Právě je pon čer 18, 2018 2:51 am

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Fotografie masožravek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: In vitro
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2007 7:36 pm 
Administrátor

Kříženec mé celočervené formy ( "Royal red" x "All red" ) a robustní červené formy "A" od Mirka Srby:
Obrázek

N.fusca ( výsev semen Kamil P. ):
Obrázek

D.gigantea ( Michal K. ):
Obrázek

N.gymnamphora - ( výsev semen ). Nějak mě zlobí, ale třeba tak má v in vitro vypadat :?: :
Obrázek

H.neblinae ( výsev semen Richard P. ). Docela roste, jen ta řasa, která se mi dostala na médium kazí estetický dojem. Už jsem zkoušel několikrát přesterilizaci, ale je snad nezničitelná :( :
Obrázek

D.regia (Michal K.) - no tak takhle kdyby rostlo všechno, tak by to byla paráda:
Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2007 8:49 pm 
Moderátor

Gratulace! Na koleně a v kuchyni.... Jsi kouzelník, Miloši! :wink: K.

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

Předmět příspěvku: In vitro
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2007 10:38 pm 
Moderátor

Moc hezky se na to kouká, ale asi to stálo opravdu hodně práce a času. Tak hodně úspěchů.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2007 11:29 am 
Administrátor

Žádná kouzla, žádné čáry. Sice jsou vánoce, ale na tohle nevěřím :)
Bez lamináru a přesné váhy to sice jde, ale nikdy to samozřejmě nebude takový, že by se tím dal zásobovat obchod ( nelze přesně odměřit hormony, nelze zajistit sterilitu prostředí bez lamináru > nutnost použít nějaký biocid v médiu > pomalejší růst explantátů ).
Jelikož používám v podstatě hotová média jako Orchimax nebo Murashige & Skoog atd. tak to časově náročné není.
Tak hodinku trvá namíchání média a jeho sterilizace v papiňáku a pak druhej den tak půl hodinky sterilizace semen včetně přípravy ster. roztoků, proplachu ve sterilní vodě, případně H2O2 s následným výsevem.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2007 3:45 pm 

Je to opravdu srdcelaskající pokoukání!Vám,když víte jak,to tak zvláštní nepřipadá.Já to beru fakt jako "kouzlení".Nejvíc mě dostala do kolen ta Heliamphora a D.regia.To je drobeček. :D Přeji Vám hodně podobných úspěchů!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2007 11:25 am 
Moderátor

Miloši, abych pravdu řekl, tato oblast je pro mě naprosto španělskou vesnicí, ale i z mého laického pohledu mi přijde, že to je paráda. Třeba se k tomu po přestěhování také jednou dostanu. A přece nemusí jít o zásobování obchodů! Stačí, když ti něco zbude pro mě!
:lol:
V každém případě to je opravdu paráda a některé výrazy, které jsi tu použil mi naprosto nic neříkají. Jednou se snad k tobě dostanu, abych to viděl z blízka.

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2008 6:39 am 

Miloši fakt super! Vařit teda umíš! Kouzelník první třídy! Neuděláš nám někdy přednášku v Olmiku - Vaříme doma! Třeba se přidá i Kamil s pořadem - Vařím vše!
Klobouk dolů paráda!

Ing. František Malý
......mým životem jsou Pindiculy!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2008 1:59 pm 

Fantastické!! Určitě bych se chtěl připravit a v krátké budoucnosti zkusit něco pro sebe vyprodukovat. Určitě je to cesta jak pečovat o vzácnější semena nebo i rostliny.
Zajímalo by mě kde je možné získat podrobné informace. Snad to někdy uvidím i na vlastní oči.

Předmět příspěvku: dotaz
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2008 2:10 pm 

Poved se mi taky na plotně v kuchyni první výsev orchidejí Masdevallia veitchiana a Dracula pholeodytes. Obzvlášt u té drákuly to považuju za úspěch, protože se mi povedlo oselfovat asi až dvacátý pátý květ.
Ale mám dotaz na přítomné. Syn už přestal baštit výživy, takže se mi nedostává výsevních nádob na nový výsevy. Nemáte typ na něco podobného na trhu? Nechci baštit každé ráno výživu k snídani. Ani tu broskvičkovou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2008 8:06 pm 
Administrátor

Ukázka variability mucholapky po křížení dvou forem - obě variety pochází ze stejného semeníku. Vyrostlo mi dokonce i pár žlutých forem, foto pošlu později - nepodařilo se mi je zatím moc dobře nafotit.

Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 14, 2008 6:37 pm 

Opravdu skvělá práce, vynikající výsledky. Gratuluji !

Předmět příspěvku: Re: dotaz
PříspěvekNapsal: pon srp 25, 2008 7:42 pm 

MilanP píše:
Poved se mi taky na plotně v kuchyni první výsev orchidejí Masdevallia veitchiana a Dracula pholeodytes. Obzvlášt u té drákuly to považuju za úspěch, protože se mi povedlo oselfovat asi až dvacátý pátý květ.
Ale mám dotaz na přítomné. Syn už přestal baštit výživy, takže se mi nedostává výsevních nádob na nový výsevy. Nemáte typ na něco podobného na trhu? Nechci baštit každé ráno výživu k snídani. Ani tu broskvičkovou.

No mě to naštěstí nevadí a občas si nějakou přesnídávku dám. Dokonce i před přítelkyní musím nějaké ty skleníčky schovat, jinak by mi to vše snědla :lol: Jinak sem také zkoušel sehnat nějaké jiné vhodné nádoby, ale moc sem nepochodil. Teda nádoby k dispozici by byly, ale pořád vyjde levněji si koupit výživy i kdyby jste je měl třeba vykydat...
Krom sklenic z přesnídávek tedy používám ještě klasické "erlenky" - viz. odkaz níže. Na trhu jsou ještě k dostání i různé plastové nádoby. Jenže ty které se dají sterilizovat jsou o takových rozměrech, že se nevlezou do papiňáku. Menší se zase pro změnu sterilizovat nedají a tak jsou jen na jedno použití - ionizování je drahé...:roll:

http://www.laboratorni-potreby.cz/banky ... rokohrdla/

Předmět příspěvku: Re: dotaz
PříspěvekNapsal: pon srp 25, 2008 10:11 pm 
Moderátor

MilanP píše:

Milane, mám doma nashromážděno asi na 3 desítky cca 100 ml skleněných lahviček od infuzních roztoků. Možná by se ti hodily.

Předmět příspěvku: Re: In vitro
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 7:55 pm 

Ahoj
Dlouho se v tomto tématu nic nedělo a proto se ptám jestli médium , které je vhodné pro mucholapky je vhodné i pro rosnatky. Z ebay mám objednané médium speciálně namíchané pro mucholapky , ale pro rosnatky tam nebylo. Jinak mám ještě dotaz. Čím sterilizujete list mucholapky neno rosnatky?

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Fotografie masožravek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina