Právě je sob lis 17, 2018 9:38 am

Obsah fóra » Obecná témata » Hospoda: hovory o všem jiném

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výlet na Karlštejn II
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 2:37 pm 

Bude v neděli 24. února na dosud neznámou lokalitu. Neznámou proto, že jsme se ještě nedohodli. Proto jsou vítány smysluplné návrhy (ne od šesti do Podskalský). Mám první návrh, a to Brdský hřebeny. Ale klidně uvítám procházku s geologem, protože bych se davide něco rád přiučil.
Zatím jdu já, Otakar, Dejf a Prdelka.

Předmět příspěvku: Re: Výlet na Karlštejn II
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 2:54 pm 

Jsme na docela stejné vlně, taky jsem myslel spíš od Práglu na jih než na sever a dokonce mě napadly i ty Prdy. V Jincích, byli trilobiti (pokud vím, byl tam dost rozšířený Ellipsocephallus - to je skoro jak Cephalotus :D ), ale nikdy jsem tam nebyl a sedimenty středních Čech vůbec neznám (v Jeseníkách se to asi furt měnilo, až tam zůstaly jen přeměněné horniny a uhlí je taky jiné). Ale něco si o tom přečtu, abych mohl odpovídat na všetečné otázky mladých, skoro dvouletých, biologů.

Tak jo, s Prdama souhlasím. Uvítal bych (asi nejen já), kdyby jel někdo, kdo to tam dobře zná.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 2:54 pm 

Jejda já měl takovou chuť s Vámi jít, že jsem se dokonce podíval na rozpis jak pracuji a mám zrovna denní :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 3:06 pm 

To zní velmi dobře,dáme poradu a ozvu se,trilobita jsem live ještě neviděl :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 3:08 pm 

Byla jsem tam minulé léto.Bylo tam hezky.Krásná krajina,v okolí Jinců dvě celkem známá naleziště.Ale strážný anděl Prdů se na mě vyprd a nenašla jsem nic,i když snaha byla velká.Rány do šutrů musely být slyšet po celém oudolí.Moc vám přeju aby jste byli úspěšnější než já!Ale výlet to byl hezký.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 3:10 pm 

Ptám se tedy nešlo by to posunout na ten další víkend? Mám vždycky jeden pracovní a jeden volný....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 3:47 pm 

Ahoj,
jestli chcete hledat zkameněliny, tak nepoužívejte kladivo, tak nic nenajdete. Paleontologové sbírají "chcípliny" ze sutě. To jsou fosílie krásně vypreparovaný povětrnostními vlivy.

Martin

Naposledy upravil Martin Faměra dne úte úno 12, 2008 5:40 pm, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 4:44 pm 

Martin Faměra píše:
Ahoj,
jestli chcete hledat zkameněliny, tak nepoužívejte kladivo, tak nic nenajdete. Paleontologové sbírají "chcípliny" ze sutě. To jsou fosílie krásně vypreparovaný počasím.

Martin

Martine,
díky za radu, ale má zkušenost je taková, že z cca tisíce vzorků nerostů, co jsem nasbíral, jsem našel tak maximálně dvacet. Zbytek jsem "těmato rukama poctivě vykutal". Jak je to u zkamenělin, to nevím, ale předpokládám, že podobně. Suti bývají většinou dost přebrané a každý kámen stokrát převrácený. Jiné to bylo po odstřelu na šachtě, tam se v těch přesličkách hrabali maximálně krytolebci - teda dokud to byly přesličky - a to z jiných důvodů :D . Kladivo berem a basta 8) .

Jo, a zjistil jsem, že Jince mají trilobita Ellipsocephallus hoffi dokonce i ve znaku. Kdybyste to tam někdo znal a věděl, kde jsou ty lokality, tak dejte, prosím, vědět. Zkusím něco najít v literatuře, ale nevím, nevím. Nebojte, nejedeme tam s bagrem, ani trhavinou (i tak se sbírají nerosty). Ničit lokality budem až na kytkách - první na řadě bude Medník :oops: !!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 5:38 pm 

Ahoj,
to je v pohodě, nechtěl jsem radit. Jen jsem reagoval na předchozí příspěvek. Taky vím, že nerosty je třeba brát kladivem, ale fosílie se většinou "vypreparovat" kladivem nedají (ortocerové vápence, korálové vápence,...). Někdy to samozřejmě po dobrém nejde a kladivo se použít musí. Po akci určitě podejte zprávu s fotodokumentací nálezů, určitě se rád podívám :-).

Zdraví Martin

P.S. Několik lokalit je přímo v okolí Jinců.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 6:06 pm 

Martin Faměra píše:
Ahoj,
to je v pohodě, nechtěl jsem radit...

Martine,
já to nemyslel, jako vážné odseknutí :roll: a poradit si klidně nechám. A geol. kladivo jsem měl sebou, i když jsme jeli na kapradinku (asi abychom ji mohli vykopat). Navíc jako správní ochránci přírody jezdíme autem, takže to uvezem :D a myslím, že ti trilobiti jsou v břidle a ta se po "letech" bere docela dobře.

Zkameněliny se většinou preparují až potom doma. Odkrývájí se kousek po kousku. Ale nikdy jsem to nedělal, pouze u minerálů.

Že to je přímo u Jinců vím, ale ocenil bych něco jako křížek v mapě nebo souřadnice GPS. Ale je to jedno, myslím, že se jedem hlavně vyvětrat, zbytek už bude jen jako bonus.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 6:23 pm 

Já to jako odseknutí nepochopil :wink: . Ty břidlice jsou výjimečný (ale musí být navětralý). Jinak kladivo samozřejmě s sebou. Teď momentálně vyšla mapa: Významné lokality centrální části Barrandienu. Je dostupná na www.barrandien.cz. Kolem Jinců jsou lokality 25, 26, 27 - vyznačené v mapě značkou. Lokalita č. 26 Jince- PP Vinice je hned naproti nádraží ČD v Jincích. Dále pomůže při vyhledávání např. heslo "jinecké kambrium". Já to znám trochu spíš kolem Berouna.

Martin

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 6:47 pm 

Nešlo by to tedy posunout o víkend? :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 8:15 pm 

Dejf: na lokalitách s Ellipsocephalama už jsem sbíral, to by problém nebyl. Jinak můžem dát Skryje, takže zase Křivoklátsko. Jo, to je dobrej nápad. Dáme ty Skryje? V těch Jincích mně trochu prudí ten vojenskej prostor.
Jakub Fišer: odložit to nemůžu, máme dost nabitý víkendy. Počkej na Výlet na Karlštejn III.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 8:18 pm 

Dejf: ve Skryjích jsou trilobiti krásně rezavý, v lese můžem potkat Vyčítala a jsou tam hezký panoramata a žádný vojáci. Do těch Jinců tě klidně vezmu jindy

Naposledy upravil MilanP dne stř úno 13, 2008 7:57 am, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 8:57 pm 

Hm tak díky....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 9:42 pm 

Martin: Ten odkaz je pěkný, díky.

On není až tak problém sehnat ty velké lokality, o Vinicích jsem čirou náhodou věděl i já a jsou i v turistické mapě, spíš jsem myslel nějaké menší a zajímavé výchozy jineckých vrstev, kde se dá něco najít.

Milan: Se Skryjema souhlasím, je mi to fuk. A hoffíky z Jinců stejně mám doma - akorát jsem je nenašel sám. Ve Skryjích jsou pro změnu Ellipsosephalus vetustus a germari a dost jiných trilobitů a různých prvohorních potvor.

Ale dalo to práci se vyznat v těch Tvých dvou příspěvcích, no zvládnul jsem to.

Tak shrnuto podtrženo - neděle 24.II. jedeme do Skryjí, tam to vysbíráme a půjdem se ještě někam projít. To zní docela dobře. Už se těším. Domluvte se (Saša s Milanem) kde bude sraz a Milana s Otíkem zase vyzvedem v Řevnicích (sáčky sebou), viděl bych to zas tak na tu osmou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 8:00 am 

Jakub: nebuď smutnej. zkus příště navrhnou jinej termín. Automaticky jsem počítal s účastníky prvního výletu, ostatní mají samozřejmě dveře dokořán. Uznej ale, že pracovat o víkendu je proti všem zásadám slušného chování:-)
Dejf: jsem to zeditoval, omlouvám se. Překecej ještě Pikoše.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 9:07 am 

Luxus domluveno,nakonec o těch Skryjích jsme se bavili už minule.Myslím,že by se tam dalo najít i něco jinýho,než jen zkameněliny,uvidíme,co na to počasí.My nic nemáme,takže s tím počítám a byl bych zase v 9 hod v Roztokách u trafiky nebo máte jinej návrh??Tentokrát pojedeme oba,snad to konečně klapne.
A vy ostatní,přidejte se,je to fakt bezva relax,chodit v přírodě pindat a plundrovat :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 9:10 am 

Sraz dáme v půl desátý před Rozvědčíkem. Souhlas? z Roztok je to ještě kus.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 9:16 am 

ok sem tam jak na koni,mají ještě zavřeno,tak se tam bude dobře parkovat.....kde dáme gábl??Znáš tam nějakou hospodu ve Skryjích??Vim tam o 2....ale netušim,jaká je tam kuchyně a úroveň.....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 9:23 am 

Mimo výlet: Až pojedete na výlet do Jinců, tak dejte vědět, je to za kasárnama (pokud ještě stojí) nahoru do kopce a přehrabávat břidlu. Kladívko jsem neměl, ale cosi jsem našel! No je to sice vojenský prostor, ale pokud se budete dobře krýt :D a nikdo Vás nechytne a na nic nešlápnete což na cestě nehrozí. Tak pohoda! Vašim výletům Zdar!

Ing. František Malý
......mým životem jsou Pindiculy!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 9:52 am 

Pár let jsem tam nebyl, normální putyka s kulábrem, televizí a hotovkama. Ujde.
Zkusím zavolat Radkovi, třeba nám Rozvědčík otevře:-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 10:06 am 

Nebo může vzít Saša konečně ty řízky, vezmu vařič, uděláme kaši ze sáčku... když jedem na ten tramp :?: To byl vtip.

Pikoš je v práci, to jste se domluvili nějak blbě - dokonce jsem od něj zjistil, že v sobotu 23. hraju, ale snad budu v neděli použitelný, dám si Kofču, protože když ji miluješ, není co řešit :D.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 10:13 am 

Franta: před pár lety jsme tam absolvovali rozhovor s bdělým strážným, který se nedá veřejně publikovat. Nechci snižovat kredit Armády ČR, člena Severoatlantické smlouvy, nebo jak se to jmenuje.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 11:52 am 

Ok tak dobře....příště mi to snad klapne....

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Obsah fóra » Obecná témata » Hospoda: hovory o všem jiném

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina