Právě je čtv dub 26, 2018 10:16 pm

Obsah fóra » Info-Centrum » Knihy, časopisy a články

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nové McPhersonovy knihy o láčkovkách
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2009 11:39 am 

Zdravím všechny příznivce láčkovkovitých rostlin,

v současné době jde do tisku dvoudílná publikace Stewart McPherson: Pitcher Plants of the Old World. Očekávám, že v našich končinách bude dostupná v průběhu měsíce července. Je to dvoudílné dílo pokrývající všechny doposud známé láčkovky + láčkovici australskou. Podle toho, co vím od Stewa, soudím, že se máme opravdu na co těšit! Detaily jsou tady.

Nabízím možnost objednání v ceně do 1050 - 1100 Kč za jeden díl bez podpisu autora. S podpisem autora se cena zvýší o cca 60 Kč za díl. Cena se odvíjí od aktuálního kurzu koruny, proto uvádím cenové rozmezí, které si troufám garantovat. Případné zájemce prosím o co nejrychlejší objednání, abych mohl dostat knihy co nejdříve. Celá nabídka je na ivo.koudela.sweb.cz.

UPDATE:
Právě jsem přidal na své stránky nové informace o publikaci vč. nových fotografií. Přidán seznam druhů, kterými se publikace zabývá.

UPDATE 2:
Knihy jsou od začátku tohoto týdne v tisku, který bude trvat cca 3 týdny. Stewart na poslední chvíli ještě zapracovával nové poznatky, takže se rozsah díla zvětšil.

Na četné dotazy - originální cena každého dílu je GBP 34.99 (díl bez podpisu) + poštovné za každý díl je GBP 6.99. Díl s podpisem je za GBP 36.99. Celková cena dvoudílného setu je tedy GBP 83.96.
Já garantuji cenu kolem 2100 - 2200 Kč za set, poštovné po ČR je 70 Kč (cenný balík do 5 kg). Udrží-li se koruna na současném kurzu nebo půjde níž, bude celková cena dokonce určitě nižší, protože jsem ve svých kalkulacích počítal s kurzem 30 Kč/GBP. Nicméně za poslední 4 měsíce se kurz libry pohyboval od 27 Kč do 33 Kč. Cena, kterou jsem uvedl, je mnou garantovaná, i kdyby byl kurz > 33 Kč/GBP.
Čím větší objednávka, tím lepší cena může na konci vyjít. Na konci května budou objednávky uzavřeny.

Případné zájemce prosím o co nejdřívější objednávku.

Update 3

Knihy už jsou připraveny k distribuci z UK. Celé dílo má celkem 1399 stran se 751 fotografiemi. Bohužel však díky rozsahu díla byly tiskařské práce dražší než Stewart předpokládal, takže se zvýšila cena jedné knihy o £5.00. Finální cena je tak £34.99 (bez podpisu), resp. £36.99 (s podpisem) za díl, poštovné přímo z UK je £6.99 na díl. V důsledku toho jsem nucen zvýšit prodejní cenu (garantovanou vůči výkyvům kurzů) o 150 Kč, tj. nová garantovaná cena za díl je 1050 - 1100 Kč za knihy bez podpisu. Proto jsem upravil výše uvedené ceny.

V současné době je finalizace objednávky otázkou hodin - dolaďuji detaily a timing zaslání z UK. Pozdější objednávky již budou mít cenu vyšší.

Ivo Koudela

Naposledy upravil Ivo Koudela dne čtv čer 18, 2009 9:14 pm, celkově upraveno 4

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2009 11:24 pm 

Nepřemýšlí se třeba zase o nějaké hromadné objednávce? Případně nevyplatilo by se objednat více knih najednou?

Vít Chudoba

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2009 7:11 am 

Jestli spolenost uvažuje o hromadné objednávce, to nevím. Ale já budu "hromadu" výtisků určitě objednávat. Problémem spíš je kurz jak na houpačce - od ledna doteď byly změny nejvyšší za poslední rok, od 27 Kč do 33 Kč. Teď zrovna jsme uprostřed. Čím větší objednávka, tím lepší cena může na konci vyjít.
Ivo

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2009 11:32 am 
Moderátor

Ne, společnost po loňských zkušenostech s pěstiteli v souvislosti s objednávkou knih o další podobné akci pro členy neuvažuje.
:cry:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2009 1:17 pm 

Copak se stalo minulý rok s objednávkou knih Radku?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2009 10:26 pm 

Updatoval jsem informace v hlavním příspěvku. Ivo

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř bře 18, 2009 9:39 am 

Update - přidán seznam druhů, kterými se publikace zabývá.

Ivo

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2009 11:42 am 

Přidán update 2 do hlavního příspěvku...

Ivo

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2009 9:15 pm 

Přidán update 3 do hlavního příspěvku.

Ivo

Obsah fóra » Info-Centrum » Knihy, časopisy a články

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina