Právě je ned dub 22, 2018 7:35 pm

Obsah fóra » Nemasožravé rostliny » Kaktusy a sukulenty

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kde se stala chyba?
PříspěvekNapsal: pát črc 11, 2008 10:05 am 

Ahoj přátelé,
nevím, jestli jsem zde na správném místě k í pomoci s kaktusem, ale vidím, že nejsem jediná, kdo má k masožravkám i kaktusy(nebo obráceně :D ), tak snad se někdo povolaný najde. Jeden můj kaktus letos nějak neprosperuje, přitom se nic neměnilo a shodou okolností je to jedinec, který u nás žije už od dob, kdy se nikdo v rodině o kaktusy nijak nezajímal a prostě tu nějak byl a vypadal ok. Posledních pár let se je snažím pěstovat tak, jak se má, a některé mi i kvetou. Tento, o kterém si myslím, že se jedná o nějaký Echinopsis, sice moc neroste, co se velikosti týče, ale každý rok se objeví chlupatá poupata, která ovšem nikdy nepřesáhnou velikost 1cm a taky nikdy nevykvetou :(
Letos chudák nějak "zhubnul" a navíc zfialověl na straně u okna. JE nasnadě, že za to může sluníčko, ale zároveň to nedává moc smysl, protože ten kaktus je na stejném okně (západ) kam až moje paměť sahá, a nikdy mu to nevadilo. Přikládám pár fotek ze všech stran, je tam vidět jak je dvoubarevný a i jedno to poupě. Měl by někdo nějakou radu? Díky moc, PavlaObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Předmět příspěvku: Re: Kde se stala chyba?
PříspěvekNapsal: úte črc 15, 2008 7:25 am 

Ahoj,

Tvuj kaktus je značně dehydrovan. Vypada to, ze se chudak mozna neprobudil po zime. Kazdopadne potrebuje nutne vodu. Nez ho ale zalijes, tak ho vyklepni z kvetniku a zkontroluj koreny, pokud na nich najdes nejakou "belavou vatu", pak je to znamkou, ze Tvuj kaktus celou zimu vysavaly korenovky. Dalsi moznost je, ze kaktus byl prelity a koreny mu odehnily a nema ted cim prijimat vodu. Az zkontrolujes koreny a pokud budou dobre, kaktus zasad do noveho substratu a tyden mu jeste dej na zatazeni ranek na korenech. Pak ho zalij teplou vodou (45-50C). Az se kvetnik napije, prebytecnou vodu vylej. Pak by se kytka mela zacit postupne "nafukovat", jak bude pit vodu. Pokud bude nejaky problem s koreny, tak jeste napis a nafot jak to vypada.

http://rosnatky.cz
http://lithops.cz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv črc 17, 2008 8:45 pm 

Ahoj,
díky moc za diagnózu. Také se mi zdálo, že nemá vodu, tak jsem zalívala,ale žádná změna. Včera jsem ho teda vyklepla z květináče, a kořeny má a docela dlouhý a hodně, ale vypadaj suše, jak jinak :( Objevila jsem asi i něco jako tu bílou vatu, ale opravdu titěrné množství na jdenom až dvou konečcích, a vůbec to nevypadá jako kořenovka v knížce, což samozřejmě nic neznamená. Taky nevim jestli nevidim duchy :? Je teda pravda, že každý rok postupuju stejně a zatím se vždycky na jaře naafouknul normálně, takže v tom asi bude něco jiného. Sice jsem to nafotila, ale nevim, kde je kabel od foťáku, takže hned jak to zjistim tak to sem dám.
Jak mám tedy postupovat dál? Díky moc, Pavla

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 20, 2008 6:46 pm 

Podařilo se! Mám fotky, a asi tam opravdu něco bílého je, je to tam vidět lépe než naživo. Takže pokus o přiložení, už druhý.
Obrázek Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 7:37 am 

Ahoj Pavlo,

no vlnatek tam moc nemáš, ale ty kořeny jsou v háji, většina je už suchých, takže bych je od konce začal krátit, až se dostaneš na živou tkáň. Tam bych krácení ukončil, zány bych zkusil zasypat pudrových stimulátorem (AS-1), týden nechat zaschnout rány a pak kaktus posadit na mírně vlhký substrát, jestli bude mít ještě sílu pustit nové kořeny. Je nutné ho kontrolovat, aby se zakořeňování nezvrhlo v další rozvoj hniloby nebo plísní.
Držím palce

Paaja píše:
Podařilo se! Mám fotky, a asi tam opravdu něco bílého je, je to tam vidět lépe než naživo. Takže pokus o přiložení, už druhý.
Obrázek Obrázek

http://rosnatky.cz
http://lithops.cz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 9:26 pm 

Děkuji, zítra jdu shánět stimulátor :-)
Pavla

Obsah fóra » Nemasožravé rostliny » Kaktusy a sukulenty

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina