Právě je pát srp 17, 2018 3:23 am

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výstava Darwiniany v Praze
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2008 11:33 pm 

Možná se mnou část lidí nebude souhlasit, ale přesto si dovolím uveřejnit příspěvek ohledně výstavy masožravých rostlin, kterou pořádala společnost Darwiniana v Praze v BZ Na Slupi. Jelikož fórum Darwiniany je cenzurované a tím pádem se na něm nemohu svobodně projevit, píšu tento příspěvek sem, třeba i jako info o výstavě masožravek, které by mohlo zajímat více lidí.

Samotná výstava (letos již pátý ročník) sestávala z několika stolů, na kterých byly umístěny plechové vany s rašelinou a do ní postavené květináče s rostlinami s občas přeloženou větví. Docela pěkné aranžmá. Kytky pocházely převážně ze sbírek členů společnosti a jejích sympatizantů. Díky tomu byla zajištěna celkem slušná různorodost. Byli vidět zástupci snad všech rodů masožravých rostlin, vyjma rodu byblis a nezahlédl jsem rod genlisea. Byly vidět též dva nádherně kvetoucí druhy rodu stylidium. Co asi každého uchvátilo, byly nádherné exempláře Nepenthes 'Mixta' s konvicemi snad až 40 cm dlouhými zavěšené v prostoru, velké pasti N. alata, N. mira a N. 'Lady Pauline'. Jako každý rok, jsem i letos obdivoval nádherné S. psittacina a Cephalotus follicularis ze skleníků PřF UK. I "obyčejná" D. capensis umí udělat hezký koberec plný kapiček. Poměně v žalostném stavu tam byly trpaslíci - až na několik druhů bylo vidět, že se kytkám moc nedaří a nebo utrpěly během výstavy. Krásné byly i bublinatky - snad dvacetikvětá U. longifolia (a mě ne a ne kvést), dokvétala U. alpina a pár terestrických bublinatek, byla tam i ukázka několika vodních druhů.

Asi třetinu stolů obsadili prodejci - kromě běžných druhů (D. muscipula, D. capensis, D. capillaris atd.) bylo možno koupit i méně běžné druhy, u mě to vyhrál sice známý, ale moc pěkný kříženec N. muluensis x lowii s nádhernými skoro až černými pastmi. Dále se prodávaly nějaké tilandsie, pár sukulentů a kaktusů. Bylo možné zakoupit i nějaké knižní tituly a trička s obrázky masožravek z pera samotného A. Lowrieho.

V neděli se konala také valná hromada společnosti, kde se řešily hlavně provozní záležitosti společnosti. Té se zúčastnilo asi 18 lidí z celkového počtu 180 oficiálních členů. Myslím si, že to taky o něčem svědčí (jen pro info na srazu CCPS v sobotu byla přítomna skoro polovina členů, kde pár dalších se omluvilo, že jim do toho něco vlezlo). Kdo by chtěl vědět podrobnosti, jakož i obrázky z výstavy, odkážu na web Darwiniany ( www.darwiniana.cz ). Jednu věc bych tady ale rád vypíchnul - dozvěděl jsem se, že Společnost CCPS byla založena, jen aby zničila Darwinianu a přebrala jí všechny členy, což mě osobně hodně pobavilo. Ve společnosti CCPS jsou podle jednoho nejmenovaného člena Darwiniany jen lidi, kteří nemají nic jiného na práci než házet hnůj na Darwinianu a její členy, zbytečně zanášet na její fórum vulgarizmy a narážky. Kdo byl na setkání členů CCPS v sobotu PBZ v Tróji (a nejenom ti), kde vládla pohoda a mluvilo se jenom o kytkách, tak vědí, jak daleko je tento názor od pravdy a kdo vlastně na koho hází ten hnůj. CCPS byla přirovnána k bulváru a Darwiniana k seriózním novinám. Proto jejich cenzurované fórum, proto zakázali na svém fóru jakoukoliv zmínku o CCPS. Teď mám v tom konečně jasno. :lol: Jelikož toto fórum čtou i členové Darwiniany (a myslím si, že i vedení této společnosti), chtěl bych tu jasně říct, že toto fórum je nezávislé a reakce tady uvedené (ať už jsou jakékoliv) jsou reakce jednotlivých lidí a nikolv oficiální stanovisko CCPS. To je potřeba mít na paměti. Oficiální stanoviska CCPS hledejte na webu společnosti - www.masozravky.org

Tak jen doufám, že tímto příspěvek nekydám hnůj na Darwinianu a že možná i to nepatrné zvýšení ratingu Darwinianě mi odpustí i členové CCPS. Podtrženo a sečteno, mě se tato výstava líbila. Zase byla možnost si pokecat s lidmi, kteří zůstali i po rozdělení společnosti normální.

Vít Chudoba

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2008 5:55 am 

Výstavu jsem navštívil v pátek 5.9. a souhlasím s jejím hodnocením, které zde uvedl kolega Chudoba. Nejsem takovým odborníkem, abych mohl fundovaně hodnotit odbornou úroveň výstavy, ale jako koníčkář můžu říct, že shlédnutí výstavy bylo pro mě obohacením.
Protože jsem navštívil i minulé ročníky myslím, že zde evidentně chyběly atraktivní rostliny pěstitelů, kteří se letos nezúčastnili a tak byla výstava chudší než v minulých letech. Společnost sdružuje velkou skupinu skvělých pěstitelů a obětavých členů, jejichž práce zde byla vidět.
Setkání s některými prodejci bylo pro mě velmi zajímavé a určitě poučné.
Výstava jako celek je nedílnou součástí " masožravkářského podzimu" jak ho léta známe.
Je velká škoda, že osobní ambice a emoce zbytečně tříští úspěchy a schopnosti českých a moravských pěstitelů z nichž někteří mají už dnes evropskou, ale i světovou úroveň.

V.K.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2008 6:12 am 
Moderátor

Výstavu Darwiniany jsem nenavštívil.

Přesto si dovolím jednu poznámku. V pátek jsem se pokusil na webu této organizace zavěsit krátkou oznamku na výstavu v Pražské botanické zahradě, která právě probíhá, naprosto ve stejném duchu, jako jsem uveřejnil na tomto fóru. Nechápu, co na ni moho někomu vadit. Za minutu byla zpráva odstraněna.

Je to hlavně velká škoda pro členy Darwiniany, kterým poskytuji bonus (a asi zbytečně), neboť z rozhodnutí vedení a Mr. R se k nim tyto informace o akcích, na kterých se podílím nedostate. To však ale nebrání některým členům správní rady DW, aby se sami přišli podívat a nakoupit rostlinky, což mě velmi pobavilo.

To že s výstavou a doplňkovými akcemi CCPS v PBZ jdeme správnou cestou ukazuje více než 10 X větší navštěvnost a pozitivní ohlasy návštěvníků, kteří se již tradičně vracejí, za což jim velmi děkuji.

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

Předmět příspěvku: Výstavy
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2008 7:13 am 

Dobrý den!Navštívil jsem obě výstavy a obě byly pro mně svátek!Z obou jsem si přinesl nové přírůstky a nafotil spousty fotek.Každá mněla něco do sebe a kdo neviděl prohloupil.U pana Páska u Faty jsou k dostání i "nekomerční " rostlinky já jen litoval ,že již nemám peněz ani prostoru k pěstování.Například jsem si splnil sen -Roridula i s Klopuškou!Na obou výstavách se ke mně chovali hezky a potkal jsem příjemné lidi.Nevraživost obou společností nechápu.Ještě víc nechápu,že jedna strana nedokáže říct "Co jseme si to jsme si,vykašlem se na to"A to jsme dospělí lidé,co si řeknou asi začínající mladí pěstitelé.Do budoucna bych rád navštěvoval každý podzim obě výstavy a líbilo by se mi,kdyby se doplňovali a ne spolu bojovali(vůbec nechápu smazání informace na servru D.o výstavě ve Fata Morganě).
Petr Filek
PS:Kdo může,tak Fatu navštivte,stojí za to.Já půjdu ještě jednou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2008 7:44 am 

Zdravím příznivce MR

Výstavu DW jsem si omylem nechal utéct - blbě si asi pamatuji datumy. Do Fata morgany ale určitě půjdu. K informaci o výstavě ve Fata Morganě na webu DW, ja jsem tam odkaz teď našel přímo na titulní straně webu.
Ale asi se jednalo o obsáhlejší informaci, než je jen odkaz na stránky FM.

Martin

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2008 8:21 am 
Administrátor

Filda:
bohužel to nejde. Obě společnosti mají na různé věci různý názor. Darwiniana jde cestou popularizace rostlin pomocí výstav, prodejem triček, tiskem kalendářů, letáků a prodejem časopisu. Na druhé straně tu jsou lidé, kteří se chtějí zajímat o rostliny trošku hlouběji a D těmto lidem již prostor neposkytovala, jelikož veškeré její usilí jak jsem už výše napsal směřovalo spíše k oslovení co nejvíce potencionálních členů. CCPS nepotřebuje být v TV, rozhlase, nepotřebuje se zviditelňovat ve sbornících jiných autorů, nepotřebuje rozdávat letáky do školek, škol, nepotřebuje velký formát časopisu, nepotřebuje mít perfektní fotografie v "nadpřirozeném" rozlišení, aby mohla vůbec být s článkem otisknuta. Kdo chce najde si CCPS sám. Navíc CCPS slyší na každý návrh každého člena a nejde si tvrdohlavě za svým cílem ikdyž s tím členové nesouhlasili ( a ani se na to třeba členů nikdo nezeptal ) jak to občas v D fungovalo.

Předmět příspěvku: Výstavy
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2008 10:30 am 

Tak pokud je to takhle.I když si zrovna myslím,že popularizace a vědecké bádání mohou existovat vedle sebe ,nebo dokonce by měli existovat vedle sebe.V oslovování mládeže a popularizaci MR nevidím nic špatného,ostatně "v zájmu trošku hlouběji" také ne!Právě proto si myslím,že by obě společnosti minimálně mohly žít vedle sebe a krásně se doplňovat,nebo se alespoň respektovet a nechat se být.Vždyť ta popularizace přece prospěje MR jako celku.Ale odbočuji od téma výstavy.Tak že raději toho nechám a všem znovu doporučím výstavu ve Fatě-stojí za to!!!

Předmět příspěvku: Re: Výstavy
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2008 11:18 am 

Výstavu jsem také včera viděl a úroveň standartní. Je dobře, že se něco takového dělá, to se upřít nedá, a hodnotit kvalitu... Mouchy tam byly, ale to může být dáno tím, že je na přípravu (asi) málo času. Škoda, že nebyly všude cedulky a byly tam i chyby v popisu (u trpaslíků, jiná jména v hlavě nemám :oops:). Třeba vodní bubliny byly také, řekl bych, "nicneříkající", protože kde je rozdíl ve velikosti - a někde skoro jediný - tak tady byl smazán, všechny měly asi 20 cm.

Filda píše:
...V oslovování mládeže a popularizaci MR nevidím nic špatného,ostatně "v zájmu trošku hlouběji" také ne!... Ale odbočuji od téma výstavy.Tak že raději toho nechám a všem znovu doporučím výstavu ve Fatě-stojí za to!!!

Odbočení, asi nevadí. Myslím, že už to popsal Miloš. Jen hodím jeden názorný příklad. Starý pokus všude tvrdí, že chodí na společné výlety, studují kytky v přírodě... Nevím, kdy byli naposledy venku, ale jelikož se na Chramstu objevuje každý "prd", tak je snadno dohledatalné, kdy se tak naposledy stalo. Věta presidenta "S Asarum europaeum (pozn. kopytník evropský) jsem se neměl to potěšení v přírodě osobně setkat..." pak působí, řekněme, úsměvně. A když jsme na fórum Starého pokusu dali "náš" Výlet na Karlštejn, tak byl promptně smazán. VNK není akce cécépsa, ale přesto to bylo smazáno s velmi komickým vysvětlením. Takže tak.
Jo, a kopytníky jsme viděli snad pokaždé :wink:.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2008 12:29 pm 

Davide, mohl bys být taky trochu sebekritický. Pan prezident Achab - Morlor - Šedý Vlk prostě ještě kopytník neviděl, protože jsi ho na žádný z výletů nepozval. A nepozval jsi ho asi proto, že jsi Novopokusník. Či-li Nový pokus může také částečně za to (mimo jiných věcí), že pan prezident kopytník ještě neviděl. To jen takové malé odbočení.
Výstavu jsem nenavštívil, a už to asi nestihnu. S

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2008 12:55 pm 

Hele Strejdo, já jsem nemohl ovlivnit, že smázli příspěvek a president si ho nestačil, přečíst. Nevím, jestli by jel. Ale klidně bych ho vzal. Zatímco kluky (tím myslím naše mladé biology) musíme hlídat, aby něco neuškubli, a říkat jim, že kytičky se netrhají, ale dělá se jim malá, tak on to už očividně ví http://www.darwiniana.cz/vamr/?page=obrazek&id=10 a chová se ke kytičkám hezky.

Nepíše se "či-li", ale čili - to jen takové malé odbočení, od Tvého malého odbočení :roll:.

Tak pa v pátek.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2008 12:26 am 

To Kamil: Tvůj příspěvek byl provokace a byl napsán jen kvůli těm posledním dvěma větám, jak mi bylo řečeno jedním nejmenovaným členem DW. To abys věděl. :D Ale časy se mění. Teď už se nic mazat nebude, ale přesune se nanejvýše do septiku (rozuměj novou sekci Septik)! A pokud jsi členem Darwiniany, tak si to tam můžeš i přečíst. Tak pokud chceš informovat členy DW o své akci a náhodou v poutači zmíníš nějaké z nepovolených slov, čtenáři fóra DW to najdou v Septiku a sami budou moci nevěřícně zakroutit hlavou, proč tento nevinný příspěvek skončil v koši. Tato změna byla odhlasována ke značné nevoli hlavně vedení DW na valné hromadě, za což děkuji Markétce Aubrechtové. Porazili jsme je 6:4. :lol:

Vít Chudoba

Předmět příspěvku: Nepovolená slova na D.
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2008 6:55 am 

Dobrý!Bude také vydán seznam nepovolených slov?Nerad bych byl v septiku!Budou se příspěvky přesouvat jen tak,nebo i s komentářem?Děkuji za pomoc,musím se teď místo pěstování kytek naučit chodit po tenkém ledě(rozuměj pracovat s cenzurou).Nádhera,kam až vše dospělo!

Předmět příspěvku: Re: Nepovolená slova na D.
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2008 8:55 am 
Moderátor

Filda píše:
Dobrý!Bude také vydán seznam nepovolených slov?Nerad bych byl v septiku!Budou se příspěvky přesouvat jen tak,nebo i s komentářem?Děkuji za pomoc,musím se teď místo pěstování kytek naučit chodit po tenkém ledě(rozuměj pracovat s cenzurou).Nádhera,kam až vše dospělo!

Ptáte se možná dobře, ale rozhodně na špatném fóru. Je potřeba se ptát "povolaných". Rádi určitě odpoví a seznam dodají. Nejedná se ovšem pouze o seznam nepovolených slov, ale také o seznam nepovolených témat a nepovolených lidí. Jsem si ovšem jist, že vedení Starého pokusu (sorry, tady se vlastně podle slov necenzuruje), tedy Darwiniany má podrobné seznamy zakázaných témat a nepohodlných lidí vypracovány.
:P :P :P

PS - Za určité dobré kostelace se však v jejich "Septiku" můžete octnout v docela dobré společnosti....
:wink:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2008 9:17 am 

Zdravím,
v souvislosti s tímto tématem mě napadá několik myšlenek. Nejprve chci říct, že jsem letos z rodiných důvodů ani na jedné z výstav nebyl.
První co mě napadlo po přečtení tohoto vlákna je, že vznik septiku na fóru D. je konečně pořádný důvod, proč obnovit své členství v D. :D :D :D .
Druhé co mě napadlo, je, jestli se nejedná o vykrádání nápadů (srovnej septik x kompost) a jestli by se nemělo důrazně správní radě D. říct, že takhle teda ne! :D :D :D .
Za třetí můžeme být v klidu, protože septik ještě nevznikl (alespoň co jsem se díval) :D .
Další, co mě napadlo, je, jestli vůbec septik vznikne a jestli nebude napadena regulérnost hlasování ze strany vedení D. a to z toho důvodu, že přeci jen 6 lidí kteří byli pro ze 180 a navíc takoví rebelové jako Vítek, to přeci není možné se podle takového hlasování řídit! :D
Za další, překvapilo mě, že při tak závažném hlasování se osm přítomných hlasování zdrží (nebo zrovna byli na záchodě?), to si to nemohla správní rada lépe pohlídat? :D

A teď vážně. Jak Vítek píše, znovu jsme byli označeni jako bulvární splečnost. Už dlouho jsem na fóru D. nezažil nějakou pěknou :lol: přestřelku a ani tady moc o D. už nepíšeme (a myslím si, že to je dobře) a jelikož jsem nebyl ani na valné hromadě CCPS, zajímalo by mě, jestli se tam nějakým způsobem mluvilo o D po případě jak. Připadá mi totiž, že ať si D. budem všímat nebo ne, tak ještě za pět šest let nas takto budou označovat.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2008 12:30 pm 
Moderátor

Radek Panenka píše:
A teď vážně. Jak Vítek píše, znovu jsme byli označeni jako bulvární splečnost. Už dlouho jsem na fóru D. nezažil nějakou pěknou :lol: přestřelku a ani tady moc o D. už nepíšeme (a myslím si, že to je dobře) a jelikož jsem nebyl ani na valné hromadě CCPS, zajímalo by mě, jestli se tam nějakým způsobem mluvilo o D po případě jak. Připadá mi totiž, že ať si D. budem všímat nebo ne, tak ještě za pět šest let nas takto budou označovat.

Jen pro Vaše info - O darwinianě se na naší VH (CCPS) zmínil pouze asi dvakrát Mirek Srba v souvislosti s akcí pro mládež, nicméně nehovořil o ní, ale právě o oné akci, případně o důvodu, proč se někteří členové D jeho v srpnu proběhnuvšího "Odborného soustředění" nezúčastnili, upozorňuji, že tato akce byla od začátku plánována jako otevřená nejen pro členy jakýchkoliv společností, ale i případnou širokou zájmovou veřejnost.

Další, kdo se o D na VH zmínil, jsem byl myslím já a to pouze v tom duchu, že nemáme zapotřebí cokoliv a jakkoliv komentovat a že našim hlavním cílem je, dělat si svoje, což je na úspěších CCPS od loňského prosince více než patrné, díky obětavým a ochotným aktivním lidem.

Pokud tam padla ještě nějaká jiná zmínka, tak mne, prosím, opravte, ale my pořádáme akce pro naše členy, o našich problémech, projektech a zájmech, nemáme potřebu se hrabat v minulosti, protože máme jako společnost i jako její členové co říci přítomnosti i budoucnosti a hlavně - děláme to pro lidi, pro zábavu, pro zájem, pro osvětu, pro ochranu a pro kytky...
Howgh
Tak pravil velký Pinguicula Genliseae I. (pochopil jsem, že nelze v jakékoliv společnosti existovat bez toho, abych neměl alespoň pět přezdívek, tak tohle je ta první...)
:P

PS - ...a doufám, že i nadále se tady na fóru budou řešit skutečné pěstitelské problémy, zajímavosti a oříšky, bez nutnosti komentovat směšná "Vymezení" a ubohou "Cenzuru" :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2008 1:07 pm 

Radek Kastner píše:
Tak pravil velký Pinguicula Genliseae I. (pochopil jsem, že nelze v jakékoliv společnosti existovat bez toho, abych neměl alespoň pět přezdívek, tak tohle je ta první...)
:P

Radku, druhá - už jsi "Salátář z Olmika" :wink:.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2008 6:21 pm 
Moderátor

DejF píše:
Radku, druhá - už jsi "Salátář z Olmika" :wink:.

Pozor! Počítají se jen sebou samým autorizovaná hanlivá jména! Trpaslíku zatracenej...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2008 7:00 pm 

Radku, to není hanlivé... prostě od té doby, co's nám nabízel Sethoskový salát - to je samozřejmě doložitelné - (a taky poté co jsme v sobotu viděli krásné vzácné tučnice salátového vzezření) už sled událostí nešel zvrátit :oops:.

A naopak, "salátář" - to zní tak velkolepě, podnikatelsky... ty plné skleníky tučnic :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2008 7:14 pm 

Výstava teda nic moc. Rozhodně to nebylo jako dřív. Jsem přesvědčen, že tam chyběly kytky Mirka Srby. Ale jinak docela slušná nabídka láčkovek, takže jsem si nestěžoval. Snad mi jen nemusel pan Rubeš nadávat, když jsem si šel vyzvednout rašelinu. :-)
Ale nezlobím se na něj, on to myslel určitě dobře, když mi říkal: "Vezmi si tu rašelinu a padej!" :-D
Jinak k těm přezdívkám... Já nevim, pánové, jestli salátář zní tak vznešeně. :-D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 09, 2008 7:30 pm 
Moderátor

DejF píše:
A naopak, "salátář" - to zní tak velkolepě, podnikatelsky... ty plné skleníky tučnic :D

Sakra Davide a to já na tebe chtěl udělat dojem, tučnic jsem si ani nevšiml a koupil si pro jistotu hned tři láčkovky...vidím, že jich budu muset koupit ještě víc...

Jinak aby salátář zněl vzenešeně, muselo by to být něco jako "salátář vznešený", takže prosím latinsky Lactucus excelsus, nebo tak nějak
:wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2008 6:55 am 
Moderátor

Vít Chudoba píše:
To Kamil: Tvůj příspěvek byl provokace a byl napsán jen kvůli těm posledním dvěma větám, jak mi bylo řečeno jedním nejmenovaným členem DW. To abys věděl. :D Ale časy se mění. Teď už se nic mazat nebude, ale přesune se nanejvýše do septiku (rozuměj novou sekci Septik)! A pokud jsi členem Darwiniany, tak si to tam můžeš i přečíst. Tak pokud chceš informovat členy DW o své akci a náhodou v poutači zmíníš nějaké z nepovolených slov, čtenáři fóra DW to najdou v Septiku a sami budou moci nevěřícně zakroutit hlavou, proč tento nevinný příspěvek skončil v koši. Tato změna byla odhlasována ke značné nevoli hlavně vedení DW na valné hromadě, za což děkuji Markétce Aubrechtové. Porazili jsme je 6:4. :lol: Vít Chudoba

Aha, tak to uz jsem v obraze! :D Dneska jsem ve spamu nasel, ze mi pan Rubes po tomto nevinnem oznamu uplne zrusil pristup na forum Darwiniany. Takze se se septikem neradujte. Protoze on proste zrusi pristup kazdemu, u koho se mu to bude hodit. Septik, neseptik. Vlk se nazere a koza zustane cela. :idea: A pojede se dale podle rubesovych pravidel bez ohledu na to, co si clenove odhlasuji, jako doposud. Co me ale skutecne desi, jak muze jeden clovek ovladat a ridit tak velkou skupinu lidi timto smerem, bez toho aby se proti tomu nekdo postavil a vykopal ho ..... Ale konec koncu, vsichni jsou to svobodni a svepravni lide a maji co chteli, ze? :wink: A protoze to neni moje starost, tak me to vlastne ani netrapi. 8)

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2008 8:37 pm 

No to by mě taky zajímalo.
Koukám, že nejsem jedinej, kdo má přístup na fórum D zablokovanej. No ale já bych docela rád dostal znovu přístup na net, alespoň bychom mohli ten septik pořádně vyzkoušet :-D.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2008 9:51 pm 

Tak Roman Mišák je prvním, kdo si mohl septik otestovat. :-D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2008 10:43 pm 

Kamile, je to jednoduché - řada členů se o praktikách vůbec nedozví, protože na venek se tváří D., jako že je všechno fajn. Na valnou hromadu přijede hrstka lidí, z toho polovina, která Rubešovi tleská (=vedení D.) a druhou polovinu to nezajímá, protože si přijela poklábosit o kytkách. Tak jak se má něco změnit.? Na rozdíl od členů CCPS je většina členů D. jen parta pobíračů Trifida, která se o dění ve společnosti příliš nezajímá.

Vít Chudba

Předmět příspěvku: FataMorgana
PříspěvekNapsal: pon zář 15, 2008 7:17 am 

v sobotu 13.9. jsem měl tu čest .... a když říkám čest, myslím tím čest ! :D
Samotnou Fata Morganou jsem byl doslova nadšen !!! Ačkoliv sám sebe řadím do oddělení amatérů a koníčkářů, hned v první "zatáčce" jsem své nadšené výkřiky musel notně tlumit. :lol: Je to famózní expozice a samotného mě překvapilo, kolik druhů (nemasožravých) rostlin jsem poznal ... Těch tilandsií, kapradin, sukulentů ... a to jsem poznal i několik druhů z rodů sédum, pachypodium atp., impozantní průchod "pod hladinou" .... a první MR N.ampularia na zemi hned u chodníčku a dokonce i s popiskem !
Ovšem klimatizovaná část s Helinama a horskýma láčkovkama mi brala dech a i energii z baterií mého fotoaparátu!
Tomuhle říkám expozice !!!
... a tu mi vyvstává prostor pro malé rýpnutí : Veliký odkaz na výstavu FataMorgana na stránkách "D" asi netuší, že většinu zmíněných masožravek pro stálé expozice v tomto unikátním skleníku dodal pan Pásek ... :wink:
I samotná výstava MR nebyla k zahození - ba právě naopak - zakomponovaná do stálých expozicí plynule přešla do prodejního stánku, kde jsem si konečně s panem Páskem potřásl rukou, přiznal se k mé aktivitě na stránkách "D" ohledně publikování článků ze starších Trifidů a zakoupil jeden exemplář Genlisei.
Výstavu "D" jsem nestihl, ale myslím si, že FataMorgana mi to ochotně a se vší parádou vynahradila !
Díky !

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina