Právě je úte led 23, 2018 11:05 am

Obsah fóra » Obecná témata » Kompost

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Co se podle vás doopravdy stalo na kozisti?
1. Všechna semena posbírali členové jistého tajného společenstva pro utajený záchranný program. 4%  4%  [ 1 ]
2. Semena posbíral a sežral ziskuchtivý hmyz. Bez povolení. 22%  22%  [ 5 ]
3. Semena posbíral člověk, kterých chce z jejich prodeje financovat stavbu pomníku masožravé Janě. 17%  17%  [ 4 ]
4. Všechna semena se odpařila mimozemskou aktivitou. 13%  13%  [ 3 ]
5. Nic se nestalo, všechno je jak má být. 9%  9%  [ 2 ]
6. Semena si odeslaly samotné rostliny do semenné banky na výhodný úrok. 35%  35%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 23
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Masožravé zprávy z rádia Jerevan - co se stalo na Kozisti
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 8:27 pm 
Moderátor

Zaručená zpráva o tom, co hrozného se stalo na Kozišti, aneb jak to skutečně bylo.

Dne 14.08.2010 v 14:07 uveřejnil v internetovém vysílání naší oblíbené stanice tiskový mluvčí jedné masožravé společnosti šokující zprávu následujícího znění:

Zdar,
tak jsem se dozvěděl, že tak 2/3 semeníků na Kosišti jsou v jedné výšce sestřihané nůžkama.

Jsou dvě možnosti. Buď se teď někde na trhu objeví velké množství semene tučnice české, nebo to je prostě jen sabotáž.

V každém případě bude příští rok na Kosišti mnohem méně semenáčků, než by tam mohlo být.
Svinstvo... !

Tolik citace. Podívejme se však na tuto zprávu důkladněji, abychom lépe pochopili to, co nám tím autor chtěl vlastně říct.
Jako první hypotéza se nabízí to, že někdo opravdu tyto semena posbíral. Toto by byl ve své podstatě hanebný čin a pro tuto možnost hraje to, že se tato lokalita stala takříkajíc provařenou, zejména poté, co jistá „společnost“ začala s „péčí“ o tuto lokalitu. Pravidelné společenské schůzky medializované na internetu, za účelem údajného managementu lokality, zapříčinily to, že desítky lidí, z nichž mnoho se jistě o přesnou lokaci s někým dalším podělilo, nyní přesně vědí, kde ona situovaná lokalita leží.

Mluvčí společnosti, si toto riziko dobře uvědomuje, a proto je tato hypotéza v zápětí dementována:

Tahle lokalita se stala známou už před mnoha lety. Myslíš to tak, že díky managementu se tam dostalo hodně lidí? Tak se podívej na záznamy z akcí na Kosišti a spočítej si, kolik lidí to je. Další věc je, že většina z nich už o umístění lokality stejně věděla. Nově seznámení s polohou Kosiště za celou dobu odhadujeme do deseti. Jenže bez nich by to tam vypadalo úplně jinak. Jim vděčíme za to, že ty kytky se tam tak rozrostly a že se jim daří.

Navíc reakce lidí, kteří tam nechali kus práce, tě snad přesvědčí, že oni si Kosiště devastovat nebudou.

Mimochodem, trochu jsme tady na vechtru počítali. Střízlivým odhadem zmizelo asi 200 semeníků. V jednom semeníku je asi 100 semínek. To máme 20 000 semínek. Jedna porce je asi 10 semínek. To máme 2000 balíčků. Kdyby se prodávala jedna porce za pouhých 20 Kč, tak je to škoda za 40 000 Kč.

Není to jako sbírat borůvky a prodávat je u silnice. Semínka tučnice české se v přírodě sbírat nesmí. Je to zvlášť ohrožený druh. Navíc jejich nepovoleným sběrem se zasáhlo do jejich vývoje. A to se taky nesmí.

Takže někdo se tu nezákonnou činností obohatil velmi střízlivým odhadem o 40 000 Kč. No a to je trestný čin.

To udělal někdo, kdo má kontakty a ví jak se takového množství semínek se ziskem zbavit.

Tady jde o velké peníze. Nedovedu si představit, že by někdo z pomocníků, kteří na lokalitě pomáhají, to udělal.

Aha, odvracíme pozornost, tak odsud vítr vane. Tady jde opravdu o velké peníze!!! Závist vždycky zabere. Hypotéza druhá, tedy zní, že někdo zlý posbíral semínka pro svůj profit. Nechtěl škodit, jen chtěl vydělat. Jistě to byl člověk nadmíru pečlivý, neboť ustříhat nůžkami ve stejné výši asi 200 semeníků, dá neobyčejnou práci a vyžaduje již jistou zručnost a trpělivost. Ale i toto je jistě možné, zvláště pokud má v této činnosti roky praxe. Navíc musí mít smysl pro pořádek, neboť sbírá jen podél vyšlapaných cestiček, dále ani krok. Velmi pravděpodobné!

Pakliže se tak stalo, máme zde někoho, kdo má nyní k dispozici, asi 20000 semen. Už nyní je sáčkuje do 2000 balíčků (a bude to dělat i následující týdny), aby s nimi mohl zasytit trh. Aby to mohl udělat, tak kromě moře času, musí mít i kontakty, to je jasné! Bezpochyby to však bude kouzelník, neboť udat a prodat takovéto množství semen v situaci, kdy o ně nikdo nestojí, bude chtít malý zázrak! Ale pozor, tady jde o velký kšeft, tak proč by to nebylo možné!

Kdepak se asi takové množství semen bohemiky objeví? A objeví se vůbec, když už jsem to tady tak rozmáznul? Rozhodně to pro toho zloděje teď bude větší adrenalin.
Když se taková semínka rozešlou po normálních porcích světovým distributorům, nikdo na nic nemůže přijít.
Nechme se překvapit
Mimochodem, tady se prodávají zhruba za 10 Kč za semínko. Podle tohoto ceníku je to tedy krádež za asi 200 000 Kč.

Být zlodějem, tak objedu pár zajímavých lokalit a mám vyděláno. Pohodový život.

Sakra, tady někdo bude mít hodně pohodový život! Že vás to hned nenapadlo, prosbírat pár lokalit a je hned vystaráno. Až tedy na to, že tato úvaha je pitomost na druhou, protože tato semena jsou téměř neprodejná. Ale to je pouhý detail, který mluvčímu poněkud unikl. Tato semena prostě nikdo nechce, a potvrdí vám to každý, kdo je legálně prodává. Že by to přece jen, nebyla aktivita nějakého sběrače? Nabízí se hypotéza třetí: semeníky odkousal nějaký hmyz. Bingo! Asi jsme trefili hřebík na hlavičku!

Michle jak výš nechybím skoro na žádném kosišti a na lokalitu jezdím i vícekrát do měsíce, takže mám docela slušný přehled o tom se tam děje. Netvrdím že si někdo pár semeníků neodnesl ale při návštěvách lokality v době květu a zrání semen ,jsem si všiml ze naprostá většina stonků je nakousaná a nebo zcela překousaná,zbytek stonku s květem nebo semeníkem ležel vedle.Takže pachatele bych nehledal mezi dvounožcema ale v říši hmyzu. Zdenek.

Na dobře přístupných místech, kam vedou cestičky, jsou květní stvoly ustřihané v jedné rovině a nic vedle neleží. Semeníky zbyly jen na několika menších místech, které nejsou tak na očích. Mám svědectví dvou lidí. Tohle má na svědomí zloděj.

Ho, ho, ho, na hmyzáky mi nešahej! Tato hypotéza se však jeví, jako ta nejpravděpodobnější a mnoho z nás, kteří známe přírodní lokality si mohlo všimnout, že ta semena a květní stvoly prostě hmyzu jedou. Nic ale nemůže přesvědčit našeho mistra a znalce přírodních lokalit. Musel to být určitě nějaký zloduch či sabotáž, kdepak (ne)přátelský hmyz!

Taky mně mohlo napadnout, že si to někdo vztáhne na sebe, nebo hned vidí konkrétní lidi. Je přeci jasné, že pokud někdo sebere tolik semen, tak musí vědět co to je, k čemu to je a jak se toho se ziskem zbavit. To nebyl amatér. Avšak nemusí to být komerční pěstitel. To jsem přeci nenapsal! To je překroucení toho co píšu. Rozhodně do toho netahám nějakou společnost. Nebudu se omezovat v projevu jenom proto, že si to někdo může takto účelově vykládat, protože má na mně pifku a co udělám je podle něj od Ďábla.

Mnohým jsou práce na Kosišti trnem v oku. To je bez diskuze. Na možnosti sabotáže trvám, i když je to podle mne méně pravděpodobná záminka. Spíš to může být taková druhá moucha jednou ranou. Znám lidi, kteří to už dělali. Fakt nemáme mezi pěstiteli samé svatoušky. Bohužel. A jejich nenávist je opravdu zaslepující, jak jistě víte.

Čtěte pozorně co napsal Zdeněk. Nepotvrdil ani nevyvrátil to, že někdo semeníky ukradl. Jen vyslovil teorii, že to mohl být třeba hmyz. Ať ji konzultuje s Jardou Neubauerem, to je jeden z těch, kteří ustřihané stvoly viděli. Druhého nebudu jmenovat, pokud sám nebude chtít, nechci mu udělat zle u některých masožravkářů, kteří nesnesou něčí spolupráci s arwinianou. Ale jedno je jasné, brouci nesežerou semeníky jen v dobře dostupných místech a nenechají za sebou čistě odstřižené květní stvoly v jedné výšce.

A že je silné kafe vypočítávat, kolik to je peněz? Proč? Jen ať lidi vědí, že tohle není žádná klukovina, ale kriminální čin. Krádež semen je prostě "dobrý byznys", létají v tom velké, i když špinavé, peníze.

Promiňte mi tento emotivní příspěvek, ale když někdo nechá tolik práce na záchraně cenné lokality, tak to jinak dopadnout nemůže.

Tak už je to tady! Sabotáž a krádež! Kriminál pro hmyz, který nám ničí naše společné úsilí. Anebo lépe, smrt americkým broukům a komerčním imperialistům! Dejte si klapky dolů z očí, už to konečně vidíte?!?

Tolik z aktuálního vysílání rádia Jerevan. Ti kteří mají Filipa, však také mohou pátrat po původu této zaručené zprávy a okolnostech jejího vzniku. Zkusme pominout načasování, tedy že už je to mnoho týdnů poté, co semena dozrála, vysypala se a semeníky se skoro rozpadly, a že si touto informací z nás jen prostě dělají srandu. Mohlo to být také tak, že někde u vražedné kombinace piva a smažených bedel (?), v podroušeném stavu, někdo něco plácl a někdo další to rychle pustil do éteru. Pak už asi nešlo couvnout. (….Omacal jsem ta vemena… Cože, jaká zmizelá semena? Jo, ve městě. Fakt, dvěstě? Dej to na net! Hned? Jo, teď!) Anebo se tak po třetím pivu zrodil plán, jak někoho lehce pošpinit a k tomu se tato historka velmi hodila. Anebo si sami pracanti při poslední akci pokosili ty květní stvoly sami, a teď to jen potřebovali nějak zamaskovat. To by byl trapas, kdyby se to provalilo!

Jak to však ve skutečnosti bylo, se asi už nikdy nedozvíme. Jako obvykle, rádio Jerevan nemá žádné důkazy a ověřené zprávy, jen jistá „svědectví“ z „první“ ruky a plnou hubu řečí. Kdo chce, ať tomu věří, my s rozumem si myslíme své.

Ať už to bylo nakonec jakkoliv, tyto zprávy z rádia Jerevan mě asi nikdy nepřestanou bavit. A to je na pěstování rostlin a některých lidech tak bytostně spjatých s tímto koníčkem, to hezké!

Předmět příspěvku: Re: Masožravé zprávy z rádia Jerevan - co se stalo na Kozisti
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 6:41 pm 
Moderátor

Kamil Pásek píše:
Ať už to bylo nakonec jakkoliv, tyto zprávy z rádia Jerevan mě asi nikdy nepřestanou bavit. A to je na pěstování rostlin a některých lidech tak bytostně spjatých s tímto koníčkem, to hezké!

...ale že se nám zase ředitel Jerevanu rozjel...jsem rád že neklamal a vytáhl své staré oblíbené evergreeny...jo, vlastně on ani jiné neumí....
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku: Re: Masožravé zprávy z rádia Jerevan - co se stalo na Kozisti
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 6:11 am 
Moderátor

Starého psa, prostě novým kouskům nenaučíš. :D

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 7:59 am 
Administrátor

Taky myslím, že tolik semen nikdo neprodá. P.bohemica ač je naším endemitem , tak není ve světě vůbec žádaná. A přepočítávat to na peníze a ještě dle aktuálního ceníku semenné banky D mi připadá hloupé. Semena mají zdarma a ta cena je jen jakýsi manipulační poplatek za nabalíčkování + profit, takže s reálnou cenou semen to nemá nic společného. Skutečná cena těch semeníků se prostě stanovit nedá a cena 200 000Kč je hodně velký nesmysl ( to si asi pletou skutečnou cenu s možným ziskem hodně šikovného obchodníka, který by ovšem při takovéto zručnosti nechodil krást semeníky na koziště, ale spíše by šel prodávat supermoderní hrnce důvěřivým důchodcům ) .
Ještě mě napadá, zda to neobešel pan Studnička, nebo někdo z agentury a nenasbíral si jen pár semeníků, pro nějaký svůj další projekt kolonizace nějaké další lokality tučnicí českou.

PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 5:42 pm 

Třeba do Čečelic u Mělníka, kde byla tučnice česká s tučnicí obecnou a teď chybí....

PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 6:06 pm 
Moderátor

No asi se už bohužel nedozvíme, co se ve skutečnosti stalo.

Jisté je, že pokud měl někdo podezření, že došlo k nějakému nelegálnímu sběru, nebo byl dokonce svědkem této události a viděl čerstvě pokosené semeníky, pak byl povinen okamžitě podat trestní oznámení na neznámého a nebo známeho pachatele. Pokuď tak neučinil, pak si zřejmě nebyl sám jistý, a nebo to je všechno úplně jinak. Mezi námi, vytáhnout toto po tolika týdnech a medializovat to, asi nejen mě přijde minimálně zvláštní a bohužel staví svědky této údálosti do pozice spolupachatelů.

Očividně je to však další virtuální kauza, kterou pan Rubeš vytáhl, bez toho aniž by měl jakékoliv důkazy. Asi i to o mnohém svědčí.

Obsah fóra » Obecná témata » Kompost

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina