucholapku jednoznačně ven z akvária. klidně ji nechte na parapetu zafixovanou k nějakému jinému květináči, ať na ni svítí co nejvíc slunko. i když na tohle ostré slunko si bude muset asi trochu zvykat. takže pomalu do polostínu a pak na pořádný výsmah ať se pěkně vybarví :)

Předmět příspěvku: Re: Mucholapka podivná na balkoně? Jak na to?
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2018 2:26 pm 

Dobrý den,

cenná informace od zkušeného. Měl jsem zato, že má mít vysokou vzdušnou vlhkost, "psali na webech" :) Proto jsem ji dal do akvárka.

Nicméně jestli ji mohu zasadit do květináče stejně jako papriku nebo rajče, co tam už mám na parapetu, jen více zalívat, udělám to.

Díky.

Obsah fóra » Pěstování masožravých rostlin » Dotazy začátečníků

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina