Právě je úte dub 23, 2019 1:02 am

Obsah fóra » Obecná témata » Fórum

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pravidla diskusního fóra: MASOŽRAVÉ ROSTLINY
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2007 3:50 pm 
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: čtv pro 20, 2007 8:48 am
Příspěvky: 577

Pravidla diskusního fóra: MASOŽRAVÉ ROSTLINY

1. Toto je fórum provozované Českou společností pěstitelů masožravých rostlin (CCPS o.s.). Fórum spravují zkušení moderátoři ustanovení CCPS, podle těchto pravidel. Ti také mají odpovědnost za případné zásahy na fóru. Provozovatel fóra může být podle zákona odpovědný za obsah fóra a proto mají orgány CCPS pravomoc, prostřednictvím moderátorů, zasahovat do zpráv (upravovat je, případně část anebo celou zprávu odstranit), pokud odporují zákonu anebo oprávněným zájmům CCPS.

2. Toto fórum je bezvýhradně otevřeno VŠEM přátelům a obdivovatelům masožravých rostlin bez rozdílu. Může ho využívat podle libosti každý, kdo má zájem a kdo se zaregistruje. Slouží ke komunikaci s kolegy, vznášení dotazů, lze na něm publikovat fotografie nebo inzerovat své rostliny a akce.

3. Následující příspěvky jsou nepovolené a budou odstraňovány bez varování: reklamní nabídky netýkající se tématu fóra, dále pak vulgární, hanlivé, rasistické, sexistické a jinak urážlivé a obtěžující příspěvky. Příspěvky technicky neodpovídající požadavkům, tradicím a struktuře fóra, příspěvky rozbíjející úpravu a strukturu fóra, příspěvky ztěžující a zpomalující načítání fóra ostatními uživateli (např. nepřiměřeně veliké a neupravené fotografie, fotografie nevložené preferovanou službou, přílohy neupravené a optimalizované pro snadné a rychlé načítání internetovými prohlížeči, odkazy na externí stránky, fotografie a přílohy, které svým načítáním způsobují cokoliv výše uvedeného apod.) Osobám, které opakovaně toto pravidlo poruší, bude zablokován přístup.

4. Drobná inzerce je pro členy (soukromé osoby) fóra bezúplatná. Drobnou inzercí se rozumí jednorázová nabídka nebo poptávka omezeného množství položek (rostlin, semen, pomůcek k pěstování), která se dále neopakuje. Za drobnou inzerci se nepovažuje periodické nabízení zboží prostřednictvím aktualizovaných seznamů, případně kopie stálých nabídek publikovaných na webových stránkách inzerenta, které jsou považovány za komerční inzerci.

5. Komerční nabídky pěstitelů, společností, spolků a firem z oboru jsou možné pouze za následujících podmínek:

a) Členové CCPS mají právo uveřejňovat své komerční nabídky bezúplatně a to maximálně 4 x ročně.
b) Pro nečleny CCPS je komerční inzerce na těchto stránkách možná pouze po schválení správní radou společnosti. Prosím, kontaktujte nás na ccps(et)masozraverostliny.org. Správní rada taktéž může stanovit úhradu za tuto inzerci. Výnosy z inzerce slouží pro pokrytí nákladů na provoz tohoto fóra.
c) Komerční inzerent - dotyčná firma nebo jedinec (fyzická/právnická osoba), je navíc povinna zveřejnit na svých stránkách viditelně odkaz na toto fórum http://forum.masozravky.org/ (s textem: Fórum České společnosti pěstitelů masožravých rostlin) a dále odkaz na domovskou stránku České společnosti pěstitelů masožravých rostlin (http://www.masozravky.org/), opatřené stejným popisem, tedy celým názvem společnosti.
d) Jednotlivé reklamní nabídky od jednoho inzerenta, za jedno období, publikované zvlášť pro zvýšení efektu, budou moderátory sloučeny do jednoho vlákna; v případě opakování této reklamní strategie, bude prodejci zablokován přístup. Již neaktuální inzertní příspěvky budou po určité době mazány.

6. Právní i morální odpovědnost za zveřejněný příspěvek nese vždy jen jejich autor. Vaše IP adresa je pro eventualitu případného sporu zaznamenána v systému. Proto diskutující prosíme, vyvarujte se obviňování kohokoliv z čehokoliv, navíc bez hodnověrných důkazů. Na fóru si prosím veřejně nevyřizujte své soukromé spory a křivdy. Vzdejte se také pokud možno jízlivých a ironických narážek anebo skrytých urážek – nebudou Vám samým dělat dobrou reklamu, neboť málokdo je o povaze vaší předpojatosti a jejich důvodech detailně informován. Navíc většinu návštěvníků fóra tyto vzájemné spory a půtky většinou nezajímají.

Vše se dá napsat slušně, korektně a s noblesou a mějte na paměti, že toto je fórum o masožravých rostlinách, které by měly být hlavním tématem vašich diskusí. Pokud si přesto nebudete moci provokující témata odpustit a forma vašeho příspěvku přesáhne únosnou mez, pak Váš příspěvek přesuneme do KOMPOSTU, kde si můžete v dané diskusi pokračovat, dokud to Vás a nebo ostatní válečníky bude bavit. Toto fórum není žádným způsobem cenzurováno! To ovšem neznamená, že nemohou být některé příspěvky sloučeny, přesunuty nebo vymazány - viz různé body těchto pravidel.

7. Mějte prosím respekt k autorským právům. Na fóru je nepřípustné publikovat zejména cizí texty a fotografie, pokud nejste jejich autorem a to bez udání zdroje. V případě, že chcete uveřejnit VYBRANOU ČÁST (např. odstavec) nějakého cizího textu nebo nějaké cizí fotografie, je nezbytně nutné citovat autora a uvést zdroj, odkud jste čerpali a mělo by se to dále týkat vašeho příspěvku. Vždy se však musí jednat o omezený výběr z „díla“, tedy naprosto nelze bez povolení autora úplně „vysát“ cizí internetové stránky tím, že jejich obsah budete průběžně publikovat na fóru.

Máte právo na zajímavé stránky a nebo fotografie upozornit odkazem; a nebo odkázat na konkrétní fotografii s tím, že se zobrazí na fóru – ale pak je nutné VŽDY uvést konkrétní zdroj (=přesnou webovou adresu) a autora fotografie. Vhodné je však v tomto případě se autora předem zeptat, zdali s tímto použitím své fotografie na fóru souhlasí. Za žádných okolností neukládejte cizí fotografie a texty na své stránky a neodkazujte na ně, pokud k tomu nemáte souhlas autora, nebo pokud to autor na svých stránkách výslovně nepovoluje.

8. Reklama, prodej, propagace jiných subjektů (fyzických i právnických) v oborech nesouvisejících s hlavním tématem tohoto fóra jsou zakázány.

9. Pravidla tohoto fóra se stále vyvíjí a jsou upravována podle potřeby a vzniklé situace. Je povinností každého účastníka fóra je průběžně sledovat a řídit se jimi. Případná změna pravidel je retrospektivní tzn., že jí musí odpovídat i dříve vložené příspěvky.

Přejeme vám na tomto fóru mnoho zábavy a poučení. Věřím, že zde naleznete mnoho zajímavých informací, stejně jako nové přátele a odborníky na masožravé rostliny, kteří Vám rádi pomohou nebo poradí s vaším problémem. Pochlubte se zde sami i se svými úspěchy, nebo prohrami… Publikujte fotografie a své pěstitelské zkušenosti. Jen ať nám fórum pěkně roste!

Pokud máte jakýkoliv dotaz týkající se pravidel, směřujte ho prosím do fóra, sekce Fórum.

Tým moderátorů fóra Masožravé rostliny. 24. 12. 2007

POSLEDNÍ UPDATE PRAVIDEL - 28. 06.2010


Offline
 Profil  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 

Obsah fóra » Obecná témata » Fórum

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


 Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 
cron