Právě je stř říj 24, 2018 4:43 am

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Masožravé rostliny na přírodních lokalitách

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vzpomínky na léto
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 10:06 pm 

Již dlouho se tu neobjevily fotky z nějákých lokalit masožravých rostlin. Mám tu nějáké fotky z loňského roku, proto se tu s vámi o ně podělím. V létě o prázdninách jsem podnikl dvoudenní výlet do Jizerek na kole, navštívil pár rašelinišť a večer přespal na druhé (nepočítaje polské Jizerky) nejvyšší hoře Jizerských hor, na Jizeře 1122 m n.m. , která je zajímavá i přírodní rezervací Prales Jizera. Já nocoval na zatravněné části vrcholku a výhled byl nádherný. Bylo to zrovna v období, kdy prolétal kolem Země velký meteorický roj, takže se bylo na co koukat.

Obrázek Obrázek

Ráno před rozbřeskem mé kolo putovalo již dál směrem k horské osadě Jizerka 850m n.m. Zastihl jsem ji při překrásné ranní mlze a při příjemných čtyřech stupních, zatímco v 1100 m n.m. bylo 13°C. V tomto mrazivém údolí nezřídka padají teploty pod bod mrazu i ve vegetační sezóně! Slunce mě přivítalo až na vrcholu Bukovce. Odtamtud vedly moje kroky zpět údolím Jizerky až k cílené Vyhlídkové louce. Tam už sluneční paprsky začaly prohřívat chladný vzduch a já se mohl rozplývat nad krásně orosenými rosnatkami okrouhlolistými. Rostly tam rosnatky všech velikostí od malých semenáčků až po dospělé kvetoucí kusy. Byly to dva krásné dny strávené v přírodě a společnosti rašelinišť, hor a lesů.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Masožravé rostliny na přírodních lokalitách

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina