Právě je stř úno 21, 2018 12:01 am

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Masožravé rostliny na přírodních lokalitách

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vylet do Jizni Karoliny a na Floridu
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 5:08 am 

Ahoj vsichni,
pred par dny jsem se dozvedel, ze budu mit prilezitost se tento vikend vydat do Jizni Karoliny. V rychlosti bych se chtel zeptat, jestli tu nekdo nevi o proflaknute lokalite na kterou je dobry pristup. Jelikoz masozravky nejsou predmetem teto akce, budu se muset prispusobit omezenym moznostem.
Dalsi dotaz, ktery je vlastne i podstatou tohoto prispevku budu smerovat na mou navstevu Floridy koncem tohoto mesice. Tam mirim do oblasti pobliz Tampy a zdrzim se zde cely tyden. Chtel bych se optat, jestli tu nekdo nema kontakt na mista znaleho cloveka, ktery by mi snad mohl doporucit nejakou lokalitu k navsteve. Pokud se najde i zde clovek, ktery o nejakych lokalitach v okoli Tampy vi, uvitam kazdou radu. Kazdopadne budu brat kameru i fotak. Nejsem si jist, jestli vetsina rostlin a to hlavne spirlic nebude jeste v zimnim kabatu, ale jina prilezitost k navsteve mi letos pravdepodobne jiz nenastane.
Piste jak sem, tak klidne i na muj e-mail ondra@sehnoutkovi.cz . Pravidejle jej kontroluji.
Za kazdou pomoc jsem vdecny.
Dekuji,
Ondra Sejnoutka

Předmět příspěvku: Re: Vylet do Jizni Karoliny a na Floridu
PříspěvekNapsal: čtv bře 24, 2011 12:22 am 

Na Floride je nejvic masozravek pohromade k vidění zde :) :) :)

Obrázek

Kdo uhodne, kde to je k videni?

Ohledne masozravek na Floride v teto casti je to tak, ze jsou tam hlavne vodni bublinatky. Da se najit take D.capillaris. Kolem Tampy bohuzel zadne misto neznam, zkoumal jsem tam jedine u Naples Corkscrew Swamp Sanctuary, nicmene nikdo z parku o zadne masozravce nevedel. Ale k videni tam je plno jinych zajimavych rostlin a biotopu. Napriklad nejvetsi puvodni les Cyprise bahenniho Taxodium distichum

Obrázek

Nejvice masozravek a to spirlice a D.filiformis je vice na severu, kolem Mexickeho zalivu. A pak dole v Everglades zase vodni bulinatky. Ale neni to takove beztarostne brodeni v bazinach jako u nas, protoze tam jsou vsude aligatori, kterych je tam fakt pozehnane, vzhledem k tomu, ze podlehaji prisne ochrane, se celkem premnozili. Nemluve o jedovatych hadech.

Obrázek

O U.foliosa jsem referoval zde: viewtopic.php?f=3&t=1197&p=9025&hilit=foliosa#p9025

Preji hodne zazitku a prirodnich kras :) Florida je uzasna

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Masožravé rostliny na přírodních lokalitách

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina