Právě je čtv črc 24, 2014 9:04 pm

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Taxonomie, fyziologie, anatomie

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nektar láčkovek
PříspěvekNapsal: čtv srp 07, 2008 11:47 am 

Nevíte někdo, čím je podmíněno množství produkovaného nektaru u láčkovek? Záleží na druhu, nebo pěstebních podmínkách?
Moje volně pěstované láčkovky produkují nektaru tolik, že je to až obtěžující...láčky jsou celé olepené, nektar ukapává na parapet a podlahu...Zatímco vitrínované druhy nemají skoro žádný nektar, nebo jsou úplně suché..Nevím jaké je to v skleníkových "chovech"...
Jakou máte zkušenost?

Fotky těch "venkovních":

ObrázekObrázekObrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv srp 07, 2008 12:02 pm 

Tý brďo Šárko,napadá mě to stáčet,kvasit,pálit a pít pod názvem "Láčkovkovice" :lol: Zamlouvám si první demijonek :twisted:

Pro kolegy jazykově vybavené:"Jámala licha,patláma,patláma i paprťála,chánua chánua,džalala piskurty i paprťála." :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv srp 07, 2008 12:12 pm 

Perfektní, je vidět, že Šárka už dávno není žádný začátečník. Já mám láčkovky v akvárku a s množstvím nektaru nemám
problém. Srdečně zdravím Šárku.
V.K.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv srp 07, 2008 12:41 pm 

Mi takhle butálně nektaruje palma, Washingtonia.Listy jsou komplet zabalené v nektaru.... a nejhorší je že to je na koberci , stolíku, mno všude!!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv srp 07, 2008 1:06 pm 

Šárko, mám podobné zkušenosti s ventratou. Když jsem ještě neměl na nepky vitrínu, pěstoval jsem ventraty volně u severního okna. Teklo z nich skoro jako z té tvé. Teď když už vitrínu mám, všechny nepky jsem tam nastěhoval a teď když se na ventraty dívám, jsou úplně bez nektaru. Něco v tom asi bude, jenže co...?:?:?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv srp 07, 2008 1:34 pm 

Pro Sašu: "Patláma patláma..žbluch" :twisted: ....a kdoví, určitě by z toho bylo něco dobrého, protože cukernatost má ten nektar vysokou...
Normálně jsem to i ochutnala(z čerstvé, mouchama neolezlé láčky :roll: ) Je to jako hustý sirup....

Děkuji za pochvalu a také zdravím p. Kmoníčku!!! :D

Ono to není problém v pravém slova smyslu, no když nakapou na zem , tak to po nich vytřu...(láčky jim kvůli tomu stříhat nebudu :lol: ), ale je to zajímavé, co je nutí tak "MEDOVAT"....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv srp 07, 2008 1:51 pm 

Já ochutnával nektar špirlice, to je teprve lahůdka :wink: ! Jako med :P ... :? škoda že je mám tak málo produktivní, stáčet to ještě nemůžu. Ale nemuselo by být špatné namazat si třeba chleba se sarraceniovým nektarem (nebo láčkovkovým).

...heh... už jsem jak Číňani, nebo kdo to konzumuje plněné láčkovky místo paprik

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv lis 13, 2008 2:31 pm 

Já mám taky N. ventrata ale malou a ta má taky hodně nektaru. Pak mám asi ještě jednu ventratu, ale nevím to jistě a ta má toho ještě víc. Možná to je ventrata, ale má takové obústí vepředu rovné a vzadu takové "špičaté". Nevíte někdo jestli se fakt jedná o n. ventrata????

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob úno 28, 2009 1:28 pm 

ja mam tiez ventratu a nemam ani kvapku aj ked neni v akvriu no mozno je to tym ze je nad radiatorom :( :( :( :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2009 2:11 pm 

Pokud se trochu zamyslíme nad tím kde rostliny pěstujeme a jaká je jejich možnost "chytit" si nějakou kořist tak je na to poměrně jednoduchá odpověď.

Byt nebo skleník : otevřený prosto s možností chytit a nalákat nějakou kořist, poměrně stabilní teplota bez přímého a blízkého působení světla=>rozptýlené světlo, nízká vlhkost,

Vitrína : většinou uzavřený nebo polouzavřený prostor s malou možností nalákat nebo ulovit nějakou kořist, většinou stabilní teplota, ale větší než v bytě a nebo ve skleníku, s umělým osvětlením, které vydává velmi silné světlo a hřeje=>koncentrované světlo, větší vzdušná vlhkost

podle mého názoru je to dáno možností kořisti a v první řadě zdrojem světla, dále se na tom podílí v vzdušná vlhkost a teplota

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2009 8:51 pm 

Hmmm, tak této úvaze moc nerozumím....Domníváš se, že kytka ve vitríně pozná, že stejně nemá šanci nic moc chytit a tak se prostě nesnaží? Podle mne by, jako hladová , měla vytvářet ještě více nektaru, aby si nalákala hmyz a přiživila se tak... :wink: A s tím světlem mi to také moc nesedí, neboť mám sice některé kytky přímo na parapetě , ale na přímém slunci ( zmiňovaná ventrata a "gentle")...Takže světla mají dost...
Spíše bych to viděla tou vlhkostí...a větráním.... :?: :D 8) Důvod by mne stále zajímal....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2009 9:04 pm 
Moderátor

Také jsem nepochytil obsah.

Ale jinak stručně řečeno - záleží prostě jen na podmínkách, v jakých je rostlina pěstována, nikoliv na tom, zda je někde zavřená nebo ne a už vůbec ne na tom, že si prostě řekne, že ve vitríně nic nechytne, tak na co se snažit...
:wink:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Taxonomie, fyziologie, anatomie

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina