Právě je úte čer 19, 2018 4:10 am

Obsah fóra » Nemasožravé rostliny » Jiné rostliny

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bonsaj
PříspěvekNapsal: stř lis 11, 2009 9:30 am 

Dobré dopoledne,
zahájila jsem svůj několikátý pokus v pěstování bonsají. Pokaždé jsem je umořila a teď se obávám, že mířím stejnou cestou. Rostlinku mám tak měsíc, je na světlém stanovišti, kde slunce svítí (pokud svítí, což poslední dny nehrozí), v místnosti je cca 20 stupňů, zálivku má co týden. Přesto staré malé lístky opadávají a nové jsou přerostlé obludy. Jak zamezím padání lístků? Může to souviset s pouhou aklimatizací? Jak zamezím růstu těch obludně velkých listů? :D Chci pěkné malé lístečky a hustou korunku stromku. Děkuji za každou radu!

Předmět příspěvku: Re: Bonsaj
PříspěvekNapsal: stř lis 11, 2009 1:27 pm 

Mno Bonsai je běh na dlouhou trať.

Nejdřív by bylo dobré napsat co za stromek to vlastně máš.

Pokud jsou nové listy zdravé a substrátem nic neleze tak bych se o kztku nebal.

U spousty druhu to co popisuješ může být reakce na aklimatizaci, co se týká velkých listu tak by se to mělo časem zlepšit nebo by šly vyštípat, ale to budeš moct řešit až zjara kdy bude po aklimatizaci a bude vitálnější.

PříspěvekNapsal: stř lis 11, 2009 1:55 pm 

Za slovem bonsaj se skrývá moc informací. Jak napsal wlofy nejdříve si ujasni co máš za druh z toho vyplyne technika pěstování. Pokud sis ji pořídila v nějakém obchodním řetězci máš nejspíš fikus a je tu další zásadní problém. Na 99% pochází rostlina z Holandských velko pěstíren kde se ve velké míře používají retardanty (jestli jsem to napsal špatně tak mě prosím opravte) ty mají za úkol právě zakracovat letorosty tak že je jeden list vedle druhého a to může mít i vliv na jejich velikost,nádherně je to vidět na kupovaných ibišcích kde koupená rostlina je nepřirozeně konpaktní a po čase kdy tyto látky nedostává se vrátí ke svému původnímu rozvolněnému růstu a všichni si myslí že má málo světla a čouhne. Jiná skupina těchto látek zase pozastavuje kvetení, určitě jsou i další látky v této skupině :cry: .Zdenek.

PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 11:02 am 

Většina bonsajových fíkusů podle mě lidem moc nejde. Chtějí světlo, nepřelévat. boční osvit u skla není ideální. Dost často usychají.....jistě ve skleníku jedou, ale doma...
Ono proč dělat bonsaje v pokoji, když se dá bonsajisticky vyblbbnout s domácími druhy venku? Nejhezčí jsou stejně jalovce, borovice, modříny, japonské palmatum javory, buky, habry a td. Nějaké stromečky se dají získat z lesa, a dopěstovat. Tímto způsobem (yamadori) vzniklo hodně kvalitních bonsají v Japonsku.

PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 12:32 pm 

Já si koupila Jerlín - Sophora prostrata 'Little Baby' Je to bonsaj už sama o sobě je to roztomilý malý stromeček, ale chová se jako velký strom...např. teď má prostě listopad:-):-).... Nijak jsem ho netvarovala a asi ani nebudu, budu jen zastřihovat...Má sám od sebe zajímavě kladené listy a jeho pidi-velikost je myslím dost zřetelná na fotce s rukou..:-)
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 2:42 pm 

Hmmm, no vida, Podle pana googla má i pěkné květy. Fajné...

PříspěvekNapsal: pon lis 16, 2009 9:57 am 

Já si pořídila Barbadorskou třešeň. Ale je z OBI, takže tím by se vysvětlila ta velikost listů. Na ty svoje zatím nepodařené experimenty si říkám, že stromky z OBI budou nejlepší. Asi to bude sedět i s tou aklimatizací, protože roste, jen se zbavuje starých listů. Takže vlastně vypadá jako všechny moje předešlé bnosaje...oškubané koště s přerostlými listy.No nic, budu asi muset počkat, až se aklimatizuje a poctivě ji za druhým listem zastříhávat. Snad zase bued vypadat nějak k světu.

Obsah fóra » Nemasožravé rostliny » Jiné rostliny

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina