Právě je úte pro 11, 2018 3:32 am

Obsah fóra » Obecná témata » Kompost

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VAMR - "anketa"
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2008 7:01 pm 

Zdravím všechny pěstitele a přátele MR,

mám takový dotaz, respektive by mě zajímala jedna věc:

Co vám, členům CCPS, na VAMRu přesně vadí, že je tolik kritizovaný? Nerad bych zde viděl odůvodnění "protože jsou v něm chyby a nedostatky". To už tu bylo a je, navíc to podle mě není vůbec ten pravý důvod. Chyby dělá každý a dělají se všude (někde jsou chyby doslova osudové, že (lekářství...)!? Dopousud jsem nesyšel jediný opodstatnělý racionální důvod k této kritice!
Zajímalo by mě to ne proto, že bych chtěl vyvolávat zase nějaké spory, to chraň Bůh!!! Zajímá mě to protstě ze zvědavosti.

Rád bych zde napsal jednu úvahu:
Vždyť kdejakou připitomělou internetovou encyklopedii má kdejaký blbec a nikdo proti tomu neřekne nikde ani popel. Takoví se nechávají na pokoji. Tak proč zrovna tento projekt se kritizuje ze strany nové společnosti pěstitelů MR?! Proč tolik kritiky? Vždyť pokud to není věc CCPS, může to být CCPS úplně šumák, ne? To samé se týká ostatních věcí Darwiniany, např. VH. Proč v jednom kuse tolik krititky, když se to CCPS netýká?

S tímto mým dotazem souvisí další. Co PŘESNĚ A KONKRÉTNĚ vydilo zakladatelům a prvním členům CCPS na A v Darwinianě, že to dalo vzniknout nové společnosti? DOPOSUD JSEM OPĚT JAKO VE VÝŠE UVEDENÉM PŘÍPADĚ NESLYŠEL JEDINÝ PŘÍKLAD, JEDINÝ KONKRÉTNÍ DŮVOD, co tenkrát tolik vadilo!

Předem děkuji za názory a doufám, že se to obejde bez jakýchkoli roztžek, narážek a nadávek. Není to myšleno jako provokace, je to z mé strany jen zájem "proč".

S pozdravem
Jan Cvrček

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2008 8:02 pm 
Moderátor

Toto fórum není fórem CCPS a proto názory na všechna vámi uvedená témata jsou názorem jednotlivců, kteří nechť si na fórum píší, co uznají za vhodné, je to jejich osobní vyjádření, obraťte se tedy případně přímo na ně.

Za CCPS nevidím jediný důvod se vyjadřovat a ani tak neučiním. Neznám jediné oficiální vyjádření naší společnosti namířené proti Darwinianě (což se o ní říct nedá, ať už jde o ČR nebo zahraničí).

Od té doby, co i naši členové (někteří) pochopili, že nemá smysl zabývat se kostlivci ve skříni, je nám celkem fajn, zvláště pokud si děláme svoje.

Co přesně vadilo zakladatelům CCPS, tehdy řádným členům Darwiniany na činnosti, případně přístupu některých lidí bylo na fóru D umístěno. Ani já osobně ani nikdo další nemáme potřebu se do loňského léta jakkoliv vracet a přehrabávat poštu, jednou je to historie a za další to jen brzdí a otravuje a navíc fórum není místo, kde je možno cokoliv vysvětlovat nebo rozumně diskutovat, byť si to mnozí myslí nebo mysleli (včetně mě).
Tolik poprvé a doufám, že zároveň i naposledy k tomuto tématu z mé strany.

Mějte se a ať se vám daří.

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2008 8:18 pm 

Děkuji Vám, asi oprvadu nemá smyls vracet se zpět. Jen mě to zajímalo, tedy PROČ se dějí tato tvrzení viz výše), např. ještě PROČ JE VAMR OZNAČOVÁN JAKO NEODBORNÝ A NEODBORNÝM ZŮSTANE..., PROČ JSOU LIDÉ ZE "SR "D"" OZNAČOVÁNI TAK JAK SJOU OZNAČOVÁNI, ATD. Prostě si stále nedovedu nějak poskládat souvisloti, které té situaci předcházeli.

Takže jestli můžu někoho z moderátorů poprosit, tohle vlákno SMAŽTE, asi to nikam nepovede. Ještě by se tu opravdu něco mohlo rozhořet, a to bych moc nerad.

Honza Cvrček

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2008 8:22 pm 

Honzo,
pokud to skutečně chceš vědět, proč se prostě nezeptáš sám příslušných lidí? Některé z nich znáš přímo osobně, s jinými není problém se spojit elektronicky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2008 8:27 pm 

Ahoj Stáňo, máš naprostou pravdu, udělám to. Obecně už ael asi pláču na špatnym hhrobě, co :roll: . Jinak posílám Ti SZ.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2008 5:55 am 
Moderátor

Pane Cvrčku, já už se k tomu za svou osobu taky nechci a nebudu vracet. Pokud vás to zajímá, požádejte laskavě pana Rubeše, ať vám předá archív VŠECH příspěvků z fóra DW od minulého srpna-září, které raději smazal, protože se to DW nehodí. Pak si v tom můžete počíst a udělat si objektivní názor sám. Tam všechny důvody které máte zájem slyšet najdete. Jinak jste pouze "obětí" názorů a cenzury jedné strany - a stejnými argumenty a slovy to zde i prezentujete.

K VAMRu se vyjadřovat také nebudu, je to výsledek "kvalitní" práce autorů samých. Škoda slov a času.

Téma přesouvám do kompostu, kam patří.

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2008 9:26 am 
Moderátor

Pane Cvrčku, Kamil Pásek myslím vystihl situaci velmi dobře a nasměroval Vás k informacím, které potřebujete. Vaše "neinformovanost" či "dezinformovanost" je důsledkem cenzury na foru Darwiniany, se kterou (pokud je mi známo) rovněž souhlasíte.
Základem pro Vaši lepší informovanost by rovněž mohlo být poznání, že CCPS se nikdy nevyjádřila kriticky vůči Darwinianě. Cílem CCPS není nikoho hanět. Vy však (stejně jako vedení Darwiniany) nepochopitelně zaměňujete soukromé názory některých pěstitelů s vystupováním CCPS. A v tom je možná ta chyba.
Tak a teď můj osobní názor na VAMR? Vlastně jste si na prvních řádcích svého úvodního příspěvku odpověděl sám - když jsem v prvních tzv. kompletně zpracovaných kartách objevil řadu chyb, přestal jsem jej prakticky číst, od té doby jej považuji za nevěrohodný, tedy nepříliš kvalitní zdroj informací. Několik lidí (např. Ing. Jan Flísek) věnovalo celkem dost času upozorněním na konkrétní chyby, špatné či polopravdivé formulace. Jejich snaha však byla "včas" zachycena cenzurou a příspěvky s návrhy oprav promptně mazány. I to je podle mého názoru signál, že VAMR a jeho strůjci příliš neuvažují o tom, že by mohli sami dělat chyby (i já si myslím, že každý může chybovat) a nemají snahu svůj projekt vylepšit.

Ale dost už povídání, za sebe jsem Vám toho řekl až dost, zatím jsem už mohl odvozit pár koleček na stavbě nového rašeliniště. Tak se jdu raději chopit krumpáče.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2008 10:14 am 

Děkuji všem za odpověď a jestli můžu poprosti, smažte toto téma. Nikam to už nepovede a byla to chyba z mé strany. Proto se všem omlouvám, jestli jsem tím někoho nějak "zasáhnul". Ani jsem si nevšiml, že zde na fóru je už v sekci Zajímavé odkazi na internetu také téma VAMR.
Další odpovědi tedy myslím že už nejsou třeba.

P.S: rád bych se slušnou formou ohradil prti tvrzení, že s cenzúrou souhlasím. Nesouhlasím. Mě samotnému bylo několik příspěvků smazáno... Než tou cenzurou, dalo by se to určitě řešit jinak. Ale mnoho lidí tohle určitě nepochopí a nebude mi to věřit, protože jsem člen "D" a jeden z fotografů VAMRu (není myšleno jako urážka, ale jako fakt :!: ).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte črc 08, 2008 1:26 pm 
Moderátor

U nás nemažeme, pokud nejsou porušena pravidla fóra nebo pokud nesouhlasí všichni přispěvatelé daného vlákna (mimo snad vláken nabídka/poptávka).

Takže pro vás můžu toto téma momentálně maximálně zamknout.

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 9 ] 

Obsah fóra » Obecná témata » Kompost

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina