Právě je pát kvě 25, 2018 12:24 am

Obsah fóra » Obecná témata » Kompost

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VAMR - "anketa" II.
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2008 8:54 pm 

Omlouvám se Honzovi a Radkovi, že obcházím uzamčení diskuse založením tohoto appendixu... Pro úplnost týká se to Honzou otevřeného tématu: http://forum.masozravky.org/viewtopic.php?t=643 Už včera jsem měl napsaný svůj komentář, pak jsem ho smazal ale přeci jen si sdělení neodpustím.

Honzo, myslím si, že se vůbec nemusíš omlouvat za to, že se ptáš "Co PŘESNĚ A KONKRÉTNĚ vadilo zakladatelům a prvním členům CCPS na A v Darwinianě, že to dalo vzniknout nové společnosti?". Naopak takový dotaz chválím. Myslím si, že je to zcela legitimní dotaz, který by si měli položit všichni, kteří v Darwinianě zůstali a angažují se ve prospěch "jednotného týmu".

Promiň, že Ti tu nikdo neposkytnul konkrétní odpovědi. Všichni, kteří se snažili vloni upozornit a napravit mnohé levárny jsou už marným bojem vyčerpáni a po založení společnosti nové to už ani není jejich starost. Odchod zkušených a profesionálních pěstitelů a lidí, kteří přípravovali Trifida a zajišťovali další věci nikoho z CCPS nepálí, spíše vedení Darwiniany by se mělo zamyslet. Dobře Ti odpověděl Kamil Pásek, zeptej se Michala Rubeše na archiv všech věcí, které smazal, zamaskoval a zatajil. Ostatně Michal Rubeš sám nabízí, že když mu zaplatíš tři piva a večeři v restauraci Thrakia, vše Ti vysvětlí. Jeho odpověď na tvou otázku by mohla být bezpochyby zajímavá. Například k tématu proč se vloni neuskutečnil připravený letní kurz jsem zaznamenal ze stran MR tři různé, verze. Ani jedna z nich však neodpovídala skutečnosti.

... zkus si třeba vyžádat vysvětlení bývalého šéfredaktora Trifida, RNDr. Pichla. Je to člověk, který se časopisu velmi fundovaně věnoval přibližně dva roky a když redakci opustil vydal příslušné prohlášení. Jsem přesvědčen, že dokument je k dispozici i v SR Darwiniany ovšem za autenticitu bych ruku do ohně nedal...

Co se týče VAMRu pak je to opět o těch samých lidech a jejich přístupu. Jak sám píšeš, obdobnou encyklopedii má na svém webu řada lidí a spolků. Konec konců i já mám na svém webu postupně se rozrůstající VASR (Velký atlas Srbovo rostlin), ve kterém si může svobodně plavat kdo chce jak chce (nach deutsch wasser). Nicméně nikdo netvrdí o své encyklopedii, že bude nejlepším zdrojem informací o MR, která předčí všechny dosavadní zdroje a přinese i řadu nových funkcí. V jednu chvilku jsem měl VAMR na hrbu já, snažil jsem se nastavit VAMR tak, aby byl na úrovni skutečných vědeckých bioinformatických databází se kterými pracuji a to proto, aby byl s těmito databázemi kompatibilní a našel podporu (třeba i grantovou) u odborné veřejnosti jak naší tak v zahraničí. Byl jsem však označen za blokátora projektu a zaznělo i stanovisko, že jsem odmítnul vyplňovat karty ke kytkám. Na místo toho teď máme naprosto tuctovou encyklopedii, jakou můžeme vidět i na jiných webech. Jediný rozdíl je však v tom, že karty jsou plné chyb a jsou na úrovni stránek některých náctiletých členů Darwiniany. Když se někteří zkušení a sečtělí pěstitelé pokoušeli na tyto chyby upozornit, byli označeni za nepříjemný hmyz. Již více to neudělají. Tedy: trojkombinace úvodních proklamací, přístupu řešitelského týmu a tristních výsledků je důvodem ostré kritiky, která se na tento projekt snáší.

Víš, občas se mě někdo ze zahraničí na situaci v čr zeptá. Já jsem dalek toho vysvětlovat nejrůznější žabomyší detaily. Stačí odpovědět otázkou "Proč Darwinianu opustilo několik desítek lidí (většinou zkušení a profesionální pěstitelé), aby založili společnost novou"? Proto si myslím, že Tvůj úvodní dotaz je v pořádku, nemusíš se za něj omlouvat a svým způsobem je tato otázka odpovědí na sebe sama.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2008 9:26 pm 

Mirku, děkuji. Takovouto odpověď jsem hledal. Nic k tomu už dodávat asi nebudu, Tvá odpověď mě "naplnila" a leccos už mi je jasné. Děkuju!!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 8:41 am 

Jedna jediná odpověď rozumného člověka vydá za sto "prohlášení" skupiny lidí
:lol:
A to i navzdory tomu, že je to názor "pouze" subjektivní ...

I já děkuju !

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 11:54 am 

Dobrý den!Můj názor asi opravdu patří v dnešní době jen do kompostu,ale já se opravdu nestačím divit oběma "stranám"jak se nechávají velmi rozumní lidé strhnout a co vše se dá "semlít" kolem obyčejného pěstování kytek.Na rovinu vůbec celému problému ohledně celé kauzy nerozumím a ani nikdy neporozomím(asi ani nechci).(Nyní nemyslím pouze toto vlákno,ale celé"Vymezení mezi CCPS a D).Nebýt MR mým koníčkem asi bych se vykašlal na všechny takovéhle společnosti(v současnosti jsem v D. a nikdo mi nic špatného neudělal ani od CCPS).Jen jsem prostě znechucen některými lidmi v obou společnostech a v zásedě mně celý stav mrzí!!!Konkrétní věci asi nemá cenu psát,beztak by to byl nezáživný a zbytečný čas.Asi trochu zmatený,ale zmatení jsou jistě i ostaní obyčejní pěstitelé!Omlouvám se všem za Váš čas!
Filda
PS:Nevíte někdo jestli orchidejáři,citrusáři nebo zahrádkáři mají takovéhle vztahy mezi sebou?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 11:57 am 

Pro Fildu: Ano

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 12:11 pm 

Filda píše:
PS:Nevíte někdo jestli orchidejáři,citrusáři nebo zahrádkáři mají takovéhle vztahy mezi sebou?

Orchidejáři už ne - rozdělili se :wink:.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 12:39 pm 

Právě jsem dostal od Saši dokument, který pro "D" psal pan RNDr. Pichl, jak psal Mirek. Po přečtení už lecčemu rozumím a nestačil jsem se divit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 12:40 pm 

Paráda, vždycky jsem snil o tom, že se z Hospody přesunem do Kompostu.

Dejf: Nevím o tom, že by se orchidejáři vlivem vzájemných sporů ROZDĚLILi a vznikly dvě společnosti. Ty jo?
Pokud je mi známo, byl pražský spolek za normalizace formálně připojen k brněnskýmu. Ale to nijak nesouviselo se vztahama. Teď jsou tu dva spolky (protože je to logický - kdo by z Prahy jezdil každej měsíc na přednášky do Brna a obráceně). Brno dělaj našáci, v Praze zase není o temperátní orchideje zájem.
Nebo se pletu?

Filda: Mluvíte jako oživlé svědomí. Věřím, že jste si dal všechna fakta dohromady, než jste napsal první příspěvek na toto forum. Nikdo vám přece nebrání, pokud jste členem Darwiniany vstoupit i do CCPS, anebo jen přispívat na toto forum.
Zkuste ale něco podobného napsat na forum Darwiniany, a nezapomeňte vynechat řetězec písmen CCPS, ta se totiž z tamního cenzurovaného fora mažou.

Za sebe můžu říct, že jsem rád, že jsem vstoupil do společnosti, v jehož představenstvu sedí lidi, kterých si vážím z osobního i z pěstitelského pohledu. Neprovozují šmírování soukromých správ, neprovozují cenzuru, nepřistupují k jednání s
řadovými masožravkáři s elegancí a grácií lapiducha, neprovozují virtuální mentorství. Co je ale hlavní, pěstují masožravé rostliny a něco o nich vědí.
Do jiné společnosti bych nevstoupil, tady nejde o peníze, ani o informace. Jde mi o sounáležitost. Tolik můj subjektivní názor.

PS: ještě jsem se nesetkal s názorem, který by byl jiný než subjektivní.

Jinak špatné vztahy jsou určitě i mezi stolními tenisty, sběrateli střevlíků a pivních plechovek. Svět je totiž pestrej a lidi různý jsou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 1:22 pm 

Filda: Mluvíte jako oživlé svědomí. Věřím, že jste si dal všechna fakta dohromady, než jste napsal první příspěvek na toto forum. Nikdo vám přece nebrání, pokud jste členem Darwiniany vstoupit i do CCPS, anebo jen přispívat na toto forum.
Zkuste ale něco podobného napsat na forum Darwiniany, a nezapomeňte vynechat řetězec písmen CCPS, ta se totiž z tamního cenzurovaného fora mažou.

Sakra(jsem správně v kompostu protože nadávám),já ani neumím používat tohle forum,tak že se omlouvám,jestli se má odpověď objeví úplně nikde jinde!
Děkuji za odpovědi i za názory.Chci se zeptat proč to ve foru D.mažou,protože jsou to zlí "výlupkové" se Stalinskými metodami(pardon,zrovna čtu jeho životopis),nebo mají důvod.To jsou pro mně dva naprosto rozdílné důvody.Pro upřesnění opakuji ,že jsem sklamán lidma i z D.protože jejich chování minimálně v zde v kompostu mi přijde řekněme poněkud nepochopitelné(minimálně bych se nenechal do takových hovorů vůbec vtáhnout).Naopak znám (některé osobně,některé od vidění,některé virtuálně) lidi z obou společností a považuji je za pohodové.Prostě tomu vůbec nerozumím(vidím např.bývalé kolegy z kterých jsem mněl poci,že jsou kamarádi,jak jsou nyní každý na jiné straně barikády,nebo lidi kteří zvedli D.z nuly na současný stav jak jsou obviňováni z pochybných praktik a pod)Jak se v tom mám vyznat?
Já vím zase zmatené,ale tohle téma je tak obsáhlé,že mám problém držet nit.Raději budu končit,neboť mne napadá,že zrovna takové moje příspěvky mohou přilévat zbytečně olej do ohně.
Filda

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 1:38 pm 

Není nad pěknej středeční flame, ale můžu vás ujistit, že na nepravidelný pivko s náma chodí i členové Darwiniany a sedí dokonce na stejné straně stolu. Zrovna tak by mohli jezdit i na výlety za vzácnýma kytkama, kdyby ovšem oznamka Výletů nebyla od počátku z rozhodnutí lidí ze SR Darwiniany mazána.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 1:59 pm 

Milan má pravdu,chodí s námi na pivko a na vejlety by asi taky rádi,ale moc to nejde,vývěsky mizí jako sníh na jaře,většinou rychleji.

Filda:obávám se,že většina lidí,kteří D.zvedli z nuly už tam nejsou.Na "současný stav" ji někteří nechali klesnout,o vzestupu bych nemluvil.Ale to je opět subjektivní......škoda,že nepamatujete lepší časy,kdy to byla prima partička,i takové bývaly.
Zkuste se jako Honza Cvrček zeptat na některé věci,o kterých tu mluvil Mirek i na "druhé straně",budete se asi divit :lol:
P.S.se stavte na pivko nebo co pijete,to se vám bude líbit,to se každým líbí,proto to opakujem :lol: :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 2:17 pm 

[quote="Saša Sjatkovský"]Milan má pravdu,chodí s námi na pivko a na vejlety by asi taky rádi,ale moc to nejde,vývěsky mizí jako sníh na jaře,většinou rychleji.

Dobrý den!
Nejprve se chci všem omluvi,při zkoumání sekce Hospoda jsem narazil na spoustu věcí a tak nemá cenu se o nich bavit znova.Co se týká stavu D.,tak si pamatuji dobu kdy nefungovala vůbec(možná 5 let,musel bych se doma podívat), a její vzestup(Web,výstavy)a ať se to někomu líbí či ne ten vzestup začal příchodem Rubešových(i když nemohu soudit kdo to opravdu rozjel)
Pivko piju a moc rád,výlety do přirody pořádám sám pro sebe(zatím) a jsem bohužel časově strašně zaneprázdněn.
Ještě jednou se omlouvám Filda

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 2:21 pm 

Pro Fildu: toto téma je v "Kompostu", protože jsem ho zde založil. Podle mého soudu se tady zatím nikdo fekálně nevyjádřil, ale je to appendix k jinému tématu, které už v Kompostu bylo a radši bych se tím už vůbec nezabýval. Problémy, kolem kterých se tu chodí nejsou problémy moje. Odchod zasloužilých členů si musí zodpovědět vedení Darwiniany samo před sebou popř. před svojí členskou základnou. K tomu abych mohl pěstovat masožravky na úrovni sobě vlastní Darwinianu nepotřebuji. Podstatné je zázemí, které mi poskytuje moje rodina a moje pracoviště. Za sebe bych tuto debatu ukončil, odkážu se znovu na to co jsem napsal na začátku tohoto vlákna a co jsem napsal sem:

http://forum.masozravky.org/viewtopic.php?t=521

P.S. Petr má pravdu - já jsem o Rubešových kdysi prohlásil, že jsou takový oheň Darwiniany - dobrý sluha...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 2:41 pm 

Rád bych zde ještě vysvětlil jedno (protože jsem to omylem neudělal na začátku): Toto téma, na které Mirek udělal II. část, jsem založil poprvé proto, že mi právě začaly docházet některé věci, když jsem úplně do mrtě prohlídnul tohle fórum. Můj první příspěvek, kterým jsem toto založil, byl napsaný docela neohrabaně a myslím si že určitě vyzněl "špatně", proto jsem ze začátku nedostával příliš uspokojivé odpovědi. Poté, co naspal Mirek svůj příspěvek, jsem je dostal a nyní jsem již zcela uspokojen.
Proto i já zde, stejně jak napsal Mirek, na tomto tématu končím. Již nemám co řešit a odpovědí a důkazů se mi dostalo a hlavně všechno proběhlo naprosto v klidu, což je také výborné :) . Díky všem.

Honza

Předmět příspěvku: Trocha odlehčení ...
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 3:54 pm 

A já hodím takový svůj malý off topic :P.

Já nikdy v žádném spolku pěstitelů nebyl. (pozn. autora: no ono taky u mé osoby není moc s čím vstupovat a co nabídnout). O podstatě problémů a sporů mezi špičkami Darwiniany, které vyústily až do založení naší masožravkářské společnosti, pramálo vím a řekl bych že v podstatě jen tady z fora. A tady si jako řadový člen, nezatížený problémy vedení společnosti uvědomuji, že není nad tu sladkou nevědomost. Hlavu mám čistou a radost z toho, že jsem členem té naší společnosti. Je tu spousta fajn lidí (např. Radek Kastner - ten má i své perníčky, Mirek Srba, Saša, pan doktor Liška a spousta a spousta dalších) a jediné co mne na této společnosti štve a vedení by s tím mělo jistě něco udělat, páč si myslím, že je to dost zásadní problém, že ty pivní dýchánky a různá dosti zajímavá školení, by se měly také někdy uskutečnit blíže k naším krásným Českým Budějovicům :D. Já si myslím, že ani velký cestovatel Franta Havlíčků, by jistě proti nebyl :P.

Hau a s pozdravem ať vám to dobře roste, jsem skončil 8).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 5:02 pm 

Ahoj, řádění této i předchozí SR Darwiniany sleduji už od jara minulého roku, takže o tom mám docela obrázek, musim říct, že jsem rád, že už jsem to s D víceméně zapíchnul.
Nemá to cenu vůbec řešit, ale jestli chce někdo plné informace, může utratit prachy za večeři a tři piva, jak píše Míra.
Jsem rád, že vznikla společnost plná aktivních lidí, kteří o masožravkách něco vědí a nejsou to diktátoři, kterým jde jen o to komandovat ostatní i když do toho sami nemají co kecat.

A ještě pro Honzu Cvrčka: Nemám do toho co kecat, ale divím se, že sis o VAMRu neudělal obrázek už dávno. :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř črc 09, 2008 5:37 pm 

Aloha!
Ano Marku, tohle jsem taky zapomněl vysvětlit, proč se tu na to vlastně ptám a chci zjistit ty nekalosti, když na VAMRu dělám. Tak tedy: já jsem pouze fotograf a dodavatel fotografií zároveň. O obsah se nestarám, karty nevyplňuji a VAMR prozatím beru jako poměrně obsáhlou fotobanku. To říkám na rovinu.
Fotografie dodávám taky proto, že jednak mě o to tenkrát v počátcích někdo požádal, jestli mám fotky toho a toho a od té doby posílám, ale hlavně: rád si fotím vzácnější i hodně vzácné MR a z těch fotek nemám takovou radost, pokud si je tutlám pro sebe. Proto to tam mrskam jako Baťa cvičky, aby z toho také něco měla i veřejnost a nejen já.
Tolik na vysvětlenou.

Obsah fóra » Obecná témata » Kompost

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina