Právě je stř dub 25, 2018 9:56 am

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Masožravé rostliny na přírodních lokalitách

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Třeboň
PříspěvekNapsal: úte dub 28, 2009 7:08 pm 

Kdo z potenciálních účastníků zájezdu bude 8. a 9. května v Třeboni na valné hromadě a exkurzi?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř dub 29, 2009 12:49 pm 

Franto, s největší pravděpodobností to vypadá, že pojedu jak do Třeboně, tak do Rumunska... :wink:

Předmět příspěvku: Hail to you, champions
PříspěvekNapsal: stř kvě 13, 2009 11:44 pm 

Konečně jsem se vnitřně dopracoval k přihlášení se do fóra, ne že bych ho nešpehoval anonymě, ale to stejně až po Frantovu telefonátu. Je to pro mě objevování něčeho v sobě dávno už zapomenutého spojené s určitým neidentifikovatelným strachem.

Tak k věci co se mnou bylo nebo nebylo není až tak podstatné (nebráním se tomu, že stejně jako přišel čas se sem vrátit, příjde i čas o tom mluvit, ale až příjde sám dám vědět)
Momentálně hledám práci a bydlím doma (u rodičů).

Musím říct, že kdesi vzadu uvnitř cítím, jak mě Rumunsko volá a vábí a já nehledám ani nenalézám důvod proč bych se měl bránit.

=> pokud si seženu práci (nebo domácí sponzoring, -což bych velice nerad, ) viděl bych expedici jako velice pozitivní a společensky rekonvalescenční krok správným směrem

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2009 7:00 am 

Ahoj, já se nakonec nezúčastním :-(, budeme mít štěněčí přírůstek a budu se starat :-).

Předmět příspěvku: Re: Hail to you, champions
PříspěvekNapsal: čtv kvě 21, 2009 8:51 am 

Dost, že jsi se rozhoupal.
Já se před chvikou vrátil z ornitologické výpravy do delty a později se o zážitky podělím a přidám pár fotek. Celkově to byl hezký výlet, ale lokality které jsem chtěl otestovat jsem trochu minul. Vysloužilý kapitám parníku Piotr, který nás vezl loďkou s motorem, se důsledně vyhýbal trávě a okrajům jezer, potom se při přetahování loďe přes hráz ve vesnici dostal k tujce (místní slivovice), ožral se jako prase, pajebál motor (ruský výraz pro manipulaci která motoru škodí), s trochou štěstí nás nevykoupal a když konečně usnul a přestal škodit. sedl jsem za babajky ( místní výraz pro vesla) a posledních pět kilometrů babájkoval. Nakonec jsem našel na pastvině za vsí, přes pěti lety zatopené, spoustu bublinatky, dvoumetrové prýty která zjevně přezimovaly.

Předmět příspěvku: Pár fotek
PříspěvekNapsal: čtv kvě 21, 2009 5:34 pm 

Pohled na lokalitu u vesnice Mahmudia

Obrázek Obrázek

Bublinatka
ObrázekObrázek

Obrázek Obrázek

Předmět příspěvku: Re: Pár fotek
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 2:41 pm 

Franta Havlíček píše:
Pohled na lokalitu u vesnice Mahmudia

Obrázek Obrázek

Bublinatka
ObrázekObrázek

Obrázek Obrázek

Ještě pro orchideáře něco co jsem našel v písku na pobřeží, cca 100 m od moře v řídké trávě:
ObrázekObrázekObrázek

Naposledy upravil Franta Havlíček dne úte čer 09, 2009 2:27 pm, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku: Účastníci zájezdu
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2009 2:45 pm 

Franta Havlíček
Jirka Nedoma
Ema Johanidesová (píšu to správně?)
Jakub Fišer
Majkl?

Čtyři osoby jsou ideální na jízdenku i na dvě kánoe, pět je ideálnější na jízdenku a do kánoí se také vejdou, v záloze mám jednu pálavu kterou mi slíbil půjčit kamarád.

Předmět příspěvku: Re: Účastníci zájezdu
PříspěvekNapsal: úte čer 09, 2009 1:47 pm 

Čas odjezdu se blíží, asi 26. června bych rád koupil jízdenky, nejraději opět v Praze u Wasteelsů,na hlavním nádraží. Odjezd tedy předpokládám 1.6, nejraději bych odjížděl už ráno z Brna nebo Břeclavy, to by ale znamenola jet tam buď už ečer nebo přes noc. Návrat o víkendu 12.6, možná 13.6. v ranních hodinách.

Možný odjezd je 30.6. v 0,42 z Prahy, v 03,24 Brno, 04,02 Břeclav, 8,37 Budapešt. Z Budapešti v 9,37 Panonií do Bucuresti kde je v 23,55.
V 1,46 odjíždí vlak na Constantu ze kterího by jsme v 5,17 vystoupili ve stanici Medgidia. Odtud v 6,50 do Tulcei kde budeme v 10,00. A budeme mít cca 3 hodiny na formality, nákup, prohlídku a potom lodí do Mahmudie.
To by byla varianta bez lehátek, za ušetřené peníze potom můžeme, pokud se nás železničáři pokusí překvapí něčím nečekaným ( V Rumunsku je stejne jako v Česku možné všechno a překvapit se nedáme), jet z Bucuresti do Tulcei autobusem - cca 40 RON, to je 10 euro.
Po tom co jsem viděl v noci na nádraží v Brně před čtrnácti dny, nás už Rumunsko může překvapit jen příjemně.

zdroj
naše jízdní řády a

http://www.mersultrenurilorcfr.ro/

Předmět příspěvku: Doprava
PříspěvekNapsal: stř čer 10, 2009 12:15 pm 

Nakonec jsem našel vlak který jezdí jako Pannonie, odjíždí z Prahy v 21,40, nejede přes Brno, 11,17 je v Přerově, Hodoníně v 12,07 a z Břeclav opustí po skoro dvouhodinové pauze v 04,46.

Předmět příspěvku: Termín
PříspěvekNapsal: stř čer 24, 2009 5:38 pm 

Nakonec jsme zůstali s Kubou sami dva. Tak posunuji termín a pojedeme asi dva týdny později. Možná se tam necháme tam dovést autem od kamrádů kteří jedou za ptactvem

Předmět příspěvku: Bilance
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2009 12:59 pm 

Bilance letošního cestování není nic moc slavná. Na přelomu května a června jsem byl v deltě s kamarády ornitology a na masožravky nezbyl moc čas. Navíc jsme jeli po deltě pronajatou loďkou a kapitán Piotr který nás vezl se vyhýbal okrajům porostů jako čert kříži. Rákosí a okrajové porosty neměl v popisu práce.
V červenci to byl úplný debakl. Všem do toho něco vlezlo, zůstali jsme s Kubou sami dva. Nakonec zamíchal nový zaměstnavatel i s Kubovo volným časem a tak jsem jel sám. Konkrétně jsem se svezl s kamarády ¨kteří jeli fotit ptáky a trochu jsem jim dělal průvodce. Ale na lokality které jsem chtěl navštívit zase nedošlo. Tak jediným úlovkem zůstává nález bublinatky jižní, což není v tamních podmínkách zase nic tam zvláštního.

Předmět příspěvku: Bilance
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 9:59 am 

Dnes v 21, oo bude na Čt 1 dokument z delty Dunaje. Trochu jsem jim napovídal, tak natáčeli také u mých kamarádů Lipovanů. Ale nechám se překvapit co z toho vyšlo. Bude to vysíláno v rámci cyklu " Na cestě po..."
Po dovysílání se dokument nechá pustit na internetu z téhle adresy:

http://www.ceskatelevize.cz/program/102 ... delte.html

Předmět příspěvku: Re: Rumunsko 2009
PříspěvekNapsal: pát led 08, 2010 10:43 pm 

Ahoj Franto chci Ti jen oznámit,že jsem ready a připraven ke všem cestám!!!!!!!!! Letos tebou jedu i kdyby to mělo být na Antartidu!!!!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Masožravé rostliny na přírodních lokalitách

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina