Právě je pát říj 19, 2018 11:45 pm

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Fotografie masožravek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Katastrofa 2013
PříspěvekNapsal: ned čer 02, 2013 1:34 pm 

tak dneska ráno mě čekalo ve skleníku strašné překvapení. po půlnoci dneska jsem kotroloval stav ve skleníku a hladina vody se sice pomalu zvedala, ve skleníku jsem stál normálně v keckách. dopoledne kolem 10 hodiny je situace katastrofální. hladina vody 44 cm nad podlahou, téměř všechny láčkovky a heliny utopené pod hladinou pár jsem jich zatím vůbec nenašel. nejhorší je že stále prší a ještě do nic pršet dále má :(

stará fotka jak to vypadá bez vody
Obrázek
a raní smutné překvapení
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

hotl přírodě se nedá poručit. jenom nechápu ten poměr. spadne cca 110 mm vody a hladina vody ve skleníku vyletí o cca 75 cm :(

Předmět příspěvku: Re: Katastrofa 2013
PříspěvekNapsal: ned čer 02, 2013 2:30 pm 

Nebydlím sice u vody, ale mé čerstvě založené rašeliniště (cca 3 týdny staré) dostává pěkně na pr***. Udělal jsem mu pevný dřevěný okraj, abych zamezil prorůstání plevele - přičemž hladina rašeliny byla cca 15cm pod horním okrajem dřevěného rámu. Hladina se zvedla a zvedlo se hezky všechno (tak jak jsem čekal), jenže hladina se stále zvedá - rašelina přetéká, kytky jsou vyplavené, některé jsem sbíral normálně ze země (z vody) i půl metru od rašeliniště a některé menší rostliny jsem ani nenašel. Ach jo. Tady pár fotek:

Jenom pár fotek z nového rašeliniště ..popisky jsou na fotkách

PříspěvekNapsal: ned čer 02, 2013 4:04 pm 

Je mi líto toho vytopeného skleníku , ale podobný problém se stal aji u mě rašeliniště bylo uplně vytopené.Ostatně máš ale nádhernou Nepenthes jacquelinae.

PříspěvekNapsal: ned čer 02, 2013 5:34 pm 

Taky jsem byl zkontrolovat své měsíc staré rašeliniště. Bydlím v Trutnově na kopci - řeka Úpa se na předměstí vylívá z břehů a mé rašeliniště je tak - tak - v prohlubni pro výsadbu D.intermedia (dosud nevyklíčila) je už skoro bahýnko, ale okolní "vyvýšené" břehy jsou "jen" silně podmáčené - taky hraje roli to, že je umístěné ve svahu a rybníková fólie je ustřižená zároveň s okolním terénem a tak přebytečná voda může skrz ty zaražené kůly odtékat pryč. Zátěžový test povodní bude asi úspěšný - jsem zvědav na zátěžový test tropickými suchy :?

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Fotografie masožravek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina